Enfold 3.6 - en to ca translation catalogue (272 entries)

en: &laquo; All Events
ca: &laquo; Tots els esdeveniments

en: &laquo; Older Comments
ca: &laquo; Comentaris anteriors

en: 1 Columns
ca: 1 columna

en: 2 Columns
ca: 2 columnes

en: 3 Columns
ca: 3 columnes

en: 4 Columns
ca: 4 columnes

en: 404 - Page not Found
ca: 404 - Pàgina no trobada

en: 5 Columns
ca: 5 columnes

en: 6 Columns
ca: 6 columnes

en: 7 Columns
ca: 7 columnes

en: 8 Columns
ca: 8 columnes

en: About
ca: Quant a

en: Add new slide
ca: Afegir nova diapositiva

en: Additional Functionality
ca: Funcionalitat adicional

en: Advanced
ca: Avançat

en: Alert (Orange)
ca: Alerta (Taronja)

en: Alignment
ca: Alineament

en: Always
ca: Sempre

en: Always Display
ca: Mostrar sempre

en: Always double check your spelling.
ca: Comprova l'ortografia.

en: Animate starting slide
ca: Animar primera diapositiva

en: Appearance
ca: Aparença

en: Apply
ca: Aplicar

en: Archive
ca: Arxiu

en: Author
ca: Autor

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Button
ca: Botó

en: Button Color
ca: Color del botó

en: Button Position
ca: Posició del botó

en: CSS Editor
ca: Editor de CSS

en: Calendar of Events
ca: Calendari d'esdeveniments

en: Change
ca: Canviar

en: Change Password
ca: Canviar contrasenya

en: Check out the
ca: Dóna una ullada a

en: Check your spelling.
ca: Comprova l'ortografia.

en: Choose a color for your button here
ca: Escull un color pel teu botó aquí

en: Choose the categories you want to display (multiple selection possible):
ca: Escull les categories que vols mostrar (múltiple selecció possible):

en: Choose the colors here
ca: Escull els colors aquí

en: Click here
ca: Fes click aquí

en: Click me
ca: Fes-me clic

en: Columns
ca: Columnes

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estàn tancats.

en: Created
ca: Creat

en: Date
ca: Data

en: Day
ca: Dia

en: Days
ca: Dies

en: Default Column
ca: Columna per defecte

en: Default Order
ca: Ordre per defecte

en: Default Row
ca: Fila per defecte

en: Default Size
ca: Tamany per defecte

en: Default quality
ca: Qualitat per defecte

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabling this option will result a static starting slide for the fisrt time on page load.
ca: Desactivant aquesta opció resultarà en un inici estàtic del pas de diapositives quan es carregui la pàgina.

en: Display Title
ca: Mostrar títol

en: Distance
ca: Distància

en: Documentation
ca: Documentació

en: E-Mail Subject
ca: Assumpte del E-Mail

en: Edit Address
ca: Editar adreça

en: Edit Row
ca: Editar fila

en: Edit Table
ca: Editar taula

en: Editing:
ca: Editant:

en: Enable this option to force the slider to become full-width, even if your theme does not support such layout.
ca: Activa aquesta opció per forçar que el lliscador passi a ser d'amplada completa, fins i tot si el vostre tema no és compatible amb aquest disseny.

en: Enter your purchase code
ca: Introdueix el teu codi de compra

en: Entries by
ca: Entrades per

en: Error 404 - page not found
ca: Error 404 - pàgina no trobada

en: Event Navigation
ca: Navegació d'events

en: Events
ca: Esdeveniments

en: FAQ
ca: Preguntes més freqüents

en: Facebook link
ca: Link de Facebook

en: Feel free to contribute!
ca: No dubtis a contribuir!

en: Font Size
ca: Tamany de font

en: For best search results, mind the following suggestions:
ca: Per obtenir els millors resultats de cerca, segueix aquests consells:

en: Forums
ca: Fòrums

en: Full-width
ca: Amplada completa

en: Google Map
ca: Mapa de Google

en: Greek
ca: Grec

en: Green
ca: Verd

en: Grey
ca: Gris

en: Height
ca: Altura

en: Hello
ca: Hola

en: Hidden
ca: Amagat

en: Hide on mobile
ca: Amaga en mòbils

en: Hide over
ca: Amaga per sobre de

en: Hide sidebar on smartphones
ca: Amagar barra lateral a smartphones

en: Hide this message
ca: Amagar aquest missatge

en: Hide under
ca: Amaga per sota de

en: Hides the slider on mobile devices.
ca: Amaga el lliscador en dispositius mòbils

en: Hides the slider over the given value of browser width in pixel.
ca: Amaga el lliscador per sobre del valor donat d'amplada del navegador en píxels.

en: Hides the slider under the given value of browser width in pixels.
ca: Amaga el lliscador per sota del valor donat d'amplada del navegador en píxels.

en: High quality
ca: Alta qualitat

en: Home
ca: Inici

en: Hour
ca: Hora

en: Hours
ca: Hores

en: How many columns do you want to display
ca: Quantes columnes vols mostrar

en: How many columns should be displayed?
ca: Quantes columnes s'haurien de mostrar?

en: How many entries do you want to display:
ca: Quantes entrades vols mostrar:

en: How many images should be displayed per page?
ca: Quantes imatges s'haurien de mostrar per pàgina?

en: Icon
ca: Icona

en: If you are not happy with the results below please do another search
ca: Si no estàs satisfet amb els resultats de sota, fes una altra cerca si us plau

en: Image
ca: Imatge

en: Image URL:
ca: URL de la imatge:

en: Import
ca: Importar

en: Import / Export
ca: Importar / Exportar

en: Install now
ca: Instal·lar ara

en: Large
ca: Gran

en: Layers container
ca: Contenidor de capes

en: Learn more
ca: Llegir més

en: Leave a Reply
ca: Deixa una resposta

en: Lists
ca: Llistes

en: Load more
ca: Carregar més

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ca: Busques funcionalitat adicional incloent esdeveniments recurrents, venda de tiquets, esdeveniments públics, noves vistes i més?

en: Loops
ca: Bucles

en: Max-width
ca: Amplada màxima

en: Maximum quality
ca: Màxima qualitat

en: Medium
ca: Mitjà

en: Medium quality
ca: Mitja qualitat

en: Minute
ca: Minut

en: Minutes
ca: Minuts

en: Modified
ca: Modificat

en: Month
ca: Mes

en: Months
ca: Mesos

en: My Account
ca: El meu compte

en: Name
ca: Nom

en: Name of the person
ca: Nom de la persona

en: Need help? Try these:
ca: Necessites ajuda? Prova això

en: New Message
ca: Nou missatge

en: New Search
ca: Nova cerca

en: Newer Comments &raquo;
ca: Comentaris nous &raquo;

en: Next
ca: Següent

en: No Border
ca: Sense vora

en: No Events Found
ca: No s'han trobat esdeveniments

en: No Icon
ca: Sense icona

en: No, never display title
ca: No, mai mostrar el títol

en: Nothing Found
ca: No hi ha resultats

en: Notification (Blue)
ca: Notificació (Blau)

en: Number of loops if slideshow is enabled. Zero means infinite loops.
ca: Número de bucles si el pas de diapositives està activat. Zero significa inifit.

en: Orange
ca: Taronja

en: Order by
ca: Ordenar per

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Other settings
ca: Altres opcions

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pause on hover
ca: Pausar al passar el cursor

en: Permissions
ca: Permisos

en: Pink
ca: Rosa

en: Popularity
ca: Popularitat

en: Portfolio
ca: Galeria

en: Position
ca: Posició

en: Prev
ca: Anterior

en: Previous
ca: Anterior

en: Price
ca: Preu

en: Product List
ca: Llista de productes

en: Products per page
ca: Productes per pàgina

en: Profile for User:
ca: Perfil de l'usuari:

en: Purple
ca: Porpra

en: Quote
ca: Cita

en: Read more
ca: Llegir més

en: Red
ca: Vermell

en: Responsive
ca: Adaptatiu

en: Responsive mode provides optimal viewing experience across a wide range of devices (from desktop to mobile) by adapting and scaling your sliders for the viewing environment.
ca: El mode adaptatiu proporciona una experiència òptima de visualització en una àmplia gamma de dispositius (des de l'escriptori al mòbil) adaptant-se i escalant els lliscadors per a l'entorn de visualització.

en: Responsive under
ca: Adaptatiu per sota de

en: Rows
ca: Files

en: Save changes
ca: Desar canvis

en: Search
ca: Cercar

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
ca: Resultats de la cerca de &quot;%1$s&quot;

en: Search results for:
ca: Resultats de la cerca de:

en: Second
ca: Segon

en: Seconds
ca: Segons

en: Select options
ca: Seleccionar opcions

en: Sending
ca: Enviant

en: Share
ca: Compartir

en: Share by Mail
ca: Compartir per correu

en: Share on
ca: Compartir a

en: Share on Google+
ca: Compartir a Google+

en: Share this entry
ca: Compartir aquesta entrada

en: Shop
ca: Botiga

en: Show Details
ca: Mostrar detalls

en: Show navigation buttons
ca: Mostrar botons de navegació

en: Show on screen
ca: Mostrar en pantalla

en: Show sidebar on smartphones
ca: Mostrar barra lateral a smartphones

en: Shuffle mode
ca: Mode aleatori

en: Sidebar on Smartphones
ca: Barra lateral a smartphones

en: Silver
ca: Plata

en: Size
ca: Tamany

en: Slider height
ca: Altura del lliscador

en: Slider width
ca: Amplada del lliscador

en: Slideshow can go backwards if someone switches to a previous slide.
ca: El pas de diapositives pot anar enrere si es passa a la diapositiva anterior

en: Slideshow will automatically start after pages have loaded.
ca: El pas de diapositives començarà automàticament després que les pàgines s'hagin carregat.

en: Slideshow will proceed in random order. This feature does not work with looping.
ca: El pas de diapositives es farà en ordre aleatori. Aquesta característica no funciona amb bucle.

en: Slideshow will temporally pause when someone moves the mouse cursor over the slider.
ca: El pas de diapositives es pausarà temporalment quan algú mogui el cursor per sobre del lliscador.

en: Small
ca: Petit

en: Small title
ca: Títol petit

en: Sorry, no posts matched your criteria
ca: Ho sentim, no hi ha entrades que coincideixin amb els teus criteris de cerca

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
ca: Ho sentim, no hi ha entrades que coincideixin amb els teus criteris de cerca. Si us plau, intenta-ho de nou

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
ca: Ho sentim, aquesta entrada no està disponible. Vols probar amb el nostre cercador?

en: Sort alphabetically
ca: Ordenar alfabèticament

en: Sort by
ca: Ordenar per

en: Sort by popularity
ca: Ordenar per popularitat

en: Sort by price
ca: Ordenar per preu

en: Stable
ca: Estable

en: Start slideshow
ca: Començar pas de diapositives

en: Start with slide
ca: Començar per la diapositiva

en: Subject
ca: Assumpte

en: Success (Green)
ca: Èxit (Verd)

en: Tab 1
ca: Pestanya 1

en: Tab 2
ca: Pestanya 2

en: Tab Title
ca: Títol de pestanya

en: Table
ca: Taula

en: Table Options
ca: Opcions de taula

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Text Size
ca: Tamany del text

en: Thank you for subscribing to our newsletter!
ca: Gràcies per subscriure't al nostre butlletí de notícies!

en: Thank you for your Message!
ca: Gràcies pel teu missatge!

en: The height of the slider in pixels.
ca: L'altura del lliscador en píxels.

en: The maximum width your slider can take in pixels when responsive mode is enabled.
ca: L'amplada màxima que el teu lliscador pot tenir en píxels quan el mode adaptatiu està activat.

en: The slider will start with the specified slide. You can use the value "random".
ca: El lliscador començarà per la diapositiva especificada. Pots utilitzar el valor "random".

en: The width of the slider in pixels. Accepts percents, but is only recommended for full-width layout.
ca: L'amplada del lliscador en píxels. Accepta percentatges, però només és recomanat per dissenys d'ample complet.

en: This email address is already subscribed, thank you!
ca: Aquesta adreça electrònica ja està subscrita, gràcies!

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: This site is authorized to receive automatic updates.
ca: Aquest lloc està autoritzat per rebre actualitzacions automàtiques.

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To which page do you want the user send to?
ca: A quina página vols enviar l'usuari?

en: Today
ca: Avui

en: Trackbacks &amp; Pingbacks
ca: Trackbacks i pingbacks

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
ca: Prova amb termes similars o sinònims.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
ca: Prova amb termes similars o sinònims.

en: Try using more than one keyword.
ca: Prova amb més d'una sola paraula.

en: Turns on responsive mode in a full-width slider under the specified value in pixels. Can only be used with full-width mode.
ca: Activa el mode adaptatiu en un lliscador d'amplada completa per sota del valor específic en pixels. Només es pot utilitzar amb el mode d'amplada completa.

en: Twitter Username:
ca: Nom d'usuari de Twitter

en: Two way slideshow
ca: Pas de diapositives en ambdós sentits

en: Type
ca: Tipus

en: Want to join the discussion?
ca: Vols unir-te a la conversa?

en: Warning (Red)
ca: Advertència (Vermell)

en: We are
ca: Som

en: Week
ca: Setmana

en: Week %1$s
ca: Setmana %1$s

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Width
ca: Amplada

en: With Border
ca: Amb vora

en: X Large
ca: Més gran

en: Year
ca: Any

en: Years
ca: Anys

en: Yes
ca: Sí

en: Yes - display everywhere
ca: Sí, mostrar a tot arreu

en: Yes, display Icon
ca: Sí, mostrar icona

en: Yes, display Icon to the left
ca: Sí, mostra una icona a l'esquerra

en: Yes, display Icon to the right
ca: Sí, mostra una icona a la dreta

en: You are here:
ca: Ets aquí:

en: You can select multiple categories here
ca: Pots seleccionar múltiples categories aquí

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
ca: Per obtenir els millors resultats de cerca, segueix aquests consells:

en: Your Message:
ca: El teu missatge:

en: Your changes has been saved!
ca: Els canvis s'han desat!

en: Your message has been sent!
ca: El teus missatge s'ha enviat!

en: Your settings were successfully saved.
ca: La teva configuració s'ha desat amb èxit.

en: Youtube preview
ca: Vista prèvia de YouTube

en: and
ca: i

en: available add-ons
ca: add-ons disponibles

en: on Twitter
ca: a Twitter

en: or
ca: o

en: page.
ca: pàgina.

[ctx: post type general name]
en: Portfolio Items
ca: Elements de la galeria

en: replies
ca: respostes

en: reply
ca: resposta

en: required
ca: obligatori

en: show title only
ca: mostrar només títol

en: yes
ca: sí
