Enfold 3.6 - en to el_GR translation catalogue (2184 entries)

en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στο %2$s

en: &laquo; All Events
el_GR: &laquo; Όλες οι εκδηλώσεις

en: &laquo; Older Comments
el_GR: &laquo; Παλαιότερα σχόλια

en: (Edit)
el_GR: (Επεξεργασία)

en: (Note: Images will be scaled to fit for the amount of columns chosen above)
el_GR: (Σημείωση: Οι εικόνες θα κλιμακωθούν ώστε να ταιριάζουν με τον αριθμό των στηλών που επιλέχθηκαν παραπάνω)

en: (Show Styling Page)
el_GR: (Εμφάνιση σελίδας στυλ)

en: (Show example Screenshot)
el_GR: (Εμφάνιση παραδείγματος οθόνης)

en: (disabled)
el_GR: (απενεργοποιημένο)

en: (for forum functionality)
el_GR: (για λειτουργικότητα φόρουμ)

en: (for shop functionality)
el_GR: (για λειτουργικότητα καταστήματος)

en: (if you want to provide online ordering and delivery)
el_GR: (εάν θέλετε να παρέχετε ηλεκτρονικές παραγγελίες και παράδοση)

en: (if you want to sell photos online)
el_GR: (αν θέλετε να πουλήσετε φωτογραφίες online)

en: (needs to be active to allow date based bookings)
el_GR: (πρέπει να είναι ενεργό για να επιτρέπονται κρατήσεις βάσει ημερομηνίας)

en: (needs to be active to install the demo)
el_GR: (πρέπει να είναι ενεργό για την εγκατάσταση της επίδειξης)

en: 1 Column
el_GR: 1 στήλη

en: 1 Column layout
el_GR: 1 Διάταξη στήλης

en: 1 Columns
el_GR: 1 στήλη

en: 1 Pixel Gap
el_GR: 1 Pixel κενό

en: 2 Columns
el_GR: 2 στήλες

en: 3 Columns
el_GR: 3 στήλες

en: 4 Columns
el_GR: 4 στήλες

en: 404 - Page not Found
el_GR: 404 Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: 404 Not Found
el_GR: 404 δεν βρέθηκε

en: 5 Columns
el_GR: 5 στήλες

en: 6 Columns
el_GR: 6 στήλες

en: 7 Columns
el_GR: 7 στήλες

en: 8 Columns
el_GR: 8 στήλες

en: A Sidebar widget to display latest portfolio entries in your sidebar
el_GR: Ένα widget πλευρικής γραμμής για την εμφάνιση των πιο πρόσφατων καταχωρίσεων χαρτοφυλακίου στην πλευρική γραμμή σας

en: A Sidebar widget to display latest post entries in your sidebar
el_GR: Ένα widget Sidebar για την εμφάνιση των τελευταίων καταχωρίσεων δημοσιεύσεων στην πλευρική γραμμή σας

en: A few
el_GR: Λίγα

en: A list of all supported Video Services can be found on
el_GR: Μπορείτε να βρείτε μια λίστα με όλες τις υποστηριζόμενες υπηρεσίες βίντεο στο

en: A new update for your theme
el_GR: Μια νέα ενημέρωση για το θέμα σας

en: A rough layout preview of the header area
el_GR: Μια πρόχειρη προεπισκόπηση διάταξης της περιοχής κεφαλίδας

en: A rough preview of the frontend.
el_GR: Μια πρόχειρη προεπισκόπηση της αρχικής σελίδας.

en: A small caption below the icon
el_GR: Μια μικρή λεζάντα κάτω από το εικονίδιο

en: A small title above the buttons.
el_GR: Ένας μικρός τίτλος πάνω από τα κουμπιά.

en: A widget that displays a facebook Likebox to a facebook page of your choice
el_GR: Ένα widget που εμφανίζει ένα facebook Likebox σε μια σελίδα facebook της επιλογής σας

en: A widget that displays your popular posts, recent posts, recent comments and a tagcloud
el_GR: Ένα widget που εμφανίζει τις δημοφιλείς αναρτήσεις σας, τις πρόσφατες δημοσιεύσεις, τα πρόσφατα σχόλια και ένα tagcloud

en: A widget to display a link to your twitter profile and rss feed
el_GR: Ένα widget για την εμφάνιση ενός συνδέσμου προς το προφίλ του twitter και τη ροή του rss

en: About
el_GR: Περί

en: Accepted formats: .ico, .png, .gif
el_GR: Αποδεκτές μορφές: .ico, .png, .gif

en: Accordion
el_GR: Ακορντεόν

en: Accordion Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας ακορντεόν

en: Accordion Slider
el_GR: Ρυθμιστικό ακορντεόν

en: Activate Multiline?
el_GR: Ενεργοποίηση Πολλαπλής γραμμής?

en: Activate animation on page load (might be preferable on large galleries)
el_GR: Ενεργοποίηση κινούμενης εικόνας κατά τη φόρτωση σελίδας (μπορεί να είναι προτιμότερο σε μεγάλες γκαλερί)

en: Activate double opt-in?
el_GR: Ενεργοποίηση διπλής συμμετοχής;

en: Activate for Smartphones and Tablets (browser width below 990px)
el_GR: Ενεργοποίηση για smartphone και tablet (πλάτος προγράμματος περιήγησης κάτω από 990 εικονοστοιχεία)

en: Activate only for Smartphones (browser width below 768px)
el_GR: Ενεργοποίηση μόνο για smartphone (πλάτος προγράμματος περιήγησης κάτω από 768 εικονοστοιχεία)

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιήθηκε

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add Cell
el_GR: Προσθήκη κελιού

en: Add Description
el_GR: Προσθέστε περιγραφή

en: Add Hotspot
el_GR: Προσθήκη σημείου πρόσβασης

en: Add Images
el_GR: Προσθήκη εικόνων

en: Add New Portfolio Entry
el_GR: Προσθήκη νέας καταχώρησης χαρτοφυλακίου

en: Add Preview Images
el_GR: Προσθήκη εικόνων προεπισκόπησης

en: Add Preview Text
el_GR: Προσθήκη κειμένου προεπισκόπησης

en: Add Table Column
el_GR: Προσθήκη στήλης πίνακα

en: Add Table Row
el_GR: Προσθήκη σειράς πίνακα

en: Add a comment form and comments list to the template
el_GR: Προσθέστε μια φόρμα σχολίων και μια λίστα σχολίων στο πρότυπο

en: Add a custom copyright text at the bottom of your site. eg:
el_GR: Προσθέστε ένα προσαρμοσμένο κείμενο πνευματικών δικαιωμάτων στο κάτω μέρος του ιστότοπού σας. π.χ:

en: Add a google map to your blog or site
el_GR: Προσθέστε έναν χάρτη Google στο ιστολόγιο ή τον ιστότοπό σας

en: Add a mouse hover effect to the image
el_GR: Προσθέστε ένα εφέ ποντικιού στην εικόνα

en: Add a page split to the template. A pagination helps the user to navigate to the previous/next page.
el_GR: Προσθέστε διαχωρισμό σελίδας στο πρότυπο. Ένας σελιδοποίηση βοηθά τον χρήστη να πλοηγηθεί στην προηγούμενη / επόμενη σελίδα.

en: Add a short caption to the table so visitors know what the data is about
el_GR: Προσθέστε μια σύντομη λεζάντα στον πίνακα, ώστε οι επισκέπτες να γνωρίζουν ποια είναι τα δεδομένα

en: Add a small animation to the image when the user first scrolls to the image position. This is only to add some 'spice' to the site and only works in modern browsers
el_GR: Προσθέστε μια μικρή κινούμενη εικόνα στην εικόνα όταν ο χρήστης κάνει κύλιση για πρώτη φορά στη θέση της εικόνας. Αυτό γίνεται μόνο για την προσθήκη κάποιου «εφε» στον ιστότοπο και λειτουργεί μόνο σε μοντέρνα προγράμματα περιήγησης

en: Add a tooltip for this Icon. The tooltip will appear on mouse over
el_GR: Προσθέστε μια συμβουλή εργαλείου για αυτό το εικονίδιο. Η συμβουλή εργαλείου θα εμφανιστεί πάνω από το ποντίκι

en: Add an IconBox title here
el_GR: Προσθέστε έναν τίτλο IconBox εδώ

en: Add an extra descriptive subheading above or below the actual heading
el_GR: Προσθέστε μια επιπλέον περιγραφική διάκριση πάνω ή κάτω από την πραγματική επικεφαλίδα

en: Add an icon to the element?
el_GR: Προσθήκη εικονιδίου στο στοιχείο;

en: Add custom css class
el_GR: Προσθήκη προσαρμοσμένης κλάσης css

en: Add item to cart (if item has variations the single product page will be opened)
el_GR: Προσθήκη αντικειμένου στο καλάθι (εάν το στοιχείο έχει παραλλαγές θα ανοίξει η σελίδα ενός προϊόντος)

en: Add multiple Grid Rows below each other to create advanced grid layouts. Cells can be styled individually
el_GR: Προσθέστε πολλές γραμμές πλέγματος το ένα κάτω από το άλλο για να δημιουργήσετε σύνθετες διατάξεις πλέγματος. Τα κελιά μπορούν να διαμορφωθούν ξεχωριστά

en: Add multiple Images
el_GR: Προσθήκη πολλών εικόνων

en: Add single image
el_GR: Προσθήκη μεμονωμένης εικόνας

en: Add single image or video
el_GR: Προσθήκη μεμονωμένης εικόνας ή βίντεο

en: Add some content for this IconBox
el_GR: Προσθέστε λίγο περιεχόμενο για αυτό το IconBox

en: Add some content to be displayed below the number
el_GR: Προσθέστε λίγο περιεχόμενο που θα εμφανίζεται κάτω από τον αριθμό

en: Add the text that should be displayed in your header here
el_GR: Προσθέστε το κείμενο που πρέπει να εμφανίζεται στην κεφαλίδα σας εδώ

en: Add to Gallery
el_GR: Προσθήκη στη συλλογή

en: Add your subheading here
el_GR: Προσθέστε τον υπότιτλο εδώ

en: Add/Edit Contact Form Elements
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία στοιχείων φόρμας επικοινωνίας

en: Add/Edit Gallery
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία συλλογής

en: Add/Edit List items
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία στοιχείων λίστας

en: Add/Edit Map Locations
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία τοποθεσιών χάρτη

en: Add/Edit Progress Bars
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία Γραμμών προόδου

en: Add/Edit Slides
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία διαφανειών

en: Add/Edit Social Service or Icon Links
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία κοινωνικών υπηρεσιών ή συνδέσμων εικονιδίων

en: Add/Edit Tabs
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία καρτελών

en: Add/Edit Testimonial
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία μαρτυρίας

en: Add/Edit Toggles
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία εναλλαγών

en: Add/Edit rotating text
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία περιστρεφόμενου κειμένου

en: Add/Edit your hotspots.
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία των σημείων πρόσβασης.

en: Additional Description
el_GR: Πρόσθετη περιγραφή

en: Additional Functionality
el_GR: Πρόσθετες Λειτουργίες

en: Additional Portfolio Settings
el_GR: Πρόσθετες ρυθμίσεις χαρτοφυλακίου

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address couldn't be found by Google, please add it manually
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της διεύθυνσης από την Google, προσθέστε τη μη αυτόματα

en: Adjust table to screen size
el_GR: Προσαρμόστε το τραπέζι στο μέγεθος της οθόνης

en: Adjust to content width
el_GR: Προσαρμογή στο πλάτος του περιεχομένου

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: Advanced Layerslider
el_GR: Προχωρημένο Layerslider

en: Advanced Layout Editor
el_GR: Προηγμένος επεξεργαστής διάταξης

en: Advanced Styling
el_GR: Προηγμένο στυλ

en: Advertise here
el_GR: Διαφημιστείτε εδώ

en: Ajax Portfolio Preview Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προεπισκόπησης χαρτοφυλακίου Ajax

en: Alert (Orange)
el_GR: Ειδοποίηση (Πορτοκαλί)

en: Align Center
el_GR: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align Left
el_GR: Στοίχιση αριστερά

en: Align Right
el_GR: Στοίχιση δεξιά

en: Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση

en: Alignment of the text
el_GR: Ευθυγράμμιση του κειμένου

en: Aligns the menu either to the left, the right or centers it
el_GR: Ευθυγραμμίζει το μενού είτε προς τα αριστερά, προς τα δεξιά ή στο κέντρο

en: All
el_GR: Ολα

en: All right!
el_GR: Εντάξει!

en: Allowed Characters: Whitespace
el_GR: Επιτρεπόμενοι χαρακτήρες: Κενός χώρος

en: Alternate Background color
el_GR: Εναλλακτικό χρώμα φόντου

en: Alternate Background for menu hover, tables etc
el_GR: Εναλλακτικό παρασκήνιο για μενού, πίνακες κλπ

en: Always
el_GR: Πάντα

en: Always Display
el_GR: Πάντα εμφάνιση

en: Always Display attached to the main menu
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα συνδεδεμένο στο κύριο μενού

en: Always Display floating on the side
el_GR: Πάντα να επιπλέει στο πλάι

en: Always Sticky
el_GR: Πάντα να κολλάει

en: Always display
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα

en: Always display caption
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα η λεζάντα

en: Always display the element
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα το στοιχείο

en: Always double check your spelling.
el_GR: Ελέγχετε πάντοτε την ορθογραφία σας.

en: An advertising widget that displays 1 big image
el_GR: Ένα διαφημιστικό widget που εμφανίζει 1 μεγάλη εικόνα

en: An advertising widget that displays 2 images with 125 x 125 px in size
el_GR: Ένα widget διαφήμισης που εμφανίζει 2 εικόνες με μέγεθος 125 x 125 px

en: And where do you want to display the Blog?
el_GR: Και πού θέλετε να εμφανίσετε το ιστολόγιο;

en: Animated Countdown
el_GR: Κινούμενη αντίστροφη μέτρηση

en: Animated Numbers
el_GR: Κινούμενοι αριθμοί

en: Animation
el_GR: Κίνηση

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Appearance -> Menus
el_GR: Εμφάνιση -> Μενού

en: Append search icon to main menu
el_GR: Προσθήκη εικονιδίου αναζήτησης στο κύριο μενού

en: Appended static text
el_GR: Συνημμένο στατικό κείμενο

en: Apply Link to Image
el_GR: Εφαρμογή συνδέσμου σε εικόνα

en: Apply a link or buttons to the slide?
el_GR: Εφαρμογή συνδέσμου ή κουμπιών στη διαφάνεια;

en: Apply a link to the slide?
el_GR: Εφαρμογή συνδέσμου στη διαφάνεια;

en: Apply link to icon
el_GR: Εφαρμογή συνδέσμου στο εικονίδιο

en: Apply link?
el_GR: Εφαρμογή συνδέσμου;

en: Apply only to mouse hover state
el_GR: Εφαρμόστε μόνο όταν περνάει ο δείκτης ποντικιού

en: Apply the same value to all?
el_GR: Εφαρμογή τιμής σε όλα;

en: Apply to Section:
el_GR: Εφαρμογή στην Ενότητα:

en: Aqua
el_GR: Χρώμα του νερού

en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: Archive for category:
el_GR: Αρχείο για την κατηγορία:

en: Archive for date:
el_GR: Αρχείο για ημερομηνία:

en: Archive for month:
el_GR: Αρχείο για μήνα:

en: Archive for year:
el_GR: Αρχείο για το έτος:

en: Archive for:
el_GR: Αρχείο για:

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Archives by Month:
el_GR: Αρχεία ανά Μήνα:

en: Archives by Subject:
el_GR: Αρχεία ανά Θέμα:

en: Ascending Order
el_GR: Αύξουσα σειρά

en: At least 100&percnt; of Browser Window height
el_GR: Τουλάχιστον 100&percnt;  του ύψους παραθύρου προγράμματος περιήγησης

en: At least 25&percnt; of Browser Window height
el_GR: Τουλάχιστον 25&percnt;  του ύψους παραθύρου προγράμματος περιήγησης

en: At least 50&percnt; of Browser Window height
el_GR: Τουλάχιστον 50&percnt;  του ύψους παραθύρου προγράμματος περιήγησης

en: At least 75&percnt; of Browser Window height
el_GR: Τουλάχιστον 75&percnt;  του ύψους παραθύρου προγράμματος περιήγησης

en: Attach one button
el_GR: Συνδέστε ένα κουμπί

en: Attach two buttons
el_GR: Συνδέστε δύο κουμπιά

en: Attachment
el_GR: Συνημμένο

en: Attention
el_GR: Προσοχή

en: Attention when using self hosted HTML 5 Videos
el_GR: Προσοχή κατά τη χρήση βίντεο που φιλοξενούνται στον χώρο σας σε μορφή HTML 5

en: Attention!
el_GR: Προσοχή!

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Author Archive
el_GR: Αρχείο Συγγραφέα

en: Automated Schema.org HTML Markup
el_GR: Αυτοματοποιημένη Schema.org σήμανση HTML

en: Automatic, based on screen width
el_GR: Αυτόματο, με βάση το πλάτος της οθόνης

en: Autorespond Text
el_GR: Κείμενο αυτόματης απάντησης

en: Autorotation
el_GR: Αυτόματη περιστροφή

en: Autorotation active?
el_GR: Η αυτόματη περιστροφή είναι ενεργή;

en: Autorotation duration
el_GR: Διάρκεια αυτόματης περιστροφής

en: Available Lists
el_GR: Διαθέσιμες λίστες

en: Available Pages
el_GR: Διαθέσιμες σελίδες

en: Available form elements are: single line Input elements, Textareas, Checkboxes and Select-Dropdown menus.
el_GR: Τα διαθέσιμα στοιχεία φόρμας είναι: στοιχεία γραμμής εισαγωγής μίας γραμμής, Περιοχές κειμένου, πλαίσια ελέγχου και μενού επιλογής.

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Background Attachment
el_GR: Συνημμένο ιστορικού

en: Background Color
el_GR: Χρώμα του φόντου

en: Background Hover Color
el_GR: Χρώμα φόντου όταν περνάει ο δείκτης ποντικού

en: Background Image
el_GR: Εικόνα φόντου

en: Background Image Position
el_GR: Θέση εικόνας φόντου

en: Background Repeat
el_GR: Επανάληψη φόντου

en: Background Video
el_GR: Βίντεο φόντου

en: Background can either scroll with the page or be fixed
el_GR: Το φόντο μπορεί είτε να μετακινηθεί με τη σελίδα είτε να διορθωθεί

en: Background can either scroll with the page, be fixed or scroll with a parallax motion
el_GR: Το φόντο μπορεί είτε να μετακινηθεί με τη σελίδα, να διορθωθεί είτε να μετακινηθεί με κίνηση παράλλαξης

en: Background color for your site
el_GR: Χρώμα φόντου για τον ιστότοπό σας

en: Banner Color Overlay (leave empty for no overlay)
el_GR: Επικάλυψη χρώματος banner (αφήστε κενό χωρίς επικάλυψη)

en: Banner Options
el_GR: Επιλογές banner

en: Bar Color
el_GR: Χρώμα μπάρας

en: Base
el_GR: Βάση

en: Behavior
el_GR: Συμπεριφορά

en: Below each Team Member you can add Icons that link to destinations like facebook page, twitter account etc.
el_GR: Κάτω από κάθε μέλος της ομάδας μπορείτε να προσθέσετε εικονίδια που συνδέονται με προορισμούς όπως σελίδα facebook, λογαριασμός twitter κ.λπ.

en: Big Top and Bottom Margins
el_GR: Μεγάλα άνω και κάτω όρια

en: Big image only, other images can be accessed via lightbox
el_GR: Μόνο για μεγάλη εικόνα, μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε άλλες εικόνες μέσω lightbox

en: Big image with thumbnails below
el_GR: Μεγάλη εικόνα με μικρογραφίες παρακάτω

en: Black
el_GR: Μαύρο

en: Blank Hotspot
el_GR: Κενό Hotspot

en: Block
el_GR: Δημιουργεί ένα απλό πεδίο κειμένου

en: Blog - Latest News
el_GR: Blog - Τελευταίες ειδήσεις

en: Blog Content length
el_GR: Μήκος περιεχομένου ιστολογίου

en: Blog Grid Columns
el_GR: Στήλες πλέγματος ιστολογίου

en: Blog Layout
el_GR: Διάταξη ιστολογίου

en: Blog Post Allowed HTML Tags
el_GR: Επιτρεπόμενες δημοσιεύσεις ετικετών HTML

en: Blog Post Author
el_GR: Συντάκτης δημοσίευσης

en: Blog Post Category
el_GR: Κατηγορία δημοσίευσης ιστολογίου

en: Blog Post Comment Count
el_GR: Πλήθος σχολίων για αναρτήσεις ιστολογίου

en: Blog Post Date
el_GR: Ημερομηνία δημοσίευσης ιστολογίου

en: Blog Post Tags
el_GR: Ετικέτες δημοσίευσης ιστολογίου

en: Blog Posts
el_GR: Αναρτήσεις ιστολογίου

en: Blog Style
el_GR: Στυλ ιστολογίου

en: Blog Styling
el_GR: Στυλ ιστολογίου

en: Blog meta elements
el_GR: Μετα-στοιχεία ιστολογίου

en: Blue
el_GR: Μπλε

en: Body Background color
el_GR: Χρώμα φόντου σώματος

en: Body background
el_GR: Φόντο σώματος

en: Bold
el_GR: Έντονα

en: Bookmarks
el_GR: Σελιδοδείκτες

en: Border
el_GR: Σύνορα

en: Border Color
el_GR: Χρώμα πλαισίου

en: Border Radius
el_GR: Περίγραμμα της Στήλης

en: Border around the widget title
el_GR: Περίγραμμα γύρω από τον τίτλο του widget

en: Border colors
el_GR: Χρώματα περιγράμματος

en: Border on top and bottom
el_GR: Σύνορα πάνω και κάτω

en: Borders between cells
el_GR: Σύνορα μεταξύ των κελιών

en: Borders on top and bottom
el_GR: Σύνορα πάνω και κάτω

en: Borders on top and bottom and between cells
el_GR: Σύνορα πάνω και κάτω και μεταξύ κελιών

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Bottom Center
el_GR: Κάτω κέντρο

en: Bottom Centered
el_GR: Κάτω (κέντρο)

en: Bottom Framed
el_GR: Κάτω πλαίσιο

en: Bottom Left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Bottom Padding in pixel
el_GR: Κάτω επένδυση σε pixel

en: Bottom Right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Bottom left rotation
el_GR: Περιστροφή κάτω αριστερά

en: Bottom right rotation
el_GR: Κάτω δεξιά περιστροφή

en: Bottom to Top
el_GR: Κάτω προς τα επάνω

en: Bottom without Frame
el_GR: Κάτω χωρίς πλαίσιο

en: Bottom-Left-Radius
el_GR: Κάτω-Αριστερά-Ακτίνα

en: Bottom-Right-Radius
el_GR: Κάτω-Δεξιά-Ακτίνα

en: Box Size
el_GR: Μέγεθος κουτιού

en: Boxed
el_GR: Σε Κουτί

en: Boxed Layout
el_GR: Διάταξη σε κουτί

en: Boxed Tabs
el_GR: Καρτέλες με κουτιά

en: Boxed content block with borders
el_GR: Πλαίσιο περιεχομένου με περίγραμμα

en: Breadcrumb Hierarchy
el_GR: Ιεραρχία Breadcrumb

en: Breadcrumb parent page
el_GR: Γονική σελίδα Breadcrumb

en: Build simple custom menu
el_GR: Δημιουργήστε απλό προσαρμοσμένο μενού

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Button 1 Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού 1

en: Button 1 Label
el_GR: Ετικέτα κουμπιού 1

en: Button 1 Link Target?
el_GR: Στόχος συνδέσμου κουμπιού 1;

en: Button 1 Link?
el_GR: Σύνδεσμος κουμπιού 1;

en: Button 2 Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού 2

en: Button 2 Label
el_GR: Ετικέτα κουμπιού 2

en: Button 2 Link Target?
el_GR: Στόχος συνδέσμου κουμπιού 2;

en: Button 2 Link?
el_GR: Σύνδεσμος κουμπιού 2;

en: Button Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: Button Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Button Label
el_GR: Ετικέτα κουμπιού

en: Button Link?
el_GR: Σύνδεσμος κουμπιού;

en: Button Position
el_GR: Θέση κουμπιού

en: Button Row
el_GR: Κουμπί σειράς

en: Button Size
el_GR: Μέγεθος κουμπιού

en: Button Style (Bordered)
el_GR: Στυλ κουμπιών (με περίγραμμα)

en: Button Style (Colored)
el_GR: Στυλ κουμπιού (χρωματιστό)

en: Button Title
el_GR: Τίτλος κουμπιού

en: By default all menu items of the mobile menu are visible. If you activate this option they will be hidden and a user needs to click on the parent menu item to display the submenus
el_GR: Από προεπιλογή, όλα τα στοιχεία μενού του μενού για κινητά είναι ορατά. Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, θα κρυφτούν και ένας χρήστης πρέπει να κάνει κλικ στο στοιχείο γονικού μενού για να εμφανίσει τα υπομενού

en: By default images link to a larger image version in a lightbox. You can deactivate that link. You can also set custom links when editing the images in the gallery
el_GR: Από προεπιλογή, οι εικόνες συνδέονται με μια μεγαλύτερη έκδοση εικόνας σε ένα lightbox. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτόν τον σύνδεσμο. Μπορείτε επίσης να ορίσετε προσαρμοσμένους συνδέσμους κατά την επεξεργασία των εικόνων στη συλλογή

en: By default the image stretches across the full width of the screen. You can deactivate this behavior and simply align it in the center of the slider
el_GR: Από προεπιλογή, η εικόνα εκτείνεται σε όλο το πλάτος της οθόνης. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν τη συμπεριφορά και απλά να την ευθυγραμμίσετε στο κέντρο της παρουσίασης

en: By default the video will try to match the default slideshow size that was selected in the slider settings at 'Slideshow Image and Video Size'
el_GR: Από προεπιλογή, το βίντεο θα προσπαθήσει να ταιριάξει με το προεπιλεγμένο μέγεθος προβολής διαφανειών που είχε επιλεγεί στις ρυθμίσεις του ρυθμιστικού στο "Παρουσίαση εικόνας" και "Μέγεθος βίντεο"

en: Calendar of Events
el_GR: Ημερολόγιο εκδηλώσεων

en: Can be used for a job description
el_GR: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για περιγραφή εργασίας

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: Caption Appearance
el_GR: Εμφάνιση λεζάντας

en: Caption Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς λεζάντας

en: Caption Overlay Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου επικάλυψης λεζάντας

en: Caption Overlay Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια επικάλυψης υπότιτλων

en: Caption Positioning
el_GR: Θέση υπότιτλων

en: Caption Text
el_GR: Κείμενο λεζάντας

en: Caption Title
el_GR: Τίτλος λεζάντας

en: Caption Title Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς Τίτλος τίτλου

en: Caption custom font size?
el_GR: Προσαρμοσμένο μέγεθος γραμματοσειράς υπότιτλων;

en: Catalogue
el_GR: Κατάλογος

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Category Styling
el_GR: Στυλ κατηγορίας

en: Cell Padding
el_GR: Επένδυση κελιού

en: Cells appear beside each other, just like on large screens
el_GR: Τα κελιά εμφανίζονται το ένα δίπλα στο άλλο, όπως σε μεγάλες οθόνες

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Center Center
el_GR: Κέντρο Κέντρο

en: Center Content
el_GR: Κέντρο περιεχομένου

en: Center Framed
el_GR: Πλαισιωμένο στο κέντρο

en: Center Left
el_GR: Κέντρο αριστερά

en: Center Left
el_GR: Κέντρο αριστερά

en: Center Right
el_GR: Κέντρο δεξιά

en: Center Text Column
el_GR: Κείμενο κεντρικής στήλης

en: Center without Frame
el_GR: Κέντρο χωρίς πλαίσιο

en: Centered
el_GR: Στο κέντρο

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Change Image
el_GR: Αλλαγή εικόνας

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή κωδικού

en: Change layout
el_GR: Αλλαγή διάταξης

en: Change the alignment of title and excerpt here
el_GR: Αλλάξτε την ευθυγράμμιση του τίτλου και αποσπάστε εδώ

en: Change the styling for all &lt;blockquote&gt; tags
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για το &lt;blockquote&gt; tag

en: Change the styling for all &lt;mark&gt; tags
el_GR: Αλλάξτε το στυλ των &lt;mark&gt;  σας

en: Change the styling for all &lt;strong&gt; tags
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για όλες τις ετικέτες &lt;strong&gt

en: Change the styling for all &lt;u&gt; (underline) tags
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για όλα σημάδια &lt;u&gt; (υπογράμμισης)των ετικετών

en: Change the styling for all Heading tags
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για όλες τις ετικέτες κεφαλίδας

en: Change the styling for the overlay that appears when you place your mouse cursor above a linked image
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την επικάλυψη που εμφανίζεται όταν τοποθετείτε το δείκτη του ποντικιού πάνω από μια συνδεδεμένη εικόνα

en: Change the styling for the small bar above the main menu which can contain social icons, a second menu and a phone number
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για τη μικρή γραμμή πάνω από το κύριο μενού που μπορεί να περιέχει κοινωνικά εικονίδια, ένα δεύτερο μενού και έναν αριθμό τηλεφώνου

en: Change the styling for your H1 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H1

en: Change the styling for your H2 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H2

en: Change the styling for your H3 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H3

en: Change the styling for your H4 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H4

en: Change the styling for your H5 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H5

en: Change the styling for your H6 Tag
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την ετικέτα H6

en: Change the styling for your fullscreen, fullwidth and easy slider caption
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για την πλήρη οθόνη, το πλήρες πλάτος και την εύκολη λεζάντα

en: Change the styling for your fullscreen, fullwidth and easy slider title
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για τον τίτλο πλήρους οθόνης, πλήρους πλάτους και εύκολο ρυθμιστικό

en: Change the styling for your main menu dropdown links
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για τους αναπτυσσόμενους συνδέσμους του κύριου μενού

en: Change the styling for your main menu links
el_GR: Αλλάξτε το στυλ για τους κύριους συνδέσμους μενού

en: Change the styling of your buttons
el_GR: Αλλάξτε το στυλ των κουμπιών σας

en: Change the styling of your iconlist
el_GR: Αλλάξτε το στυλ της λίστας εικονιδίων σας

en: Change the styling of your widget title
el_GR: Αλλάξτε το στυλ του τίτλου του widget σας

en: Change the width of your elements and let them appear beside each other instead of underneath
el_GR: Αλλάξτε το πλάτος των στοιχείων σας και αφήστε τα να εμφανίζονται το ένα δίπλα στο άλλο αντί για το κάτω μέρος

en: Check API Key
el_GR: Ελέγξτε το κλειδί API

en: Check API key here
el_GR: Ελέγξτε το κλειδί API εδώ

en: Check Key again & renew Lists
el_GR: Ελέγξτε ξανά το κλειδί και ανανεώστε τις λίστες

en: Check if excerpt/caption of the slide should also be displayed
el_GR: Ελέγξτε εάν θα πρέπει επίσης να εμφανίζεται απόσπασμα / λεζάντα της διαφάνειας

en: Check if prepended, rotating and appended text should each be displayed on its own line
el_GR: Ελέγξτε εάν το προπαρασκευαστικό, το περιστρεφόμενο και το συνημμένο κείμενο θα πρέπει το καθένα να εμφανίζεται στη δική του γραμμή

en: Check if the content slider should rotate by default
el_GR: Ελέγξτε αν το ρυθμιστικό περιεχομένου πρέπει να περιστρέφεται από προεπιλογή

en: Check if the logo slider should rotate by default
el_GR: Ελέγξτε εάν το ρυθμιστικό λογότυπου πρέπει να περιστρέφεται από προεπιλογή

en: Check if the slideshow should rotate by default
el_GR: Ελέγξτε αν η προβολή διαφανειών πρέπει να περιστρέφεται από προεπιλογή

en: Check if you always want to show the tooltips on mobile phones below the image. Recommended if your tooltips contain a lot of text
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε πάντα να εμφανίζονται οι συμβουλές εργαλείων σε κινητά τηλέφωνα κάτω από την εικόνα. Συνιστάται εάν οι συμβουλές εργαλείων περιέχουν πολύ κείμενο

en: Check if you want people to confirm their email address before being subscribed (highly recommended)
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε τα άτομα να επιβεβαιώσουν τη διεύθυνση email τους πριν εγγραφούν (συνιστάται ιδιαίτερα)

en: Check if you want to disable autorotation when this last slide is displayed
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να απενεργοποιήσετε την αυτόματη περιστροφή όταν εμφανίζεται αυτή η τελευταία διαφάνεια

en: Check if you want to disable the shortcode processing for this code block
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να απενεργοποιήσετε την επεξεργασία σύντομων κωδικών για αυτό το μπλοκ κώδικα

en: Check if you want to display a transparent color and/or pattern overlay above your section background image/video
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να εμφανίσετε ένα διαφανές χρώμα και / ή επικάλυψη μοτίβου πάνω από την εικόνα / βίντεο φόντου της ενότητας

en: Check if you want to display a transparent color and/or pattern overlay above your slideshow image/video
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να εμφανίσετε ένα διαφανές χρώμα και / ή επικάλυψη μοτίβου πάνω από την εικόνα / βίντεο της παρουσίασης

en: Check if you want to enable multiple answers
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε να ενεργοποιήσετε πολλές απαντήσεις

en: Check if you want to hide form labels above the form elements. The form will instead try to use an inline label (not supported on old browsers)
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε να αποκρύψετε ετικέτες φόρμας πάνω από τα στοιχεία φόρμας. Αντίθετα, η φόρμα θα προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει μια ενσωματωμένη ετικέτα (δεν υποστηρίζεται σε παλιά προγράμματα περιήγησης)

en: Check if you want to hide the controls (works for youtube and self hosted videos)
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να αποκρύψετε τα στοιχεία ελέγχου (λειτουργεί για βίντεο στο YouTube και αυτο φιλοξενούμενα)

en: Check if you want to hide this form element
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να αποκρύψετε αυτό το στοιχείο φόρμας

en: Check if you want to loop the video (instead of showing the next slide the video will play from the beginning again)
el_GR: Ελέγξτε εάν θέλετε να κάνετε βρόχο στο βίντεο (αντί να εμφανιστεί η επόμενη διαφάνεια, το βίντεο θα αναπαραχθεί ξανά από την αρχή)

en: Check if you want to mute the video
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε να θέσετε σε σίγαση το βίντεο

en: Check if you want to show a button at the bottom of the section that takes the user to the next section by scrolling down
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε να εμφανιστεί ένα κουμπί στο κάτω μέρος της ενότητας που μεταφέρει τον χρήστη στην επόμενη ενότητα μεταβαίνοντας προς τα κάτω

en: Check if you want to show a button at the bottom of the slider that takes the user to the next section by scrolling down
el_GR: Ελέγξτε αν θέλετε να εμφανιστεί ένα κουμπί στο κάτω μέρος του ρυθμιστικού που μεταφέρει τον χρήστη στην επόμενη ενότητα μεταβαίνοντας προς τα κάτω

en: Check out the
el_GR: Δείτε το

en: Check to display
el_GR: Επιλέξτε για εμφάνιση

en: Check to display the social icons defined in
el_GR: Επιλέξτε για να εμφανίσετε τα κοινωνικά εικονίδια που ορίζονται στην υποδοχή σας

en: Check to display the tooltip by default. If unchecked user must click the marker to show the tooltip
el_GR: Επιλέξτε για να εμφανιστεί η συμβουλή εργαλείου από προεπιλογή. Εάν ο μη επιλεγμένος χρήστης πρέπει να κάνει κλικ στο δείκτη για να εμφανιστεί η συμβουλή εργαλείου

en: Check to enable the default lightbox that opens once you click a link to an image. Uncheck only if you want to use your own modal window plugin
el_GR: Επιλέξτε για να ενεργοποιήσετε το προεπιλεγμένο lightbox που ανοίγει μόλις κάνετε κλικ σε έναν σύνδεσμο σε μια εικόνα. Καταργήστε την επιλογή μόνο εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τη δική σας πρόσθετη λειτουργία παραθύρου

en: Check to only display icon on hover
el_GR: Επιλέξτε για να εμφανίζεται μόνο όταν περνάει ο δείκτης

en: Check your spelling.
el_GR: Ελέγξτε την ορθογραφία σας.

en: Choose Another Video (HTML5 Only)
el_GR: Επιλέξτε άλλο βίντεο (μόνο HTML5)

en: Choose Image
el_GR: Επιλέξτε Εικόνα

en: Choose Template Name
el_GR: Επιλέξτε Όνομα προτύπου

en: Choose Video
el_GR: Επιλέξτε βίντεο

en: Choose a background color for your button here
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα φόντου για το κουμπί σας εδώ

en: Choose a background hover color for your button here
el_GR: Επιλέξτε το χρώμα του φόντου για το κουμπί εδώ

en: Choose a color for your button here
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για το κουμπί σας εδώ

en: Choose a color for your heading area here
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για την περιοχή της επικεφαλίδας σας εδώ

en: Choose a color for your progress bar here
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για την μπάρα προόδου εδώ

en: Choose a color for your second button here
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα για το δεύτερο κουμπί σας εδώ

en: Choose a custom sidebar for this entry
el_GR: Επιλέξτε μια προσαρμοσμένη πλευρική γραμμή για αυτήν την καταχώριση

en: Choose a predefined color scheme here. You can edit the settings of the scheme below then.
el_GR: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο συνδυασμό χρωμάτων εδώ. Στη συνέχεια, μπορείτε να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις του σχήματος παρακάτω.

en: Choose another Image
el_GR: Επιλέξτε άλλη εικόνα

en: Choose here, how to align your image
el_GR: Επιλέξτε εδώ, πώς να ευθυγραμμίσετε την εικόνα σας

en: Choose here, how to align your text
el_GR: Επιλέξτε εδώ, πώς να ευθυγραμμίσετε το κείμενό σας

en: Choose here, if you want to display the event title
el_GR: Επιλέξτε εδώ, εάν θέλετε να εμφανιστεί ο τίτλος της εκδήλωσης

en: Choose how the cells inside the grid should behave on mobile devices and small screens
el_GR: Επιλέξτε πώς πρέπει να συμπεριφέρονται τα κελιά εντός του πλέγματος σε κινητές συσκευές και μικρές οθόνες

en: Choose if and how you want to display your related entries. (Related entries are based on tags. If a post does not have any tags then no related entries will be shown)
el_GR: Επιλέξτε εάν και πώς θέλετε να εμφανίζονται οι σχετικές καταχωρίσεις σας. (Οι σχετικές καταχωρήσεις βασίζονται σε ετικέτες. Εάν μια ανάρτηση δεν έχει ετικέτες, τότε δεν θα εμφανίζονται σχετικές καταχωρήσεις)

en: Choose if the table should be used to display tabular data or to display pricing options. (Difference: Pricing tables are flashier and try to stand out)
el_GR: Επιλέξτε εάν ο πίνακας πρέπει να χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση δεδομένων πίνακα ή για την εμφάνιση επιλογών τιμολόγησης. (Διαφορά: Οι πίνακες τιμολόγησης είναι πιο γρήγοροι και προσπαθήστε να ξεχωρίσετε)

en: Choose if you want to display a modern 16:9 or classic 4:3 Video, or use a custom ratio
el_GR: Επιλέξτε αν θέλετε να εμφανίσετε ένα μοντέρνο βίντεο 16:9 ή κλασικό βίντεο 4:3 ή χρησιμοποιήστε μια προσαρμοσμένη αναλογία

en: Choose if you want to only display the post title or title and a call to action button
el_GR: Επιλέξτε αν θέλετε να εμφανίζεται μόνο ο τίτλος ή ο τίτλος της ανάρτησης και ένα κουμπί παρότρυνσης για δράση

en: Choose if you want to only display the post title or title and excerpt
el_GR: Επιλέξτε αν θέλετε να εμφανίζεται μόνο ο τίτλος ή ο τίτλος της ανάρτησης και το απόσπασμα

en: Choose if your layout grid should display any border
el_GR: Επιλέξτε εάν το πλέγμα διάταξης θα πρέπει να εμφανίζει οποιοδήποτε περίγραμμα

en: Choose image and Video size for your slideshow.
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας και βίντεο για την προβολή διαφανειών σας.

en: Choose image size for Portfolio Grid Images
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας για εικόνες πλέγματος χαρτοφυλακίου

en: Choose image size for Preview Image
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας για Προεπισκόπηση εικόνας

en: Choose image size for the Big Preview Image
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας για τη Μεγάλη εικόνα προεπισκόπησης

en: Choose image size for the small preview thumbnails
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας για τις μικρές μικρογραφίες προεπισκόπησης

en: Choose image size for your slideshow.
el_GR: Επιλέξτε μέγεθος εικόνας για την προβολή διαφανειών σας.

en: Choose the 1 column layout
el_GR: Επιλέξτε τη διάταξη στήλης 1

en: Choose the Portfolio Grid image size manually (select thumbnail size)
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος εικόνας πλέγματος χαρτοφυλακίου χειροκίνητα (επιλέξτε μέγεθος μικρογραφίας)

en: Choose the alignment of your button here
el_GR: Επιλέξτε εδώ την ευθυγράμμιση του κουμπιού σας

en: Choose the alignment of your icon here
el_GR: Επιλέξτε εδώ την ευθυγράμμιση του εικονιδίου σας

en: Choose the archive sidebar position here. This setting will be applied to all archive pages
el_GR: Επιλέξτε τη θέση της πλαϊνής γραμμής αρχειοθέτησης εδώ. Αυτή η ρύθμιση θα εφαρμοστεί σε όλες τις σελίδες αρχειοθέτησης

en: Choose the blog post sidebar position here. This setting will be applied to single blog posts
el_GR: Επιλέξτε τη θέση πλευρικής γραμμής ανάρτησης ιστολογίου εδώ. Αυτή η ρύθμιση θα εφαρμοστεί σε μεμονωμένες αναρτήσεις ιστολογίου

en: Choose the blog sidebar position here. This setting will be applied to the blog page
el_GR: Επιλέξτε τη θέση πλευρικής γραμμής ιστολογίου εδώ. Αυτή η ρύθμιση θα εφαρμοστεί στη σελίδα ιστολογίου

en: Choose the blog styling here.
el_GR: Επιλέξτε το στυλ ιστολογίου εδώ.

en: Choose the border for your Box here
el_GR: Επιλέξτε το περίγραμμα για το κουτί σας εδώ

en: Choose the categories you want to display (multiple selection possible):
el_GR: Επιλέξτε τις κατηγορίες που θέλετε να εμφανίσετε (δυνατότητα πολλαπλής επιλογής):

en: Choose the color for your Box here
el_GR: Επιλέξτε το χρώμα για το κουτί σας εδώ

en: Choose the colors here
el_GR: Επιλέξτε τα χρώματα εδώ

en: Choose the column count of your Gallery
el_GR: Επιλέξτε τον αριθμό στηλών της Συλλογής σας

en: Choose the default blog layout here.
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη διάταξη ιστολογίου εδώ.

en: Choose the default page layout here. You can change the setting of each individual page when editing that page
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη διάταξη σελίδας εδώ. Μπορείτε να αλλάξετε τη ρύθμιση κάθε μεμονωμένης σελίδας κατά την επεξεργασία αυτής της σελίδας

en: Choose the layout of your Gallery
el_GR: Επιλέξτε τη διάταξη της Συλλογής σας

en: Choose the maximum number of products to display
el_GR: Επιλέξτε τον μέγιστο αριθμό προϊόντων που θα εμφανίζονται

en: Choose the preview image size manually (select thumbnail size)
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος της εικόνας προεπισκόπησης με μη αυτόματο τρόπο (επιλέξτε μέγεθος μικρογραφίας)

en: Choose the saturation of your map
el_GR: Επιλέξτε τον κορεσμό του χάρτη σας

en: Choose the single post style here.
el_GR: Επιλέξτε το στυλ μιας ανάρτησης εδώ.

en: Choose the size of the image that loads into the slideshow.
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος της εικόνας που φορτώνεται στην προβολή διαφανειών.

en: Choose the size of your Box here
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του κουτιού σας εδώ

en: Choose the size of your button here
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του κουμπιού σας εδώ

en: Choose the transition for your Slider.
el_GR: Επιλέξτε τη μετάβαση για το ρυθμιστικό σας.

en: Choose the transition for your Slideshow.
el_GR: Επιλέξτε τη μετάβαση για την παρουσίαση διαφανειών.

en: Choose the transition for your content slider.
el_GR: Επιλέξτε τη μετάβαση για το ρυθμιστικό περιεχομένου σας.

en: Choose the transition for your logo slider.
el_GR: Επιλέξτε τη μετάβαση για το ρυθμιστικό λογότυπου.

en: Choose the vertical alignment of your cells content.
el_GR: Επιλέξτε την κάθετη ευθυγράμμιση του περιεχομένου των κελιών σας.

en: Choose the zoom of the map on a scale from  1 (very far away) to 19 (very close)
el_GR: Επιλέξτε το ζουμ του χάρτη σε κλίμακα από 1 (πολύ μακριά) έως 19 (πολύ κοντά)

en: Choose which products you want to display
el_GR: Επιλέξτε ποια προϊόντα θέλετε να προβάλετε

en: Circle (image height and width must be equal)
el_GR: Κύκλος (το ύψος και το πλάτος της εικόνας πρέπει να είναι ίσο)

en: City
el_GR: Πόλη

en: City:
el_GR: Πόλη:

en: Click here to add your own text
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε το δικό σας κείμενο

en: Click here to enter an address.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να εισαγάγετε μια διεύθυνση.

en: Click me
el_GR: Κάντε κλικ

en: Click the button to generate and download a config file which contains the theme settings. You can use the config file to import the theme settings on another sever.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί για δημιουργία και λήψη ενός αρχείου διαμόρφωσης που περιέχει τις ρυθμίσεις θέματος. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το αρχείο διαμόρφωσης για να εισαγάγετε τις ρυθμίσεις θέματος σε άλλη διακοπή.

en: Click to import
el_GR: Κάντε κλικ για εισαγωγή

en: Click to order products ascending
el_GR: Κάντε κλικ για παραγγελία προϊόντων αύξουσα

en: Click to order products descending
el_GR: Κάντε κλικ για παραγγελία προϊόντων φθίνουσα

en: Clone Cell
el_GR: Αντιγραφή κελιού

en: Clone Column
el_GR: Αντιγραφή στήλης

en: Clone Element
el_GR: Στοιχείο κλώνου

en: Clone Row
el_GR: Αντιγραφή σειράς

en: Clone Section
el_GR: Κλώνος ενότητας

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Code Block
el_GR: Πεδίο κειμένου

en: Code Block Content. Add your own HTML/CSS/Javascript here
el_GR: Περιεχόμενο μπλοκ κώδικα. Προσθέστε το δικό σας HTML / CSS / Javascript εδώ

en: Code Wrapper Element
el_GR: Στοιχείο αναδίπλωσης κώδικα

en: Code Wrapper Element Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά στοιχείου αναδίπλωσης κώδικα

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Color Saturation
el_GR: Κορεσμός χρώματος

en: Color Section
el_GR: Τμήμα χρώματος

en: Colored Buttons
el_GR: Χρωματιστά κουμπιά

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Columns in this row can either have a height based on their content or all be of equal height based on the largest column
el_GR: Οι στήλες σε αυτήν τη σειρά μπορούν είτε να έχουν ύψος με βάση το περιεχόμενό τους είτε όλες να έχουν ίσο ύψος με βάση τη μεγαλύτερη στήλη

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Comment Count
el_GR: Αριθμός σχολίων

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Comments Disabled
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειδωμένα.

en: Conditional CSS Class
el_GR: Κατηγορία CSS υπό όρους

en: Conditional display
el_GR: Απεικόνιση υπό όρους

en: Contact Form
el_GR: Φόρμα Επικοινωνίας

en: Contact Form Captcha
el_GR: Captcha Φόρμας επικοινωνίας

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content + Sidebar width
el_GR: Περιεχόμενο + πλάτος πλευρικής γραμμής

en: Content Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση περιεχομένου

en: Content Elements
el_GR: Στοιχεία περιεχομένου

en: Content Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Content Slider
el_GR: Ρυθμιστικό περιεχομένου

en: Content block
el_GR: Μπλοκ περιεχομένου

en: Content | Sidebar Ratio
el_GR: Περιεχόμενο | Αναλογία πλευρικής γραμμής

en: Copyright
el_GR: Πνευματική ιδιοκτησία

en: Could not connect to Mailchimp with this API Key. Please try again with a different key
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο Mailchimp με αυτό το κλειδί API. Δοκιμάστε ξανά με διαφορετικό κλειδί

en: Could not load the template. You might want to try and reload the page
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του προτύπου. Ίσως θέλετε να δοκιμάσετε και να φορτώσετε ξανά τη σελίδα

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Country:
el_GR: Χώρα:

en: Create a new Gallery by selecting existing or uploading new images
el_GR: Δημιουργήστε μια νέα συλλογή επιλέγοντας υπάρχουσες ή ανεβάζοντας νέες εικόνες

en: Create a new Preview Gallery or Slideshow by selecting existing or uploading new images
el_GR: Δημιουργήστε μια νέα Συλλογή προεπισκόπησης ή Παρουσίαση επιλέγοντας υπάρχουσες ή ανεβάζοντας νέες εικόνες

en: Create new Sidebar Widget Areas
el_GR: Δημιουργία νέων περιοχών Widget Πλευρικής μπάρας

en: Create some progress bars
el_GR: Δημιουργήστε μερικές γραμμές προόδου

en: Creates a Testimonial Grid
el_GR: Δημιουργεί ένα Πλέγμα Μαρτυριών

en: Creates a colored button
el_GR: Δημιουργεί ένα κουμπί με χρώμα

en: Creates a colored button that stretches across the full width
el_GR: Δημιουργεί ένα έγχρωμο κουμπί που εκτείνεται σε όλο το πλάτος

en: Creates a content block with icon to the left or above
el_GR: Δημιουργεί ένα μπλοκ περιεχομένου με εικονίδιο στα αριστερά ή πάνω

en: Creates a custom gallery
el_GR: Δημιουργεί μια προσαρμοσμένη συλλογή

en: Creates a customizable contact form
el_GR: Δημιουργεί μια προσαρμόσιμη φόρμα επικοινωνίας

en: Creates a data or pricing table
el_GR: Δημιουργεί έναν πίνακα δεδομένων ή τιμών

en: Creates a delimiter/whitespace to separate elements
el_GR: Δημιουργεί οριοθέτη / κενό για να διαχωρίζει στοιχεία

en: Creates a grid of portfolio excerpts
el_GR: Δημιουργεί ένα πλέγμα αποσπασμάτων χαρτοφυλακίου

en: Creates a list with nice icons beside
el_GR: Δημιουργεί μια λίστα με ωραία εικονίδια δίπλα

en: Creates a mailschimp signup form
el_GR: Δημιουργεί μια φόρμα εγγραφής mailschimp

en: Creates a notification box to inform visitors
el_GR: Δημιουργεί ένα πλαίσιο ειδοποίησης για να ενημερώνει τους επισκέπτες

en: Creates a notification box with call to action button
el_GR: Δημιουργεί ένα πλαίσιο ειδοποιήσεων με κουμπί παρότρυνσης για δράση

en: Creates a pricing list
el_GR: Δημιουργεί μια λίστα τιμών

en: Creates a section with unique background image and colors
el_GR: Δημιουργεί μια ενότητα με μοναδική εικόνα και χρώματα φόντου

en: Creates a simple text block
el_GR: Δημιουργεί ένα απλό πεδίο κειμένου

en: Creates a single column with 20&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 20%

en: Creates a single column with 25&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 25%

en: Creates a single column with 33&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 33%

en: Creates a single column with 40&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 50%

en: Creates a single column with 50&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 50%

en: Creates a single column with 60&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 60%

en: Creates a single column with 67&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 67%

en: Creates a single column with 75&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 75%

en: Creates a single column with 80&percnt; width
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη με πλάτος 80%

en: Creates a single full width column
el_GR: Δημιουργεί μία στήλη πλήρους πλάτους

en: Creates a special Heading
el_GR: Δημιουργεί μια ειδική επικεφαλίδα

en: Creates a tabbed content area
el_GR: Δημιουργεί μια περιοχή περιεχομένου με καρτέλες

en: Creates a text rotator for dynamic headings
el_GR: Δημιουργεί ένα περιστρεφόμενο κείμενο για δυναμικές επικεφαλίδες

en: Creates one or more social share buttons
el_GR: Δημιουργεί ένα ή περισσότερα κουμπιά κοινής χρήσης

en: Creates toggles or accordions
el_GR: Δημιουργεί εναλλαγές ή ακορντεόν

en: Current window (_self)
el_GR: Τρέχον παράθυρο (_self)

en: Currently only text and dropdown elements are supported properly
el_GR: Προς το παρόν μόνο τα στοιχεία κειμένου και αναπτυσσόμενα υποστηρίζονται σωστά

en: Currently:
el_GR: Επί του παρόντος:

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Custom Background Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα φόντου

en: Custom Background Image
el_GR: Προσαρμοσμένη εικόνα φόντου

en: Custom Border Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα περιγράμματος

en: Custom Caption Content Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς περιεχομένου προσαρμοσμένης λεζάντας

en: Custom Caption Title Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς Τίτλος προσαρμοσμένου τίτλου

en: Custom Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα

en: Custom Colors
el_GR: Προσαρμοσμένα χρώματα

en: Custom Content Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς προσαρμοσμένου περιεχομένου

en: Custom Elements
el_GR: Προσαρμοσμένα στοιχεία

en: Custom Font Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς

en: Custom HTML: Add a Description
el_GR: Προσαρμοσμένο HTML: Προσθήκη περιγραφής

en: Custom Hover Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα για τον δείκτη ποντικιού

en: Custom Icon Color
el_GR: Χρώμα προσαρμοσμένου εικονιδίου

en: Custom Link
el_GR: Προσαρμοσμένος σύνδεσμος

en: Custom Logo for preloader
el_GR: Προσαρμοσμένο λογότυπο για σελίδα προφόρτωσης

en: Custom Map Marker Image
el_GR: Προσαρμοσμένη εικόνα δείκτη χάρτη

en: Custom Map Marker Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας προσαρμοσμένου δείκτη χάρτη

en: Custom Overlay Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα επικάλυψης

en: Custom Pattern
el_GR: Προσαρμοσμένο μοτίβο

en: Custom Pulse Color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα σφυγμού

en: Custom Ratio
el_GR: Προσαρμοσμένη αναλογία

en: Custom Title Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς προσαρμοσμένου τίτλου

en: Custom Widget Area
el_GR: Περιοχή προσαρμοσμένου Widget

en: Custom height in pixel
el_GR: Προσαρμοσμένο ύψος σε pixel

en: Custom top and bottom margin
el_GR: Προσαρμοσμένο άνω και κάτω περιθώριο

en: Dark
el_GR: Σκούρο

en: Dark Transparent
el_GR: Διαφανές σκούρο

en: Dark transparent
el_GR: Σκούρο Διαφανές

en: Dashed
el_GR: Σπασμένο

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Days
el_GR: Ημέρες

en: Deactivate offset
el_GR: Απενεργοποίηση μετατόπισης

en: Deactivate schema.org markup
el_GR: Απενεργοποίηση σήμανσης schema.org

en: Decrease Column Size
el_GR: Μείωση μεγέθους στήλης

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Default (Big List)
el_GR: Προεπιλογή (Μεγάλη λίστα)

en: Default (Business)
el_GR: Προεπιλογή (Επιχείρηση)

en: Default (with borders, active menu indicator and slightly transparent)
el_GR: Προεπιλογή (με περιγράμματα, ενεργή ένδειξη μενού και ελαφρώς διαφανής)

en: Default Background color
el_GR: Προεπιλεγμένο χρώμα φόντου

en: Default Color
el_GR: Προεπιλεγμένο χρώμα

en: Default Column
el_GR: Προεπιλεγμένη στήλη

en: Default Editor
el_GR: Προεπιλεγμένος επεξεργαστής

en: Default Layout - set in
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη - Εδραιωμένη

en: Default Order
el_GR: Προεπιλεγμένη παραγγελία

en: Default Padding
el_GR: Προεπιλεγμένη επένδυση

en: Default Row
el_GR: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Default Size
el_GR: Προεπιλεγμένο μέγεθος

en: Default Style
el_GR: Προεπιλεγμένο στυλ

en: Default content font size
el_GR: Προεπιλεγμένο μέγεθος γραμματοσειράς περιεχομένου

en: Default display (at the bottom of the elements image)
el_GR: Προεπιλεγμένη οθόνη (στο κάτω μέρος της εικόνας στοιχείων)

en: Default inline style
el_GR: Προεπιλεγμένο ενσωματωμένο στυλ

en: Default with border
el_GR: Προεπιλογή με περίγραμμα

en: Default with drop shadow
el_GR: Προεπιλογή με drop shadow

en: Default without buttons
el_GR: Προεπιλογή χωρίς κουμπιά

en: Default:
el_GR: Προκαθορισμένο:

en: Default: Each cell is displayed on its own
el_GR: Προεπιλογή: Κάθε κελί εμφανίζεται μόνο του

en: Define Blog Grid layout
el_GR: Ορισμός διάταξης πλέγματος ιστολογίου

en: Define Custom Colors
el_GR: Ορίστε προσαρμοσμένα χρώματα

en: Define a minimum height for the section. Content within the section will be centered vertically within the section
el_GR: Ορίστε ένα ελάχιστο ύψος για την ενότητα. Το περιεχόμενο εντός της ενότητας θα επικεντρώνεται κάθετα εντός της ενότητας

en: Define a minimum height for the section. Use a pixel value. eg: 500px
el_GR: Ορίστε ένα ελάχιστο ύψος για την ενότητα. Χρησιμοποιήστε μια τιμή pixel. π.χ.: 500px

en: Define the sections top and bottom padding
el_GR: Ορίστε τις ενότητες επάνω και κάτω για την επένδυση

en: Defines the styling of the iconbox and the position of the icon
el_GR: Ορίζει το στυλ του εικονιδίου και τη θέση του εικονιδίου

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete Cell
el_GR: Διαγραφή κελιού

en: Delete Column
el_GR: Διαγραφή στήλης

en: Delete Element
el_GR: Διαγραφή στοιχείου

en: Delete Row
el_GR: Διαγραφή σειράς

en: Delete Section
el_GR: Διαγραφή ενότητας

en: Demo Images included:
el_GR: Περιλαμβάνονται οι εικόνες επίδειξης:

en: Demo Import
el_GR: Εισαγωγή επίδειξης

en: Depending on the size you selected above, preview images might differ in size. Should the theme force them to display at exactly the same size?
el_GR: Ανάλογα με το μέγεθος που επιλέξατε παραπάνω, οι εικόνες προεπισκόπησης ενδέχεται να διαφέρουν σε μέγεθος. Πρέπει το θέμα να τους αναγκάσει να εμφανιστούν στο ίδιο ακριβώς μέγεθος;

en: Descending Order
el_GR: Φθίνουσα σειρά

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description Column
el_GR: Στήλη Περιγραφής

en: Description Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς περιγραφής

en: Description above title
el_GR: Περιγραφή πάνω από τον τίτλο

en: Description below title
el_GR: Περιγραφή κάτω από τον τίτλο

en: Description position
el_GR: Θέση περιγραφής

en: Dimensions
el_GR: Διαστάσεις

en: Disable Autoplay
el_GR: Απενεργοποίηση αυτόματης αναπαραγωγής

en: Disable Item?
el_GR: Απενεργοποίηση στοιχείου;

en: Disable Overlay
el_GR: Απενεργοποίηση επικάλυψης

en: Disable Shortcode Processing
el_GR: Απενεργοποίηση επεξεργασίας σύντομων κωδικών

en: Disable related entries
el_GR: Απενεργοποίηση σχετικών καταχωρήσεων

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Display
el_GR: Απεικόνιση

en: Display "Load More" Button
el_GR: Κουμπί "Φόρτωση περισσότερων"

en: Display Border around images?
el_GR: Εμφάνιση περιγράμματος γύρω από εικόνες;

en: Display Element Heading?
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας στοιχείου;

en: Display Entries from:
el_GR: Εμφάνιση καταχωρίσεων από:

en: Display Event Title?
el_GR: Εμφάνιση τίτλου συμβάντος;

en: Display Excerpt
el_GR: Απόσπασμα οθόνης

en: Display Excerpt and Title below the preview image?
el_GR: Εμφάνιση αποσπάσματος και τίτλου κάτω από την εικόνα προεπισκόπησης;

en: Display Excerpt?
el_GR: Εμφάνιση αποσπάσματος;

en: Display Floating on the side, but only once product was added to the cart
el_GR: Να εμφανίζεται το καλάθι στην άκρη, αλλά αφού προστεθεί το πρώτο προϊόν

en: Display Images as either gallery, slideshow or as a list below each other
el_GR: Εμφάνιση εικόνων ως γκαλερί, προβολή διαφανειών ή ως λίστα μεταξύ τους

en: Display Neither
el_GR: Να μην εμφανίζει κανένα

en: Display Pagination
el_GR: Εμφάνιση σελιδοποίησης

en: Display Preview Images
el_GR: Εμφάνιση εικόνων προεπισκόπησης

en: Display Tabs for each category selected above?
el_GR: Εμφάνιση καρτελών για κάθε κατηγορία που επιλέχθηκε παραπάνω;

en: Display Tabs on the left
el_GR: Εμφάνιση καρτελών στα αριστερά

en: Display Tabs on the right
el_GR: Εμφάνιση καρτελών στα δεξιά

en: Display Thumbnails?
el_GR: Εμφάνιση μικρογραφιών;

en: Display Title
el_GR: Εμφάνιση τίτλου

en: Display Title and Excerpt
el_GR: Εμφάνιση τίτλου και απόσπασμα

en: Display Tooltip by default
el_GR: Εμφάνιση συμβουλής εργαλείου από προεπιλογή

en: Display Video in default mode, black borders may occur but the whole video will be visible
el_GR: Εμφάνιση βίντεο σε προεπιλεγμένη λειτουργία, ενδέχεται να εμφανιστούν μαύρα περιγράμματα, αλλά ολόκληρο το βίντεο θα είναι ορατό

en: Display Zoom Control?
el_GR: Εμφάνιση ελέγχου ζουμ;

en: Display a Grid of Product Entries
el_GR: Εμφάνιση πλέγματος καταχωρίσεων προϊόντων

en: Display a Layerslider Slideshow
el_GR: Εμφάνιση διαφάνειας Layerslider

en: Display a List of Product Entries
el_GR: Εμφάνιση λίστας καταχωρίσεων προϊόντων

en: Display a Route by entering a address here. (If address is added Zoom will be ignored)
el_GR: Εμφανίστε μια Διαδρομή εισάγοντας μια διεύθυνση εδώ. (Εάν προστεθεί διεύθυνση, το ζουμ θα αγνοηθεί)

en: Display a Slideshow of Post Entries
el_GR: Εμφάνιση μιας παρουσίασης των καταχωρήσεων

en: Display a Slideshow of Product Entries
el_GR: Εμφάνιση διαφανειών με καταχωρίσεις προϊόντων

en: Display a Slideshow of featured images from various posts
el_GR: Εμφάνιση διαφανειών με επιλεγμένες εικόνες από διάφορες δημοσιεύσεις

en: Display a button to open menu (works best for menus with a lot of menu items)
el_GR: Εμφάνιση κουμπιού για άνοιγμα μενού (λειτουργεί καλύτερα για μενού με πολλά στοιχεία μενού)

en: Display a caption overlay?
el_GR: Εμφάνιση επικάλυψης υπότιτλων;

en: Display a content slider element
el_GR: Εμφανίστε ένα στοιχείο ρυθμιστικού περιεχομένου

en: Display a countdown to a specific date
el_GR: Εμφάνιση αντίστροφης μέτρησης σε μια συγκεκριμένη ημερομηνία

en: Display a countdown to the next upcoming event
el_GR: Εμφάνιση αντίστροφης μέτρησης στο επόμενο επερχόμενο συμβάν

en: Display a fullscreen slideshow element
el_GR: Εμφάνιση ενός στοιχείου παρουσίασης πλήρους οθόνης

en: Display a fullwidth Revolution Slider
el_GR: Εμφάνιση ενός Revolution Slider πλήρους πλάτους

en: Display a fullwidth masonry/grid gallery
el_GR: Εμφάνιση γκαλερί  / πλέγματος πλήρους πλάτους

en: Display a fullwidth masonry/grid with blog entries
el_GR: Εμφάνιση πλήρους πλάτους / πλέγματος με καταχωρίσεις ιστολογίου

en: Display a google map with one or multiple locations
el_GR: Εμφάνιση χάρτη Google με μία ή περισσότερες τοποθεσίες

en: Display a image caption on hover
el_GR: Εμφάνιση λεζάντας εικόνας στο δείκτη

en: Display a list of related products and/or up-sells
el_GR: Εμφάνιση λίστας σχετικών προϊόντων ή / και πωλήσεων

en: Display a partner/logo Grid or Slider
el_GR: Εμφάνιση πλέγματος συνεργάτη / λογότυπου ή ρυθμιστικού

en: Display a scroll down arrow
el_GR: Εμφάνιση βέλους κύλισης προς τα κάτω

en: Display a short message on the same page
el_GR: Εμφανίστε ένα σύντομο μήνυμα στην ίδια σελίδα

en: Display a sidebar navigation for all nested subpages of a page automatically?
el_GR: Να εμφανίζεται αυτόματα μια πλοήγηση πλευρικής γραμμής για όλες τις ένθετες υποσελίδες μιας σελίδας;

en: Display a simple fullwidth slideshow element
el_GR: Εμφάνιση ενός απλού στοιχείου παρουσίασης πλήρους πλάτους

en: Display a simple slideshow element
el_GR: Εμφάνιση ενός απλού στοιχείου παρουσίασης

en: Display a small arrow that points down to the next section
el_GR: Εμφάνιση ενός μικρού βέλους που δείχνει προς τα κάτω στην επόμενη ενότητα

en: Display a small styling shadow at the top of the section
el_GR: Εμφανίστε μια μικρή σκιά στυλ στην κορυφή της ενότητας

en: Display a sub menu
el_GR: Εμφάνιση υπομενού

en: Display a team members image with additional information
el_GR: Εμφάνιση εικόνας μελών ομάδας με πρόσθετες πληροφορίες

en: Display a video
el_GR: Εμφάνιση βίντεο

en: Display an accordion slider with images or post entries
el_GR: Εμφανίστε ένα ρυθμιστικό ακορντεόν με εικόνες ή καταχωρήσεις δημοσιεύσεων

en: Display an animated Number with subtitle
el_GR: Εμφάνιση κινούμενου αριθμού με υπότιτλο

en: Display an icon with optional hover effect
el_GR: Εμφάνιση ενός εικονιδίου με προαιρετικό εφέ αιωρήματος

en: Display as centered overlay (overlays the image)
el_GR: Εμφάνιση ως κεντρική επικάλυψη (επικαλύπτει την εικόνα)

en: Display blog posts
el_GR: Εμφάνιση αναρτήσεων ιστολογίου

en: Display border
el_GR: Περίγραμμα οθόνης

en: Display entries from a custom taxonomy
el_GR: Εμφάνιση καταχωρήσεων από μια προσαρμοσμένη ταξινόμηση

en: Display entries in a magazine like fashion
el_GR: Εμφάνιση καταχωρήσεων σε ένα περιοδικό όπως η μόδα

en: Display full menu (works best if you only got a few menu items)
el_GR: Εμφάνιση πλήρους μενού (λειτουργεί καλύτερα αν έχετε μόνο λίγα στοιχεία μενού)

en: Display in main header area
el_GR: Εμφάνιση στην κύρια περιοχή κεφαλίδας

en: Display in top bar at the left
el_GR: Εμφάνιση στην επάνω γραμμή στα αριστερά

en: Display in top bar at the right
el_GR: Εμφάνιση στην επάνω γραμμή στα δεξιά

en: Display on mouse hover
el_GR: Εμφάνιση  στο πέρασμα του ποντικιού

en: Display one of the themes widget areas
el_GR: Εμφανίστε μία από τις περιοχές των θεμάτων widget

en: Display only breadcrumbs
el_GR: Εμφάνιση μόνο breadcrumbs

en: Display only on active slides
el_GR: Εμφάνιση μόνο σε ενεργές διαφάνειες

en: Display only the footer widgets (no socket)
el_GR: Εμφάνιση μόνο των γραφικών στοιχείων υποσέλιδου (χωρίς υποδοχή)

en: Display only the socket (no footer widgets)
el_GR: Εμφάνιση μόνο της υποδοχής (χωρίς υποσέλιδο)

en: Display only title
el_GR: Εμφάνιση μόνο τίτλου

en: Display options
el_GR: Επιλογές εμφάνισης

en: Display order
el_GR: Σειρά εμφάνισης

en: Display product image and description as fullwidth page banner
el_GR: Εμφάνιση εικόνας και περιγραφής προϊόντος ως banner σελίδας πλήρους πλάτους

en: Display related products only
el_GR: Εμφάνιση σχετικών προϊόντων μόνο

en: Display settings for this element when viewed on smaller screens
el_GR: Εμφάνιση ρυθμίσεων για αυτό το στοιχείο όταν προβάλλονται σε μικρότερες οθόνες

en: Display shadow
el_GR: Εμφάνιση σκιάς

en: Display sidebar navigation
el_GR: Εμφάνιση πλοήγησης πλευρικής γραμμής

en: Display small icon at the left side of the title
el_GR: Εμφάνιση μικρού εικονιδίου στην αριστερή πλευρά του τίτλου

en: Display social icons below main menu? (You can set your social icons at
el_GR: Εμφάνιση κοινωνικών εικονιδίων κάτω από το κύριο μενού; (Μπορείτε να ορίσετε τα κοινωνικά εικονίδια σας στο

en: Display subheading above
el_GR: Εμφάνιση υπότιτλου πάνω

en: Display subheading below
el_GR: Εμφάνιση υπότιτλου κάτω

en: Display tabs at the top
el_GR: Εμφάνιση καρτελών στην κορυφή

en: Display the "Add to cart" button for the current product
el_GR: Εμφανίστε το κουμπί "Προσθήκη στο καλάθι" για το τρέχον προϊόν

en: Display the Title Bar with Page Title and Breadcrumb Navigation?
el_GR: Εμφανίζεται η γραμμή τίτλου με τίτλο σελίδας και πλοήγηση Breadcrumb;

en: Display the big image in a lightbox
el_GR: Εμφάνιση της μεγάλης εικόνας σε ένα lightbox

en: Display the entry title by default?
el_GR: Εμφάνιση του τίτλου καταχώρησης από προεπιλογή;

en: Display the first entry at the top of the others
el_GR: Εμφάνιση της πρώτης καταχώρησης στην κορυφή των άλλων

en: Display the first entry beside the others
el_GR: Εμφάνιση της πρώτης καταχώρησης δίπλα στις άλλες

en: Display the footer widgets & socket
el_GR: Εμφάνιση των γραφικών στοιχείων και της υποδοχής του υποσέλιδου

en: Display the footer widgets?
el_GR: Εμφάνιση των γραφικών στοιχείων υποσέλιδου;

en: Display the info and review tab for the current product
el_GR: Εμφάνιση της καρτέλας πληροφοριών και κριτικών για το τρέχον προϊόν

en: Display the product information for the current product
el_GR: Εμφάνιση των πληροφοριών προϊόντος για το τρέχον προϊόν

en: Display the results either in ascending or descending order
el_GR: Εμφάνιση των αποτελεσμάτων είτε σε αύξουσα είτε φθίνουσα σειρά

en: Display the reviews and review form for the current product
el_GR: Εμφανίστε τις κριτικές και τη φόρμα αξιολόγησης για το τρέχον προϊόν

en: Display the toggle sorting menu? (You also need to add a number of tags to each toggle to make sorting possible)
el_GR: Εμφάνιση του μενού ταξινόμησης εναλλαγής; (Πρέπει επίσης να προσθέσετε έναν αριθμό ετικετών σε κάθε εναλλαγή για να καταστεί δυνατή η ταξινόμηση)

en: Display title and breadcrumbs
el_GR: Εμφάνιση τίτλου και breadcrumbs

en: Display title only or title &amp; excerpt
el_GR: Εμφάνιση μόνο τίτλου ή τίτλου  &amp; απόσπασμα

en: Display up-sells and related products
el_GR: Εμφάνιση πωλήσεων και συναφών προϊόντων

en: Display up-sells only
el_GR: Εμφάνιση μόνο πωλήσεων

en: Displays Posts from your Blog
el_GR: Εμφανίζει αναρτήσεις από το ιστολόγιό σας

en: Displays your latest Instagram photos
el_GR: Εμφανίζει τις πιο πρόσφατες φωτογραφίες σας στο Instagram

en: Do not allow duplicate posts on the entire page (set offset automatically)
el_GR: Να μην επιτρέπονται διπλές αναρτήσεις σε ολόκληρη τη σελίδα (ορίζεται αυτόματα η μετατόπιση)

en: Do not display shadow
el_GR: Μην εμφανίζετε σκιά

en: Do you want to activate the lightbox
el_GR: Θέλετε να ενεργοποιήσετε το lightbox

en: Do you want to apply the link to the icon?
el_GR: Θέλετε να εφαρμόσετε το σύνδεσμο στο εικονίδιο;

en: Do you want to display a Call to Action Button on the right side of the box?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε ένα κουμπί παρότρυνσης για δράση στη δεξιά πλευρά του πλαισίου;

en: Do you want to display a border around your tabs or without border
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε ένα περίγραμμα γύρω από τις καρτέλες σας ή χωρίς περίγραμμα

en: Do you want to display a heading above the images?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε μια επικεφαλίδα πάνω από τις εικόνες;

en: Do you want to display a light border around the images?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε ένα ελαφρύ περίγραμμα γύρω από τις εικόνες;

en: Do you want to display a read more link?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε έναν σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες;

en: Do you want to display blog posts or entries from a custom taxonomy?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε αναρτήσεις ιστολογίου ή καταχωρήσεις από μια προσαρμοσμένη ταξινόμηση;

en: Do you want to display blog posts?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε αναρτήσεις ιστολογίου;

en: Do you want to display slider control buttons?
el_GR: Θέλετε να εμφανίσετε κουμπιά ελέγχου ολισθητή;

en: Do you want to open the link in a new window
el_GR: Θέλετε να ανοίξετε τον σύνδεσμο σε νέο παράθυρο

en: Do you want to open the link url in a new tab/window?
el_GR: Θέλετε να ανοίξετε τη διεύθυνση URL του συνδέσμου σε μια νέα καρτέλα / παράθυρο;

en: Do you want to separate the sidebar from your main content with a border?
el_GR: Θέλετε να διαχωρίσετε την πλευρική γραμμή από το κύριο περιεχόμενό σας με περίγραμμα;

en: Do you want to use a grid or a slider to display the logos?
el_GR: Θέλετε να χρησιμοποιήσετε ένα πλέγμα ή ένα ρυθμιστικό για να εμφανίσετε τα λογότυπα;

en: Don't display Captcha
el_GR: Να μην εμφανίζεται το Captcha

en: Don't display Sidebar navigation
el_GR: Να μην εμφανίζεται η πλοήγηση στην πλευρική γραμμή

en: Don't display the socket & footer widgets
el_GR: Να μην εμφανίζεται ούτε η υποδοχή ούτε το υποσέλιδο

en: Don't show the images at all and display the preview text only
el_GR: Μην εμφανίζετε καθόλου τις εικόνες και μην εμφανίζετε μόνο το κείμενο προεπισκόπησης

en: Double opt-in?
el_GR: Χρήση διπλής επιλογής για μετάβαση?

en: Download Update From Themeforest.net
el_GR: Λήψη ενημέρωσης από το Themeforest.net

en: Dropcap Styling
el_GR: Στυλ Dropcap

en: E-Mail Subject
el_GR: Θέμα του E-Mail

en: Each rotating textblock will be shown the selected amount of seconds.
el_GR: Σε κάθε περιστρεφόμενο μπλοκ κειμένου θα εμφανίζεται το επιλεγμένο ποσό δευτερολέπτων.

en: Edit Address
el_GR: Επεξεργασία διεύθυνσης

en: Edit Cell
el_GR: Επεξεργασία κελιού

en: Edit Column
el_GR: Επεξεργασία στήλης

en: Edit Contact Form Elements
el_GR: Επεξεργασία στοιχείων φόρμας επικοινωνίας

en: Edit Dynamic Template of this entry
el_GR: Επεξεργασία δυναμικού προτύπου αυτής της καταχώρισης

en: Edit Element
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου

en: Edit Elements in Popup Window:
el_GR: Επεξεργασία στοιχείων στο αναδυόμενο παράθυρο:

en: Edit Form Element
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου φόρμας

en: Edit Frontpage
el_GR: Επεξεργασία αρχικής σελίδας

en: Edit Gallery
el_GR: Επεξεργασία συλλογής

en: Edit Hotspot Tooltip
el_GR: Επεξεργασία συμβουλής σημείου πρόσβασης

en: Edit Icon Link
el_GR: Επεξεργασία συνδέσμου εικονιδίου

en: Edit Layer Slider here
el_GR: Επεξεργαστείτε το Layer Slider εδώ

en: Edit List Item
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου λίστας

en: Edit Location
el_GR: Επεξεργασία τοποθεσίας

en: Edit Portfolio Entry
el_GR: Επεξεργασία καταχώρησης χαρτοφυλακίου

en: Edit Progress Bars
el_GR: Επεξεργασία γραμμών προόδου

en: Edit Revolution Slider here
el_GR: Επεξεργαστείτε το Revolution Slider εδώ

en: Edit Row
el_GR: Επεξεργασία σειράς

en: Edit Section
el_GR: Επεξεργασία ενότητας

en: Edit Testimonial
el_GR: Επεξεργασία μαρτυρίας

en: Edit Text Element
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου κειμένου

en: Edit profile for User:
el_GR: Επεξεργασία προφίλ για χρήστη:

en: Edit the profile description here.
el_GR: Επεξεργαστείτε την περιγραφή του προφίλ εδώ.

en: Edit this entry
el_GR: Επεξεργαστείτε αυτήν την καταχώρηση

en: Editing:
el_GR: Επεξεργασία:

en: Either upload a new video, choose an existing video from your media library or link to a video by URL
el_GR: Μεταφορτώστε ένα νέο βίντεο, επιλέξτε ένα υπάρχον βίντεο από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας ή συνδέστε ένα βίντεο με διεύθυνση URL

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library
el_GR: Μεταφορτώστε μια νέα ή επιλέξτε μια υπάρχουσα εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you don't want to use a background image
el_GR: Μεταφορτώστε μια νέα ή επιλέξτε μια υπάρχουσα εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας. Αφήστε κενό εάν δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια εικόνα φόντου

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you want to use the background image of the color scheme defined above
el_GR: Μεταφορτώστε μια νέα ή επιλέξτε μια υπάρχουσα εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την εικόνα φόντου του συνδυασμού χρωμάτων που ορίζεται παραπάνω

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Once an Image has been selected you can add your Hotspots
el_GR: Μεταφορτώστε μια νέα ή επιλέξτε μια υπάρχουσα εικόνα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας. Μόλις επιλεγεί μια εικόνα, μπορείτε να προσθέσετε τα Hotspots σας

en: Either use an existing menu, built in Appearance -> Menus or create a simple custom menu here
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα υπάρχον μενού, ενσωματωμένο Εμφάνιση -> Μενού ή δημιουργήστε ένα απλό προσαρμοσμένο μενού εδώ

en: Either use the themes default colors or apply some custom ones
el_GR: Χρησιμοποιήστε τα προεπιλεγμένα χρώματα των θεμάτων ή εφαρμόστε κάποια προσαρμοσμένα χρώματα

en: Elegant
el_GR: Κομψό

en: Element
el_GR: Στοιχείο

en: Element Title and Excerpt
el_GR: Τίτλος στοιχείου και απόσπασμα

en: Element Title and Excerpt Styling
el_GR: Τίτλος στοιχείου και στυλ αποσπάσματος

en: Element Title and Excerpt display settings
el_GR: Ρυθμίσεις εμφάνισης τίτλου στοιχείου και αποσπάσματος

en: Email link
el_GR: Σύνδεσμος ηλεκτρονικής διεύθυνσης

en: Empty Cells
el_GR: Κενά κελιά

en: Empty Cells are by default hidden. If you want to force equal height across all columns set them to display
el_GR: Τα κενά κελιά είναι από προεπιλογή κρυμμένα. Εάν θέλετε να επιβάλετε ίσο ύψος σε όλες τις στήλες, ρυθμίστε τις να εμφανίζονται

en: Enable Banner for product category pages
el_GR: Ενεργοποίηση banner για σελίδες κατηγοριών προϊόντων

en: Enable Conditional Logic
el_GR: Ενεργοποίηση λογικής υπό όρους

en: Enable Overlay?
el_GR: Ενεργοποίηση επικάλυψης;

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enfold Feature Requests
el_GR: Ενσωματώστε τα αιτήματα χαρακτηριστικών

en: Enforce duplicates (if a blog element on the page should show the same entries as this slider use this setting)
el_GR: Επιβολή διπλότυπων (εάν ένα στοιχείο ιστολογίου στη σελίδα πρέπει να εμφανίζει τις ίδιες καταχωρίσεις με αυτό το ρυθμιστικό χρησιμοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση)

en: Enter Address, then fetch coordinates
el_GR: Εισαγάγετε Διεύθυνση και, στη συνέχεια, ανακτήστε συντεταγμένες

en: Enter Video URL
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL από το βίντεο

en: Enter a caption title for the slide here
el_GR: Εισαγάγετε έναν τίτλο λεζάντας για τη διαφάνεια εδώ

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
el_GR: Εισαγάγετε μια προσαρμοσμένη βάση για χρήση. Πρέπει να οριστεί μια βάση, διαφορετικά το WordPress θα χρησιμοποιεί την προεπιλογή.

en: Enter a few words that describe the person
el_GR: Εισαγάγετε μερικές λέξεις που περιγράφουν το άτομο

en: Enter a form title that is displayed above the form
el_GR: Εισαγάγετε έναν τίτλο φόρμας που εμφανίζεται πάνω από τη φόρμα

en: Enter a link title
el_GR: Εισαγάγετε έναν τίτλο συνδέσμου

en: Enter a message that will be sent to the users email address once he has submitted the form.
el_GR: Εισαγάγετε ένα μήνυμα που θα σταλεί στη διεύθυνση email των χρηστών μόλις υποβάλει τη φόρμα.

en: Enter a short description or welcome note for your default Shop Page
el_GR: Εισαγάγετε μια σύντομη περιγραφή ή μια σημείωση καλωσορίσματος για την προεπιλεγμένη σελίδα καταστήματος

en: Enter a short descriptive text that appears if the user places his mouse above the hotspot
el_GR: Εισαγάγετε ένα σύντομο περιγραφικό κείμενο που εμφανίζεται εάν ο χρήστης τοποθετήσει το ποντίκι του πάνω από το hotspot

en: Enter a valid Mailchimp API Key to use all newsletter related theme functions
el_GR: Εισαγάγετε ένα έγκυρο κλειδί API Mailchimp για να χρησιμοποιήσετε όλες τις λειτουργίες θέματος που σχετίζονται με το ενημερωτικό δελτίο

en: Enter a value for the height
el_GR: Εισαγάγετε μια τιμή για το ύψος

en: Enter a value for the width
el_GR: Εισαγάγετε μια τιμή για το πλάτος

en: Enter an additional description
el_GR: Εισαγάγετε μια επιπλέον περιγραφή

en: Enter any number of comma separated tags here. If sorting is active the user can filter the visible toggles with the help of these tags
el_GR: Εισαγάγετε εδώ έναν αριθμό ετικετών διαχωρισμένων με κόμμα. Εάν η ταξινόμηση είναι ενεργή, ο χρήστης μπορεί να φιλτράρει τα ορατά εναλλακτικά με τη βοήθεια αυτών των ετικετών

en: Enter any number of options that the visitor can choose from. Separate these Options with a comma.
el_GR: Εισαγάγετε οποιονδήποτε αριθμό επιλογών από τις οποίες μπορεί να επιλέξει ο επισκέπτης. Διαχωρίστε αυτές τις επιλογές με κόμμα.

en: Enter one or more Email addresses (separated by comma) where mails should be delivered to.
el_GR: Εισαγάγετε μία ή περισσότερες διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (διαχωρισμένες με κόμμα) όπου πρέπει να παραδοθούν τα μηνύματα.

en: Enter one or more attribute values which should be applied to the wrapper element. Leave the field empty if no attributes are required.
el_GR: Εισαγάγετε μία ή περισσότερες τιμές χαρακτηριστικών που πρέπει να εφαρμοστούν στο στοιχείο περιτύλιξης. Αφήστε το πεδίο κενό εάν δεν απαιτούνται χαρακτηριστικά.

en: Enter some additional caption text
el_GR: Εισαγάγετε επιπλέον κείμενο υπότιτλων

en: Enter some content for Promo Box
el_GR: Εισαγάγετε κάποιο περιεχόμενο για το Κουτί προσφοράς

en: Enter some content for this textblock
el_GR: Εισαγάγετε κάποιο περιεχόμενο για αυτό το πεδίο κειμένου

en: Enter some content here
el_GR: Εισαγάγετε κάποιο περιεχόμενο εδώ

en: Enter some text here. If the user clicks on the marker the text will be displayed
el_GR: Εισαγάγετε κάποιο κείμενο εδώ. Εάν ο χρήστης κάνει κλικ στο δείκτη, θα εμφανιστεί το κείμενο

en: Enter static text that should be displayed after the rotating text
el_GR: Εισαγάγετε στατικό κείμενο που πρέπει να εμφανίζεται μετά το περιστρεφόμενο κείμενο

en: Enter static text that should be displayed before the rotating text
el_GR: Εισαγάγετε στατικό κείμενο που πρέπει να εμφανίζεται πριν από το περιστρεφόμενο κείμενο

en: Enter the Address, then hit the 'Fetch Coordinates' Button. If the address was found the coordinates will be displayed
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση και, στη συνέχεια, πατήστε το κουμπί "Ανάκτηση συντεταγμένων". Εάν βρεθεί η διεύθυνση, θα εμφανιστούν οι συντεταγμένες

en: Enter the Name of the Person to quote
el_GR: Εισαγάγετε το όνομα του ατόμου για αναφορά

en: Enter the Number of the Tab that should be open initially.
el_GR: Εισαγάγετε τον αριθμό της καρτέλας που πρέπει να ανοίξει αρχικά.

en: Enter the Progress Bars title here
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο της μπάρας προόδου εδώ

en: Enter the URL of the Page you want to link to
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL της σελίδας στην οποία θέλετε να συνδέσετε

en: Enter the font size in px, em or &percnt;
el_GR: Εισαγάγετε το μέγεθος της γραμματοσειράς σε px, em or &percnt;

en: Enter the height in px or &percnt;
el_GR: Εισαγάγετε το ύψος σε px or &percnt;

en: Enter the item description here
el_GR: Εισαγάγετε την περιγραφή του αντικειμένου εδώ

en: Enter the latitude and longitude of the location you want to display. Need help finding the latitude and longitude?
el_GR: Εισαγάγετε το γεωγραφικό πλάτος και μήκος της τοποθεσίας που θέλετε να εμφανίσετε. Χρειάζεστε βοήθεια για την εύρεση του γεωγραφικού πλάτους και μήκους;

en: Enter the list item title here
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο του στοιχείου λίστας εδώ

en: Enter the list item title here (Better keep it short)
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο του στοιχείου λίστας εδώ (Καλύτερα να το διατηρήσετε σύντομο)

en: Enter the maximum content width for your site. Pixel and % are allowed eg: 1130px, 1310px, 100%
el_GR: Εισαγάγετε το μέγιστο πλάτος περιεχομένου για τον ιστότοπό σας. Επιτρέπονται pixel και%, π.χ.: 1130px, 1310px, 100%

en: Enter the menu text here
el_GR: Εισαγάγετε το κείμενο του μενού εδώ

en: Enter the rotating text here (Better keep it short)
el_GR: Εισαγάγετε το περιστρεφόμενο κείμενο εδώ (Καλύτερα να το διατηρήσετε σύντομο)

en: Enter the slide title here (Better keep it short)
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο της διαφάνειας εδώ (Καλύτερα να το διατηρήσετε σύντομο)

en: Enter the submit buttons label text here
el_GR: Εισαγάγετε το κείμενο της ετικέτας κουμπιών υποβολής εδώ

en: Enter the tab title here (Better keep it short)
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο της καρτέλας εδώ (Καλύτερα να το κρατήσετε σύντομο)

en: Enter the testimonial here
el_GR: Εισαγάγετε τη μαρτυρία εδώ

en: Enter the toggle title here (Better keep it short)
el_GR: Εισαγάγετε τον τίτλο εναλλαγής εδώ (Καλύτερα να το διατηρήσετε σύντομο)

en: Enter the url to the Page. Please note that it needs to be a link to a <strong>facebook fanpage</strong>. Personal profiles are not allowed!
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση url στη σελίδα. Λάβετε υπόψη ότι πρέπει να είναι σύνδεσμος <strong>facebook fanpage</strong>. Δεν επιτρέπονται προσωπικά προφίλ!

en: Enter the width in px or &percnt; (100&percnt; width will be used if you leave this field empty)
el_GR: Εισαγάγετε το πλάτος σε px ή &percnt;  (100&percnt; πλάτος θα χρησιμοποιηθεί εάν αφήσετε αυτό το πεδίο κενό)

en: Enter your feed url:
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL της ροής σας:

en: Entries by
el_GR: Καταχωρήσεις από

en: Entry Number
el_GR: Αριθμός συμμετοχής

en: Entry based Slider
el_GR: Ρυθμιστικό με βάση την είσοδο

en: Entry with Sidebar
el_GR: Είσοδος με πλευρική γραμμή

en: Entry without Sidebar
el_GR: Είσοδος χωρίς πλευρική γραμμή

en: Equal Height Columns
el_GR: Στήλες ίσου ύψους

en: Equal height
el_GR: Ίσο ύψος

en: Error 404 - page not found
el_GR: Σφάλμα 404 - Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Error fetching content - please reload the page and try again
el_GR: Σφάλμα κατά την ανάκτηση περιεχομένου - φορτώστε ξανά τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά

en: Escape HTML Code
el_GR: Διαφυγή κώδικα HTML

en: Event Navigation
el_GR: Πλοήγηση συμβάντων

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Events Countdown
el_GR: Αντίστροφη μέτρηση εκδηλώσεων

en: Example: Option 1, Option 2, Option 3
el_GR: Παράδειγμα: Επιλογή 1, Επιλογή 2, Επιλογή 3

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Excerpt With Read More Link
el_GR: Απόσπασμα με Διαβάστε περισσότερα Link

en: Expand
el_GR: Επέκταση

en: Export Theme Settings File
el_GR: Εξαγωγή αρχείου ρυθμίσεων θέματος

en: Extra Elements
el_GR: Επιπλέον στοιχεία

en: Extra Large
el_GR: Πολύ μεγάλο

en: Facebook link
el_GR: Σύνδεσμος Facebook

en: Fade
el_GR: Ξεθώριασμα

en: Fade Animations
el_GR: Ξεθώριασμα σχεδίων

en: Fade in
el_GR: Ξεθώριασμα

en: Featured Image Slider
el_GR: Προτεινόμενο ρυθμιστικό εικόνας

en: Featured Large
el_GR: Επιλεγμένο μεγάλο

en: Featured Thin
el_GR: Επιλεγμένο λεπτό

en: Feel free to contribute!
el_GR: Μη διστάσετε να συνεισφέρετε!

en: Fetch coordinates!
el_GR: Λήψη συντεταγμένων!

en: Fetching the coordinates. Please wait...
el_GR: Λήψη συντεταγμένων Παρακαλώ περιμένετε...

en: First entry position
el_GR: Πρώτη θέση εισόδου

en: Fixed
el_GR: Σταθερό

en: Fixed Frame
el_GR: Σταθερό πλαίσιο

en: Flexible Masonry: All entries get the same width but Images of each entry are displayed with their original height and width ratio
el_GR: Ευέλικτη τοιχοποιία: Όλες οι εγγραφές έχουν το ίδιο πλάτος, αλλά οι εικόνες κάθε καταχώρησης εμφανίζονται με την αρχική αναλογία ύψους και πλάτους

en: Flexible Masonry: All images get the same width but are displayed with their original height and width ratio
el_GR: Ευέλικτο πλέγμα: Όλες οι εικόνες έχουν το ίδιο πλάτος αλλά εμφανίζονται με την αρχική αναλογία ύψους και πλάτους

en: Follow
el_GR: Ακολουθηστε

en: Follow Me!
el_GR: Ακολούθησέ με!

en: Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Font Colors
el_GR: Χρώματα γραμματοσειράς

en: Font Family
el_GR: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font Icon
el_GR: Εικονίδιο γραμματοσειράς

en: Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font Weight
el_GR: Βάρος γραμματοσειράς

en: Font color for links, dropcaps and other elements
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς για συνδέσμους, dropcaps και άλλα στοιχεία

en: Font color?
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς;

en: Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Footer Columns
el_GR: Στήλες υποσέλιδου

en: Footer Menu (no dropdowns)
el_GR: Μενού υποσέλιδου (χωρίς αναπτυσσόμενα μενού)

en: Footer Menu <br/><small>(no dropdowns)</small>
el_GR: Μενού υποσέλιδου <br/><small> (χωρίς αναπτυσσόμενα μενού) </small>

en: Footer Settings
el_GR: Ρυθμίσεις υποσέλιδου

en: For Developers: Custom Tab ID
el_GR: Για προγραμματιστές:  Αναγνωριστικό προσαρμοσμένης καρτέλας

en: For best search results, mind the following suggestions:
el_GR: Για καλύτερα αποτελέσματα αναζήτησης, λάβετε υπόψη τις ακόλουθες προτάσεις:

en: Force same size for all big preview images?
el_GR: Επιβολή του ίδιου μεγέθους για όλες τις μεγάλες εικόνες προεπισκόπησης;

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: Form Color Scheme
el_GR: Σχέδιο χρώματος φόρμας

en: Form Element Label
el_GR: Ετικέτα στοιχείου φόρμας

en: Form Element Options
el_GR: Επιλογές στοιχείου φόρμας

en: Form Element Type
el_GR: Τύπος στοιχείου φόρμας

en: Form Element Validation
el_GR: Επικύρωση στοιχείου φόρμας

en: Form Element Width
el_GR: Πλάτος στοιχείου φόρμας

en: Form Element hidden
el_GR: Το στοιχείο φόρμας είναι κρυφό

en: Form Element: Checkbox
el_GR: Στοιχείο φόρμας: Πλαίσιο ελέγχου

en: Form Element: Datepicker
el_GR: Στοιχείο φόρμας: Επιλογή Ημερομηνίας

en: Form Element: Select Element
el_GR: Στοιχείο φόρμας: Επιλέξτε στοιχείο

en: Form Element: Text Area
el_GR: Στοιχείο φόρμας: Περιοχή κειμένου

en: Form Element: Text Input
el_GR: Στοιχείο φόρμας: Εισαγωγή κειμένου

en: Form Title
el_GR: Τίτλος φόρμας

en: Forums
el_GR: Φόρουμ

en: Frame Width
el_GR: Πλάτος πλαισίου

en: Front Page
el_GR: Εξώφυλλο

en: Frontpage Settings
el_GR: Ρυθμίσεις αρχικής σελίδας

en: Full Adress
el_GR: Πλήρης διεύθυνση

en: Full Content
el_GR: Πλήρες περιεχόμενο

en: Full color fill
el_GR: Πλήρες χρώμα

en: Full rotation
el_GR: Πλήρης περιστροφή

en: Fullscreen Sections/Sliders
el_GR: Ενότητες/ρυθμιστικά πλήρους οθόνης

en: Fullscreen Slider
el_GR: Παρουσίαση σε πλήρη οθόνη

en: Fullwidth Button
el_GR: Κουμπί πλήρους πλάτους

en: Fullwidth Easy Slider
el_GR: Παρουσίαση σε όλο το πλάτος

en: Fullwidth Revolution Slider
el_GR: Revolution Slider πλήρους πλάτους

en: Fullwidth Separator
el_GR: Διαχωριστής πλήρους πλάτους

en: Fullwidth Sub Menu
el_GR: Υπομενού πλήρους πλάτους

en: Gallery
el_GR: Φωτογραφική συλλογή

en: Gallery Big Preview Image Size
el_GR: Μεγάλο μέγεθος εικόνας προεπισκόπησης γκαλερί

en: Gallery Preview Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας προεπισκόπησης συλλογής

en: Gallery Style
el_GR: Στυλ γκαλερί

en: Gallery Thumbnail Columns
el_GR: Στήλες μικρογραφίας συλλογής

en: Gap between elements
el_GR: Χάσμα μεταξύ στοιχείων

en: General Info
el_GR: Γενικές πληροφορίες

en: General Layout
el_GR: Γενική διάταξη

en: General Styling
el_GR: Γενικά στυλ

en: Go to Mailchimp
el_GR: Μεταβείτε στο Mailchimp

en: Google Analytics Tracking Code
el_GR: Κώδικας παρακολούθησης του Google Analytics

en: Google Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές Google

en: Google Map
el_GR: Χάρτης Google

en: Green
el_GR: Πράσινο

en: Grey
el_GR: Γκρι

en: Greyscale
el_GR: Γκρι κλίμακα

en: Grid
el_GR: Πλέγμα

en: Grid Borders
el_GR: Σύνορα πλέγματος

en: Grid Layout
el_GR: Διάταξη πλέγματος

en: Grid Row
el_GR: Σειρά πλέγματος

en: HTML Markup
el_GR: Σήμανση HTML

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Header Custom Height
el_GR: Προσαρμοσμένο ύψος κεφαλίδας

en: Header Phone Number/Extra Info
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου κεφαλίδας / επιπλέον πληροφορίες

en: Header Secondary Menu
el_GR: Δευτερεύον μενού κεφαλίδας

en: Header Settings
el_GR: Ρυθμίσεις κεφαλίδας

en: Header Shopping Cart Icon
el_GR: Εικονίδιο καλαθιού αγορών κεφαλίδας

en: Header Size
el_GR: Μέγεθος κεφαλίδας

en: Header Social Icons
el_GR: Κοινωνικά εικονίδια Κεφαλίδας

en: Header Style
el_GR: Στυλ κεφαλίδας

en: Header Title and Breadcrumbs
el_GR: Τίτλος κεφαλίδας και Breadcrumbs

en: Header behavior
el_GR: Συμπεριφορά κεφαλίδας

en: Header is invisible and appears once the users scrolls down
el_GR: Η κεφαλίδα είναι αόρατη και εμφανίζεται όταν οι χρήστες κάνουν κύλιση προς τα κάτω

en: Header layout
el_GR: Διάταξη κεφαλίδας

en: Header visibility and transparency
el_GR: Ορατότητα και διαφάνεια κεφαλίδας

en: Heading
el_GR: Επικεφαλίδα

en: Heading Area Color
el_GR: Χρώμα περιοχής επικεφαλίδας

en: Heading Color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας

en: Heading Font
el_GR: Γραμματοσειρά επικεφαλίδας

en: Heading Link?
el_GR: Σύνδεσμος επικεφαλίδας;

en: Heading Row
el_GR: Γραμμή επικεφαλίδας

en: Heading Style
el_GR: Στυλ επικεφαλίδας

en: Heading Style Classic (centered, italic)
el_GR: Κλασικό στυλ επικεφαλίδας (στο κέντρο, πλάγια)

en: Heading Style Modern (centered)
el_GR: Μοντέρνο στυλ επικεφαλίδας (στο κέντρο)

en: Heading Style Modern (left)
el_GR: Μοντέρνο στυλ επικεφαλίδας (αριστερά)

en: Heading Text
el_GR: Κείμενο επικεφαλίδας

en: Heading Type
el_GR: Τύπος επικεφαλίδας

en: Heading color
el_GR: Χρώμα κεφαλίδας

en: Headings
el_GR: Επικεφαλίδες

en: Headline Rotator
el_GR: Περιστροφικός τίτλος

en: Height
el_GR: Υψος

en: Hello
el_GR: Χαίρετε

en: Here are some interesting links for you! Enjoy your stay :)
el_GR: Εδώ είναι μερικοί ενδιαφέροντες σύνδεσμοι για εσάς! Απολαύσετε τη διαμονή σας :)

en: Here you can add new Images to the partner/logo element.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε νέες εικόνες στο στοιχείο συνεργάτη / λογότυπου.

en: Here you can add new Images to the slideshow.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε νέες εικόνες στην προβολή διαφανειών.

en: Here you can add, remove and edit the Tabs you want to display.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τις καρτέλες που θέλετε να εμφανίσετε.

en: Here you can add, remove and edit the form Elements of your contact form.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τη φόρμα Στοιχεία της φόρμας επικοινωνίας σας.

en: Here you can add, remove and edit the items of your item list.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τα στοιχεία της λίστας στοιχείων σας.

en: Here you can add, remove and edit the map locations for your Google Map.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να καταργήσετε και να επεξεργαστείτε τις τοποθεσίες του χάρτη για το Χάρτη Google σας.

en: Here you can add, remove and edit the rotating text
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε το περιστρεφόμενο κείμενο

en: Here you can add, remove and edit the slides you want to display.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τις διαφάνειες που θέλετε να εμφανίσετε.

en: Here you can add, remove and edit the toggles you want to display.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τις εναλλαγές που θέλετε να εμφανίσετε.

en: Here you can add, remove and edit the various progress bars.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να επεξεργαστείτε τις διάφορες γραμμές προόδου.

en: Here you can add, remove and edit your Testimonials.
el_GR: Εδώ μπορείτε να προσθέσετε, να καταργήσετε και να επεξεργαστείτε τις μαρτυρίες σας.

en: Here you can choose the width of your content and sidebar. First Number indicates the content width, second number indicates sidebar width.
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε το πλάτος του περιεχομένου σας και την πλευρική γραμμή. Ο πρώτος αριθμός δείχνει το πλάτος του περιεχομένου, ο δεύτερος αριθμός δείχνει το πλάτος της πλευρικής γραμμής.

en: Here you can enter the combined width of content and sidebar
el_GR: Εδώ μπορείτε να εισαγάγετε το συνδυασμένο πλάτος περιεχομένου και πλευρική γραμμή

en: Here you can select a number of different elements and change their default styling
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε έναν αριθμό διαφορετικών στοιχείων και να αλλάξετε το προεπιλεγμένο στυλ τους

en: Here you can select how the masonry should behave and handle all entries and the feature images of those entries
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε πώς πρέπει να συμπεριφέρεται η τοιχοποιία και να χειρίζεται όλες τις καταχωρήσεις και τις εικόνες χαρακτηριστικών αυτών των καταχωρήσεων

en: Here you can select how the masonry should behave and handle the images
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε πώς πρέπει να συμπεριφέρεται το πλέγμα και να χειρίζεται τις εικόνες

en: Here you can select how to display the testimonials. You can either create a testimonial slider or a testimonial grid with multiple columns
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε τον τρόπο εμφάνισης των μαρτυριών. Μπορείτε είτε να δημιουργήσετε ένα ρυθμιστικό μαρτυρίας είτε ένα πλέγμα μαρτυρίας με πολλές στήλες

en: Here you can select if and how to display the slideshow controls
el_GR: Εδώ μπορείτε να επιλέξετε εάν και πώς να εμφανίσετε τα στοιχεία ελέγχου παρουσίασης

en: Here you can set options that affect your single blog post layout
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε επιλογές που επηρεάζουν τη διάταξη μιας ανάρτησης ιστολογίου

en: Here you can set the  color of the icon. Enter no value if you want to use the standard font color.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το χρώμα του εικονιδίου. Εισαγάγετε καμία τιμή εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το τυπικό χρώμα γραμματοσειράς.

en: Here you can set the background color of your Dropcap
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το χρώμα φόντου του Dropcap

en: Here you can set the styling and size of the HR element
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε το στυλ και το μέγεθος του στοιχείου HR

en: Hidden
el_GR: Κρυφό

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Hide Form Labels
el_GR: Απόκρυψη ετικετών φόρμας

en: Hide Header on this page
el_GR: Απόκρυψη κεφαλίδας σε αυτήν τη σελίδα

en: Hide Mobile Menu Submenu Items
el_GR: Απόκρυψη στοιχείων υπομενού μενού για κινητά

en: Hide Video Controls
el_GR: Απόκρυψη στοιχείων ελέγχου βίντεο

en: Hide both
el_GR: Απόκρυψη και των δύο

en: Hide empty Cells
el_GR: Απόκρυψη κενών κελιών

en: Hide on mobile devices
el_GR: Απόκρυψη σε κινητές συσκευές

en: Hide on mouse hover
el_GR: Απόκρυψη στο πέρασμα του ποντικιού

en: Hide sidebar on smartphones
el_GR: Απόκρυψη πλευρικής γραμμής σε smartphone

en: Hide video on Mobile Devices?
el_GR: Απόκρυψη βίντεο σε κινητές συσκευές;

en: Highlight Column
el_GR: Επισημάνετε τη στήλη

en: Highlight color
el_GR: Επισημάνετε το χρώμα

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Horizontal Ruler Styling
el_GR: Οριζόντιο στυλ χάρακα

en: Hotspot Color
el_GR: Χρώμα σημείου πρόσβασης (Hotspot)

en: Hotspot Link?
el_GR: Σύνδεσμος Hotspot;

en: Hotspot on mobile devices
el_GR: Hotspot σε κινητές συσκευές

en: Hour
el_GR: Ώρα

en: Hours
el_GR: Ωρες

en: Hover Text
el_GR: Κείμενο αιώρησης

en: How do you want to display the menu on mobile devices
el_GR: Πώς θέλετε να εμφανίσετε το μενού σε κινητές συσκευές

en: How many Slide columns should be displayed?
el_GR: Πόσες στήλες διαφανειών πρέπει να εμφανίζονται;

en: How many Thumbnails should be displayed beside each other
el_GR: Πόσες μικρογραφίες πρέπει να εμφανίζονται το ένα δίπλα στο άλλο

en: How many columns do you want to display
el_GR: Πόσες στήλες θέλετε να εμφανίζονται

en: How many columns do you want to display?
el_GR: Πόσες στήλες θέλετε να εμφανίζονται;

en: How many columns should be displayed in your footer
el_GR: Πόσες στήλες πρέπει να εμφανίζονται στο υποσέλιδο σας

en: How many columns should be displayed?
el_GR: Πόσες στήλες πρέπει να εμφανίζονται;

en: How many entries do you want to display:
el_GR: Πόσες καταχωρήσεις θέλετε να εμφανίζονται:

en: How many entries should be displayed?
el_GR: Πόσες καταχωρήσεις πρέπει να εμφανίζονται;

en: How many images should be displayed per page?
el_GR: Πόσες εικόνες πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα;

en: How many items should be displayed per page?
el_GR: Πόσα στοιχεία πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα;

en: How many items should be displayed?
el_GR: Πόσα στοιχεία πρέπει να εμφανίζονται;

en: How much whitespace do you need? Enter a pixel value. Positive value will increase the whitespace, negative value will reduce it. eg: '50', '-25', '200'
el_GR: Πόσο κενό χρειάζεστε; Εισαγάγετε μια τιμή pixel. Η θετική τιμή θα αυξήσει το κενό διάστημα, η αρνητική τιμή θα το μειώσει. π.χ.: '50', '-25', '200'

en: How to display the social sharing bar?
el_GR: Πώς να εμφανίσετε τη γραμμή κοινοποίησης κοινωνικής δικτύωσης ;

en: Huge Padding
el_GR: Τεράστια επένδυση

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Icon Box
el_GR: Κουτί εικονιδίου

en: Icon Caption
el_GR: Εικονίδιο λεζάντα

en: Icon Color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: Icon Colors
el_GR: Χρώματα εικονιδίων

en: Icon Link
el_GR: Σύνδεσμος εικονιδίων

en: Icon List
el_GR: Λίστα εικονιδίων

en: Icon Position
el_GR: Θέση εικονιδίου

en: Icon Size
el_GR: Μέγεθος εικονιδίου

en: Icon Style
el_GR: Στυλ Εικονιδίου

en: Icon Visibility
el_GR: Ορατότητα Εικονιδίου

en: Icon background
el_GR: Φόντο εικονιδίου

en: IconBox Icon
el_GR: Εικονίδιο IconBox

en: IconBox Styling
el_GR: Στυλ IconBox

en: IconBox Title
el_GR: Τίτλος IconBox

en: Iconfont Manager
el_GR: Διαχειριστής εικονιδίων

en: If a column is larger than its content, were do you want to align the content vertically?
el_GR: Εάν μια στήλη είναι μεγαλύτερη από το περιεχόμενό της, θέλετε να ευθυγραμμίσετε το περιεχόμενο κάθετα;

en: If a value is left empty or set to default then it will not be changed from the value defined in your CSS files
el_GR: Εάν μια τιμή παραμείνει κενή ή οριστεί ως προεπιλεγμένη, τότε δεν θα αλλάξει από την τιμή που ορίζεται στα αρχεία CSS

en: If checked all entries that got a feature image will show it
el_GR: Εάν επιλεγεί, θα εμφανιστούν όλες οι καταχωρήσεις που έχουν μια εικόνα χαρακτηριστικών

en: If checked allows you to set a custom top and bottom margin. Otherwise the margin is calculated by the theme based on surrounding elements
el_GR: Εάν επιλέξετε, μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο περιθώριο πάνω και κάτω. Διαφορετικά, το περιθώριο υπολογίζεται από το θέμα με βάση τα γύρω στοιχεία

en: If checked the caption will be placed on top of the slider. Please be aware that all slideshow link settings and other captions will be ignored then
el_GR: Εάν επιλεγεί, η λεζάντα θα τοποθετηθεί πάνω από το ρυθμιστικό. Λάβετε υπόψη ότι τότε θα αγνοηθούν όλες οι ρυθμίσεις συνδέσμου διαφανειών και άλλοι υπότιτλοι

en: If checked the elements in your header will always be placed at the browser window edge, instead of matching the content width
el_GR: Εάν επιλεγεί, τα στοιχεία στην κεφαλίδα σας θα τοποθετούνται πάντα στην άκρη του παραθύρου του προγράμματος περιήγησης, αντί να ταιριάζουν με το πλάτος του περιεχομένου

en: If checked the first entry will stand out with big image
el_GR: Εάν επιλεγεί, η πρώτη καταχώρηση θα ξεχωρίζει με μεγάλη εικόνα

en: If checked the header will stick to the top of your site if user scrolls down (ignored on smartphones)
el_GR: Εάν επιλεγεί, η κεφαλίδα θα παραμείνει στην κορυφή του ιστότοπού σας εάν ο χρήστης κάνει κύλιση προς τα κάτω (αγνοείται σε smartphone)

en: If checked the small top bar above the header with social icons, secondary menu and extra information will no longer stick to the top
el_GR: Εάν επιλέξετε τη μικρή επάνω γραμμή πάνω από την κεφαλίδα με κοινωνικά εικονίδια, το δευτερεύον μενού και οι επιπλέον πληροφορίες δεν θα κολλάνε πλέον στην κορυφή

en: If checked the sticky header will shrink once the user scrolls down (ignored on smartphones + tablets)
el_GR: Εάν επιλεγεί, η κολλώδης κεφαλίδα θα συρρικνωθεί όταν ο χρήστης κάνει κύλιση προς τα κάτω (αγνοείται σε smartphone + tablet)

en: If checked you can enter a title with link for this element
el_GR: Εάν επιλέξετε, μπορείτε να εισαγάγετε έναν τίτλο με σύνδεσμο για αυτό το στοιχείο

en: If enabled a search Icon will be appended to the main menu that allows the users to perform an 'AJAX' Search
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, ένα εικονίδιο αναζήτησης θα προστεθεί στο κύριο μενού που επιτρέπει στους χρήστες να πραγματοποιήσουν μια αναζήτηση «AJAX»

en: If enabled the size of your website will adapt and change the layout to fit smaller screens, like tablets or mobile phones
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, το μέγεθος του ιστότοπού σας θα προσαρμοστεί και θα αλλάξει τη διάταξη ώστε να ταιριάζει σε μικρότερες οθόνες, όπως tablet ή κινητά τηλέφωνα

en: If left empty 16:9 will be used
el_GR: Εάν αφεθεί κενό θα χρησιμοποιηθεί το 16:9

en: If left empty no auto-response will be sent.
el_GR: Εάν αφεθεί κενό, δεν θα σταλεί αυτόματη απάντηση.

en: If the window width exceeds the maximum content width, where do you want to place your content
el_GR: Εάν το πλάτος του παραθύρου υπερβαίνει το μέγιστο πλάτος περιεχομένου, πού θέλετε να τοποθετήσετε το περιεχόμενό σας

en: If this entry is displayed in a portfolio grid, it will use the grids link settings (open either in lightbox, or open link url). You may overwrite this setting here
el_GR: Εάν αυτή η καταχώριση εμφανίζεται σε ένα πλέγμα χαρτοφυλακίου, θα χρησιμοποιήσει τις ρυθμίσεις συνδέσμων πλέγματος (ανοίξτε είτε στο lightbox είτε ανοιχτό url συνδέσμου). Μπορείτε να αντικαταστήσετε αυτήν τη ρύθμιση εδώ

en: If you add a link to a video that video will open in a lightbox
el_GR: Εάν προσθέσετε έναν σύνδεσμο σε ένα βίντεο, το βίντεο θα ανοίξει σε ένα lightbox

en: If you are displaying transparent images like pngs you can set a static background image or pattern that will appear behind those pngs.
el_GR: Εάν εμφανίζετε διαφανείς εικόνες, όπως png, μπορείτε να ορίσετε μια στατική εικόνα φόντου ή μοτίβο που θα εμφανίζεται πίσω από αυτά τα png.

en: If you are new to wordpress or have problems creating posts or pages that look like the Theme Demo you can import dummy posts and pages here that will definitely help to understand how those tasks are done.
el_GR: Εάν είστε νέοι στο wordpress ή αντιμετωπίζετε προβλήματα με τη δημιουργία αναρτήσεων ή σελίδων που μοιάζουν με το Θέμα, μπορείτε να εισαγάγετε εικονικές δημοσιεύσεις και σελίδες εδώ που σίγουρα θα σας βοηθήσουν να κατανοήσετε πώς γίνονται αυτές οι εργασίες.

en: If you are not happy with the results below please do another search
el_GR: Εάν δεν είστε ικανοποιημένοι με τα παρακάτω αποτελέσματα κάντε μια άλλη αναζήτηση

en: If you ever change the fields in your list please re-validate your API key to update the list data presented here.
el_GR: Εάν αλλάξετε ποτέ τα πεδία στη λίστα σας, επικυρώστε ξανά το κλειδί API για να ενημερώσετε τα δεδομένα της λίστας που παρουσιάζονται εδώ.

en: If you have selected to display your portfolio grid as an 'Ajax Portfolio' please choose preview images here and write some preview text. Once the user clicks on the portfolio item a preview element with those images and info will open.
el_GR: Εάν έχετε επιλέξει να εμφανιστεί το πλέγμα του χαρτοφυλακίου σας ως «Ajax Portfolio», επιλέξτε εικόνες προεπισκόπησης εδώ και γράψτε κάποιο κείμενο προεπισκόπησης. Μόλις ο χρήστης κάνει κλικ στο στοιχείο χαρτοφυλακίου, θα ανοίξει ένα στοιχείο προεπισκόπησης με αυτές τις εικόνες και πληροφορίες.

en: If you move another column into first position you will need to re-apply these settings.
el_GR: Εάν μετακινήσετε μια άλλη στήλη στην πρώτη θέση, θα πρέπει να εφαρμόσετε ξανά αυτές τις ρυθμίσεις.

en: If you place your mouse above the insert button a short info tooltip will appear
el_GR: Εάν τοποθετήσετε το ποντίκι σας πάνω από το κουμπί εισαγωγής, θα εμφανιστεί μια σύντομη συμβουλή εργαλείου πληροφοριών

en: If you put it inside a color section or column it will only take up the available space
el_GR: Εάν το τοποθετήσετε μέσα σε μια χρωματική ενότητα ή στήλη, θα καταλάβει μόνο τον διαθέσιμο χώρο

en: If you want to disable sidebars you can do so in the
el_GR: Εάν θέλετε να απενεργοποιήσετε τις πλευρικές γραμμές, μπορείτε να το κάνετε στο

en: Ignore This Update Notice
el_GR: Παράβλεψη αυτής της ειδοποίησης ενημέρωσης

en: Ignore the update notice this time
el_GR: Παράβλεψη της ειδοποίησης ενημέρωσης αυτήν τη φορά

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Image Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση εικόνας

en: Image Caption
el_GR: Λεζάντα εικόνας

en: Image Fade in Animation
el_GR: Εξασθένιση εμφάνισης εικόνας

en: Image Hover effect
el_GR: Εφέ αιωρήματος εικόνας

en: Image Link
el_GR: Σύνδεσμος εικόνας

en: Image Link?
el_GR: Σύνδεσμος εικόνας;

en: Image List
el_GR: Λίστα εικόνων

en: Image Number
el_GR: Αριθμός εικόνας

en: Image Position
el_GR: Θέση εικόνας

en: Image Slide
el_GR: Διαφάνεια εικόνας

en: Image Styling
el_GR: Στυλ εικόνας

en: Image URL 2: (125px * 125px):
el_GR: URL εικόνας 2: (125px * 125px):

en: Image URL:
el_GR: URL εικόνας:

en: Image based Slider
el_GR: Ρυθμιστικό με βάση την εικόνα

en: Image with Hotspots
el_GR: Εικόνα με σημεία πρόσβασης

en: Image with Hotspots - Click to insert image and hotspots
el_GR: Εικόνα με Hotspots - Κάντε κλικ για εισαγωγή εικόνας και hotspots

en: Images will be shown the selected amount of seconds.
el_GR: Οι εικόνες θα εμφανιστούν το επιλεγμένο ποσό δευτερολέπτων.

en: Import Theme Settings File
el_GR: Εισαγωγή αρχείου ρυθμίσεων θέματος

en: Import demo files
el_GR: Εισαγωγή αρχείων επίδειξης

en: Import: 'Coming Soon' Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Σύντομα κοντά σας

en: Import: App Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Εφαρμογές

en: Import: Church Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Εκκλησίες

en: Import: Construction Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Κατασκευαστική

en: Import: Consulting Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Συμβουλευτική

en: Import: Default Demo
el_GR: Εισαγωγή: Προεπιλεγμένο Demo

en: Import: GYM Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Γυμναστηρίου

en: Import: Health Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Ηγείας

en: Import: Hotel Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Ξενοδοχείου

en: Import: Lifestyle Blog Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Lifestyle

en: Import: Minimal Portfolio Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Portfolio (Minimal)

en: Import: One Page Portfolio Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Portfolio (1 σελίδα)

en: Import: One Page Wedding Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Γάμου (1 σελίδα)

en: Import: Photography Portfolio Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Portfolio & Φωτογραφία

en: Import: Restaurant Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Εστιατόριο

en: Import: Restaurant One Page Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Εστιατόριο (1 σελίδα)

en: Import: Résumé Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Βιογραφικό

en: Import: Shop Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Κατάστημα

en: Import: Simple Blog Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Απλό blog

en: Import: Small Business - Flat Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Μικρή επιχείρηση

en: Import: Spa Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Σπα

en: Import: Startup Business Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Εκκίνηση Επιχείρησης

en: Import: Travel Demo
el_GR: Εισαγωγή Demo: Ταξιδιωτικό

en: In order to calculate the correct height and width for the video slide you need to enter a aspect ratio (width:height). usually: 16:9 or 4:3.
el_GR: Για να υπολογίσετε το σωστό ύψος και πλάτος για τη διαφάνεια βίντεο, πρέπει να εισαγάγετε μια αναλογία διαστάσεων (πλάτος: ύψος). συνήθως: 16:9 ή 4:3.

en: Increase Column Size
el_GR: Αύξηση μεγέθους στήλης

en: Individual height
el_GR: Ατομικό ύψος

en: Info Bubble Content:
el_GR: Συννεφάκι πληροφορίας κειμένου:

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Initial Open
el_GR: Αρχικό άνοιγμα

en: Inline
el_GR: Στη γραμμή

en: Inline Block
el_GR: Ενσωματωμένο Πεδίο κειμένου

en: Inner Padding
el_GR: Εσωτερική επένδυση

en: Insert
el_GR: Εισαγωγή

en: Insert Image
el_GR: Εισαγωγή εικόνας

en: Insert Images
el_GR: Εισαγωγή εικόνων

en: Insert Marker Image
el_GR: Εισαγωγή εικόνας δείκτη

en: Insert Pattern
el_GR: Εισαγωγή μοτίβου

en: Insert Settings File
el_GR: Εισαγωγή αρχείου ρυθμίσεων

en: Insert Theme Shortcode
el_GR: Εισαγωγή σύντομου κώδικα θέματος

en: Insert Zip File
el_GR: Εισαγωγή συμπιεσμένου αρχείου

en: Inserts an image of your choice
el_GR: Εισάγει μια εικόνα της επιλογής σας

en: Inserts an image with one or many hotspots that show tooltips
el_GR: Εισάγει μια εικόνα με ένα ή πολλά hotspots που εμφανίζουν επεξηγήσεις εργαλείων

en: Instagram Image
el_GR: Εικόνα Instagram

en: Instagram did not return any images.
el_GR: Το Instagram δεν επέστρεψε καμία εικόνα.

en: Instagram has returned invalid data.
el_GR: Το Instagram επέστρεψε μη έγκυρα δεδομένα.

en: Interesting links
el_GR: Ενδιαφέρουσες συνδέσεις

en: Is not empty
el_GR: Δεν είναι άδειο

en: It is recommended to not delete the 'E-Mail' field if you want to use an auto responder.
el_GR: Συνιστάται να μην διαγράψετε το πεδίο "E-Mail" εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια αυτόματη απάντηση.

en: It seems your are no longer logged in. Please reload the page and try again
el_GR: Φαίνεται ότι δεν είστε πλέον συνδεδεμένοι. Φορτώστε ξανά τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά

en: Item
el_GR: Είδος

en: Item Link?
el_GR: Σύνδεσμος αντικειμένου;

en: Item Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: Job title of the person.
el_GR: Τίτλος εργασίας του ατόμου.

en: Just want to do some quick CSS changes? Enter them here, they will be applied to the theme. If you need to change major portions of the theme please use the custom.css file
el_GR: Θέλετε απλώς να κάνετε κάποιες γρήγορες αλλαγές CSS; Εισαγάγετε τα εδώ, θα εφαρμοστούν στο θέμα. Εάν πρέπει να αλλάξετε σημαντικά τμήματα του θέματος, χρησιμοποιήστε το αρχείο custom.css

en: Label/Send Button alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση κουμπιού ετικέτας / αποστολής

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Large Gap
el_GR: Μεγάλο κενό

en: Large Padding
el_GR: Μεγάλη επένδυση

en: Large separator
el_GR: Μεγάλος διαχωριστής

en: Largest time unit
el_GR: Μεγαλύτερη χρονική μονάδα

en: Last modified
el_GR: Τελευταία τροποποίηση

en: Last time we checked we were able to connected to your Mailchimp account
el_GR: Την τελευταία φορά που ελέγξαμε μπορέσαμε να συνδεθούμε στον λογαριασμό σας στο Mailchimp

en: Latitude
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude and longitude for
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος και μήκος για

en: Latitude:
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος:

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Layout Elements
el_GR: Στοιχεία διάταξης

en: Leave a Reply
el_GR: Αφήστε μια απάντηση

en: Leave empty for default theme color
el_GR: Αφήστε κενό για προεπιλεγμένο χρώμα θέματος

en: Leave empty if you want to use the default marker
el_GR: Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον προεπιλεγμένο δείκτη

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Left Bottom
el_GR: Κάτω αριστερά

en: Left Centered
el_GR: Αριστερά στο κέντρο

en: Left Framed
el_GR: Αριστερό πλαίσιο

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική γραμμή

en: Left Top
el_GR: Πάνω αριστερά

en: Left to Right
el_GR: Από αριστερά προς τα δεξιά

en: Left without Frame
el_GR: Αριστερά χωρίς πλαίσιο

en: Let logo and menu position adapt to browser window
el_GR: Αφήστε το λογότυπο και τη θέση του μενού να προσαρμοστούν στο παράθυρο του προγράμματος περιήγησης

en: Letter Spacing
el_GR: Διάστημα γραμμάτων

en: Light
el_GR: Φωτεινό

en: Light Transparent
el_GR: Διαφανές φωτεινό

en: Light transparent
el_GR: Λίγο Διαφανές

en: Lightbox Modal Window
el_GR: Παράθυρο Lightbox

en: Lightbox linking active
el_GR: Η σύνδεση Lightbox είναι ενεργή

en: Lightbox linking deactivated. (Custom links will still be used)
el_GR: Η σύνδεση Lightbox απενεργοποιήθηκε. (Οι προσαρμοσμένοι σύνδεσμοι θα εξακολουθούν να χρησιμοποιούνται)

en: Line Height
el_GR: Ύψος γραμμής

en: Line Trough
el_GR: Γραμμή

en: Link Handling
el_GR: Διαχείριση συνδέσμων

en: Link Settings
el_GR: Ρυθμίσεις συνδέσμου

en: Link Title
el_GR: Τίτλος συνδέσμου

en: Link portfolio item to external URL
el_GR: Σύνδεση στοιχείου χαρτοφυλακίου με εξωτερική διεύθυνση URL

en: Link text
el_GR: Κείμενο συνδέσμου

en: Link to the Persons website
el_GR: Σύνδεσμος προς τον ιστότοπο των ατόμων

en: Link to:
el_GR: Σύνδεση με:

en: Linked Image Overlay
el_GR: Επικάλυψη συνδεδεμένης εικόνας

en: Linktext for the above Link
el_GR: Κείμενο συνδέσμου για τον παραπάνω σύνδεσμο

en: List Content goes here
el_GR: Εδώ πηγαίνει το περιεχόμενο της λίστας

en: List Item Content
el_GR: Περιεχόμενο στοιχείου λίστας

en: List Item Description
el_GR: Περιεχόμενο στοιχείου λίστας

en: List Item Icon
el_GR: Εικονίδιο στοιχείου λίστας

en: List Item Title
el_GR: Τίτλος στοιχείου λίστας

en: List Title 1
el_GR: Τίτλος λίστας 1

en: List Title 2
el_GR: Τίτλος λίστας 2

en: List Title 3
el_GR: Τίτλος λίστας 2

en: Lists
el_GR: Λίστες

en: Load Template
el_GR: Φόρτωση προτύπου

en: Load more
el_GR: Φόρτωσε περισσότερα

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: Lock advanced layout builder
el_GR: Κλειδώστε το πρόγραμμα δημιουργίας σύνθετων διατάξεων

en: Lock advanced layout builder for admins as well?
el_GR: Κλείδωμα προχωρημένου δημιουργού διάταξης για διαχειριστές;

en: Log In
el_GR: Σύνδεση

en: Log Out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Logo
el_GR: Λογότυπο

en: Logo Dimension: 340px * 156px (if your logo is larger you might need to change the Header size in your
el_GR: Διάσταση λογότυπου: 340px * 156px εάν το λογότυπό σας είναι μεγαλύτερο, ίσως χρειαστεί να αλλάξετε το μέγεθος κεφαλίδας στο

en: Logo Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας λογότυπου

en: Logo Slider or Logo Grid Layout
el_GR: Διάταξη πλέγματος λογότυπου ή πλέγματος λογότυπου

en: Logo and Main Menu
el_GR: Λογότυπο και κύριο μενού

en: Logo center, Menu above
el_GR: Λογότυπο κέντρο, μενού πάνω από το λογότυπο

en: Logo center, Menu below
el_GR: Λογότυπο κέντρο, μενού κάτω από το λογότυπο

en: Logo left, Menu below
el_GR: Λογότυπο αριστερά, μενού κάτω από το λογότυπο

en: Logo left, Menu right
el_GR: Λογότυπο αριστερά, μενού δεξιά

en: Logo right, Menu Left
el_GR: Λογότυπο δεξιά, μενού αριστερά

en: Logo right, Menu below
el_GR: Λογότυπο δεξιά, μενού κάτω από το λογότυπο

en: Longitude
el_GR: Γεωγραφικό μήκος

en: Longitude:
el_GR: Γεωγραφικό μήκος:

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετη λειτουργικότητα, όπως επαναλαμβανόμενες εκδηλώσεις, πωλήσεις εισιτηρίων, εκδηλώσεις που έχουν υποβληθεί δημόσια, νέες προβολές και άλλα;

en: Loop Video Player
el_GR: Αναπαραγωγή βίντεο βρόχου

en: Lowercase
el_GR: Μικρά

en: Magazine
el_GR: Περιοδικό

en: Mailchimp Signup
el_GR: Εγγραφή Mailchimp

en: Mailchimp active
el_GR: Το Mailchimp είναι ενεργό

en: Mailchimp allows you to easily use newsletter functionality with this theme. In order to use the Newsletter features you need to create a Mailchimp account and enter your API key into the field below.
el_GR: Το Mailchimp σάς επιτρέπει να χρησιμοποιείτε εύκολα τη λειτουργία ενημερωτικών δελτίων με αυτό το θέμα. Για να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες του Newsletter, πρέπει να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό Mailchimp και να εισαγάγετε το κλειδί API στο παρακάτω πεδίο.

en: Mailchimp list to subscribe to
el_GR: Λίστα Mailchimp για εγγραφή

en: Main Menu
el_GR: Κεντρικό μενού

en: Main Menu Links
el_GR: Κύριοι σύνδεσμοι μενού

en: Main Menu Sidebar
el_GR: Πλευρική γραμμή στο Κύριο μενού

en: Main Menu sublevel Links
el_GR: Κύριο μενού δευτερεύοντες σύνδεσμοι

en: Main Shop Page Banner
el_GR: Κύριο banner σελίδας καταστήματος

en: Make entire table scrollable
el_GR: Κάντε ολόκληρο τον πίνακα με δυνατότητα κύλισης

en: Make sure to delete any fonts that you are not using, to keep the loading time for your visitors low
el_GR: Φροντίστε να διαγράψετε τυχόν γραμματοσειρές που δεν χρησιμοποιείτε, για να διατηρήσετε το χρόνο φόρτωσης για τους επισκέπτες σας χαμηλό

en: Map Type:
el_GR: Τύπος χάρτη:

en: Map height
el_GR: Ύψος χάρτη

en: Margin-Bottom
el_GR: Περιθώριο-Κάτω

en: Margin-Top
el_GR: Περιθώριο - Κορυφή

en: Marker Tooltip
el_GR: Επεξήγηση εργαλείου σήμανσης

en: Masonry
el_GR: Πλέγμα

en: Masonry Gallery
el_GR: Γκαλερί πλέγμα

en: Maximum Container width
el_GR: Μέγιστο πλάτος κοντέινερ

en: Meanwhile lets just say that we are proud %s contributed a whooping %s entries.
el_GR: Εν τω μεταξύ, ας πούμε απλώς ότι είμαστε περήφανοι  %s που συνεισέφεραν %s εγγραφές.

en: Media Elements
el_GR: Στοιχεία πολυμέσων

en: Medium
el_GR: Μεσαίο

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Menu Colors
el_GR: Χρώματα μενού

en: Menu Item 1
el_GR: Στοιχείο μενού 1

en: Menu Item 2
el_GR: Στοιχείο μενού 2

en: Menu Position
el_GR: Θέση μενού

en: Menu Text
el_GR: Κείμενο μενού

en: Menu and Logo Position
el_GR: Μενού και θέση λογότυπου

en: Menu color for transparent header (Leave empty to use the default color)
el_GR: Χρώμα μενού για διαφανή κεφαλίδα (Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο χρώμα)

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Message Colors
el_GR: Χρώματα μηνυμάτων

en: Message Sent label
el_GR: Ετικέτα απεσταλμένου μηνύματος

en: Message if user subscribes successfully
el_GR: Μήνυμα εάν ο χρήστης εγγραφεί με επιτυχία

en: Meta Color
el_GR: Μετα-Χρώμα

en: Middle
el_GR: Μεσαία

en: Minimal
el_GR: Ελάχιστο

en: Minimal (no borders or buttons)
el_GR: Ελάχιστο (χωρίς περιθώρια ή κουμπιά)

en: Minimal (no borders, indicators or transparency)
el_GR: Ελάχιστο (χωρίς σύνορα, δείκτες ή διαφάνεια)

en: Minimal Overlay (No Icon)
el_GR: Ελάχιστη επικάλυψη (χωρίς εικονίδιο)

en: Minimal Overlay with centered text
el_GR: Ελάχιστη επικάλυψη με κεντρικό κείμενο

en: Minimal small list
el_GR: Ελάχιστη μικρή λίστα

en: Minimal with drop shadow (no borders, indicators or transparency)
el_GR: Ελάχιστο με πτώση σκιάς (χωρίς περιθώρια, δείκτες ή διαφάνεια)

en: Minimum height
el_GR: Ελάχιστο ύψος

en: Minute
el_GR: Λεπτό

en: Minute %1$s
el_GR: Λεπτά %1$s

en: Minutes
el_GR: Λεπτά

en: Misc
el_GR: Διάφορα

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Mobile Behaviour
el_GR: Συμπεριφορά για κινητά

en: Mobile Menu Display
el_GR: Εμφάνιση μενού για κινητά

en: Mobile display
el_GR: Οθόνη για κινητά

en: Modify the frame color by changing the Body Background in
el_GR: Τροποποιήστε το χρώμα του πλαισίου αλλάζοντας το φόντο του σώματος

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Months
el_GR: Μήνες

en: Most elements open a popup window if you click them
el_GR: Τα περισσότερα στοιχεία ανοίγουν ένα αναδυόμενο παράθυρο εάν τα κάνετε κλικ

en: Most mobile devices can't autoplay videos to prevent bandwidth problems for the user
el_GR: Οι περισσότερες κινητές συσκευές δεν μπορούν να παίξουν αυτόματα βίντεο για να αποτρέψουν προβλήματα χρέωσης για τον χρήστη

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Multi Author Blog (displays Gravatar of the article author beside the entry and feature images above)
el_GR: Multi Blog Blog (εμφανίζει το Gravatar του συγγραφέα του άρθρου δίπλα στην καταχώριση και τις εικόνες χαρακτηριστικών παραπάνω)

en: Multiple answers
el_GR: Πολλαπλές απαντήσεις

en: Multiple toggles open allowed (Toggle Mode)
el_GR: Επιτρέπονται πολλές ανοιχτές εναλλαγές (Λειτουργία εναλλαγής)

en: Mute Video Player
el_GR: Σίγαση του προγράμματος αναπαραγωγής βίντεο

en: Muted colors
el_GR: Σίγαση χρωμάτων

en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name (Post Slug)
el_GR: Όνομα (Post Slug)

en: Name Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς ονόματος

en: Name of the person
el_GR: Όνομα του ατόμου

en: Neutral (Dark Grey)
el_GR: Ουδέτερο (σκούρο γκρι)

en: Neutral (Light Grey)
el_GR: Ουδέτερο (ανοιχτό γκρι)

en: Never Sticky
el_GR: Ποτέ δεν κολλάει

en: New Message
el_GR: Νέο μήνυμα

en: New Portfolio Entry
el_GR: Νέα καταχώρηση χαρτοφυλακίου

en: New Search
el_GR: Νέα αναζήτηση

en: New window (_blank)
el_GR: Νέο παράθυρο (_blank)

en: Newer Comments &raquo;
el_GR: Πρόσφατα Σχόλια &raquo;

en: Newsletter
el_GR: Ενημερωτικό δελτίο

en: Newsletter via Mailchimp
el_GR: Ενημερωτικό δελτίο μέσω Mailchimp

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: No
el_GR: Όχι

en: No Background Image
el_GR: Χωρίς εικόνα φόντου

en: No Blog Posts found
el_GR: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις ιστολογίου

en: No Border
el_GR: Χωρίς περίγραμμα

en: No Borders
el_GR: Χωρίς σύνορα

en: No Events Found
el_GR: Δεν βρέθηκαν Εκδηλώσεις

en: No Gap
el_GR: Χωρίς κενό

en: No Icon
el_GR: Χωρίς εικονίδιο

en: No Layer Slider Found. Click here to create one
el_GR: Δεν βρέθηκε  Layer Slider. Κάντε κλικ εδώ για να δημιουργήσετε ένα

en: No Link
el_GR: Χωρίς σύνδεσμο

en: No Link for this slide
el_GR: Χωρίς σύνδεσμο για αυτήν τη διαφάνεια

en: No Mailchimp API key found
el_GR: Δεν βρέθηκε κλειδί  Mailchimp API

en: No Mailchimp Lists found
el_GR: Δεν βρέθηκαν λίστες Mailchimp

en: No Padding
el_GR: Χωρίς επένδυση

en: No Phone Number/Extra Info
el_GR: Χωρίς αριθμό τηλεφώνου / επιπλέον πληροφορίες

en: No Portfolio Entries found
el_GR: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις χαρτοφυλακίου

en: No Portfolio Entries found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν καταχωρίσεις χαρτοφυλακίου στον Κάδο απορριμμάτων

en: No Repeat
el_GR: Χωρίς επανάληψη

en: No Revolution Slider Found. Click here to create one
el_GR: Δεν βρέθηκε Revolution Slider . Κάντε κλικ εδώ για να δημιουργήσετε ένα

en: No Secondary Menu
el_GR: Χωρίς δευτερεύον μενού

en: No Sidebar
el_GR: Χωρίς πλευρική γραμμή

en: No Sorting
el_GR: Χωρίς ταξινόμηση

en: No Styling (no border, no border radius etc)
el_GR: Χωρίς στυλ (χωρίς περίγραμμα, χωρίς ακτίνα περιγράμματος κ.λπ.)

en: No Subheading
el_GR: Χωρίς Υπότιτλο

en: No Templates saved yet
el_GR: Δεν έχουν αποθηκευτεί πρότυπα ακόμα

en: No Title and no excerpt
el_GR: Χωρίς τίτλο και κανένα απόσπασμα

en: No Title, timer only
el_GR: Χωρίς τίτλο, μόνο χρονόμετρο

en: No Validation
el_GR: Χωρίς επικύρωση

en: No border styling
el_GR: Χωρίς στυλ περιγράμματος

en: No box arround content
el_GR: Χωρίς περιεχόμενο στο πλαίσιο

en: No minimum height, use content within section to define Section height
el_GR: Χωρίς ελάχιστο ύψος, χρησιμοποιήστε περιεχόμενο εντός της ενότητας για να ορίσετε το ύψος ενότητας

en: No option to view additional images
el_GR: Δεν υπάρχει επιλογή για προβολή πρόσθετων εικόνων

en: No products found which match your selection.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προϊόντα που να ταιριάζουν στην επιλογή σας.

en: No separator
el_GR: Χωρίς διαχωριστικό

en: No social Icons
el_GR: Χωρίς κοινωνικά εικονίδια

en: No space between columns
el_GR: Δεν υπάρχει κενό μεταξύ στηλών

en: No special alignment
el_GR: Χωρίς ειδική ευθυγράμμιση

en: No transparency
el_GR: Χωρίς διαφάνεια

en: No, apply link to the title
el_GR: Όχι, εφαρμόστε σύνδεσμο στον τίτλο

en: No, display no banner
el_GR: Όχι, μην εμφανίζετε banner

en: No, do not display any control buttons
el_GR: Όχι, μην εμφανίζετε κουμπιά ελέγχου

en: No, do not display sort options
el_GR: Όχι, μην εμφανίζετε επιλογές ταξινόμησης

en: No, do not force the same size
el_GR: Όχι, μην ισχύει το ίδιο μέγεθος

en: No, don't add a link to the images at all
el_GR: Όχι, μην προσθέσετε καθόλου σύνδεσμο στις εικόνες

en: No, dont stretch the image. If the browser window is bigger than the image simply align it centered
el_GR: Όχι, μην τεντώσετε την εικόνα. Εάν το παράθυρο του προγράμματος περιήγησης είναι μεγαλύτερο από την εικόνα, απλώς ευθυγραμμίστε το στο κέντρο

en: No, never display title
el_GR: Όχι, μην εμφανίζεται ποτέ ο τίτλος

en: No, open the images in a new browser window/tab
el_GR: Όχι, ανοίξτε τις εικόνες σε νέο παράθυρο / καρτέλα του προγράμματος περιήγησης

en: No, open the images in the browser window
el_GR: Όχι, ανοίξτε τις εικόνες στο παράθυρο του προγράμματος περιήγησης

en: None
el_GR: Κανένα

en: Normal
el_GR: Κανονικό

en: Normal Saturation
el_GR: Κανονικός κορεσμός

en: Not activated
el_GR: Μη ενεργοποιημένο

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Nothing Found
el_GR: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: Notice: If you want to completely remove a demo installation after importing it, you can use a plugin like
el_GR: Σημείωση: Εάν θέλετε να καταργήσετε εντελώς μια εγκατάσταση επίδειξης μετά την εισαγωγή της, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μια προσθήκη όπως

en: Notification
el_GR: Ειδοποίηση

en: Notification (Blue)
el_GR: Ειδοποίηση (Μπλε)

en: Notification Box Border
el_GR: Περίγραμμα πλαισίου ειδοποίησης

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Number Font Size
el_GR: Αριθμός γραμματοσειράς

en: Number of columns
el_GR: Αριθμός στηλών

en: Number of entries
el_GR: Αριθμός καταχωρήσεων

en: Number of items
el_GR: Αριθμός αντικειμένων

en: Numbered Hotspot
el_GR: Αριθμημένο Hotspot

en: Offset Number
el_GR: Πόσα στοιχεία πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα

en: On Mouse Hover
el_GR: Στο πέρασμα ποντικιού

en: Once you have selected a list above the available form fields will be displayed here
el_GR: Μόλις επιλέξετε μια λίστα πάνω από τα διαθέσιμα πεδία φόρμας θα εμφανιστεί εδώ

en: Online Demo
el_GR: Ηλεκτρονική επίδειξη

en: Only Title
el_GR: Μόνο τίτλος

en: Only Title + Read More Link
el_GR: Μόνο τίτλος + Διαβάστε περισσότερα σύνδεσμος

en: Only available if the logo is not
el_GR: Διατίθεται μόνο εάν το λογότυπο δεν είναι

en: Only display on hover
el_GR: Εμφανίζεται μόνο στο δείκτη

en: Only excerpt
el_GR: Μόνο απόσπασμα

en: Only excerpt + Read More Link
el_GR: Μόνο απόσπασμα + Σύνδεσμος διαβάστε περισσότερα

en: Only one toggle open at a time (Accordion Mode)
el_GR: Ανοίγει μόνο μία εναλλαγή κάθε φορά (Λειτουργία ακορντεόν)

en: Open Image in Lightbox
el_GR: Άνοιγμα εικόνας στο Lightbox

en: Open Link in new Window?
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο;

en: Open a preview of the entry (known as AJAX Portfolio)
el_GR: Ανοίξτε μια προεπισκόπηση της καταχώρησης (γνωστή ως AJAX Portfolio)

en: Open bigger version of Thumbnail Image in lightbox (image needs to be set)
el_GR: Άνοιγμα μεγαλύτερης έκδοσης του Thumbnail Image στο lightbox (η εικόνα πρέπει να ρυθμιστεί)

en: Open in new window
el_GR: Ανοιξε σε νέο παράθυρο

en: Open in new window and use rel=nofollow
el_GR: Ανοίξτε σε νέο παράθυρο και χρησιμοποιήστε το rel=nofollow

en: Open in same window
el_GR: Άνοιγμα στο ίδιο παράθυρο

en: Open in same window and use rel=nofollow
el_GR: Ανοίξτε στο ίδιο παράθυρο και χρησιμοποιήστε τοrel=nofollow

en: Open links in
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμων στο

en: Open new tab/window
el_GR: Άνοιγμα νέας καρτέλας / παραθύρου

en: Open the entry on a new page
el_GR: Ανοίξτε την καταχώριση σε νέα σελίδα

en: Optional Tooltip
el_GR: Προαιρετική επεξήγηση εργαλείου

en: Orange
el_GR: Πορτοκαλί

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Original
el_GR: Πρωτότυπο

en: Output the code without any additional wrapper elements. (not recommended)
el_GR: Εξαγάγετε τον κωδικό χωρίς επιπλέον στοιχεία περιτυλίγματος. (δεν προτείνεται)

en: Overlay Color
el_GR: Χρώμα επικάλυψης

en: Overlay Opacity
el_GR: Επικάλυψη αδιαφάνειας

en: Overlay Style
el_GR: Στυλ επικάλυψης

en: Overline
el_GR: Διαγράμμιση

en: Oversaturated
el_GR: Υπερκορεσμένα

en: Overwrite Portfolio Link setting
el_GR: Αντικατάσταση ρύθμισης συνδέσμου χαρτοφυλακίου

en: Padding
el_GR: Επένδυση

en: Padding Bottom
el_GR: Επένδυση κάτω

en: Padding-Bottom
el_GR: Επένδυση-Κάτω

en: Padding-Left
el_GR: Επένδυση-Αριστερά

en: Padding-Right
el_GR: Επένδυση - Δεξιά

en: Padding-Top
el_GR: Επένδυση - Κορυφή

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Page %d of %d
el_GR: Σελίδα %d από %d

en: Page Content
el_GR: Περιεχόμενο σελίδας

en: Page Layout
el_GR: Διάταξη σελίδας

en: Page Order
el_GR: Σειρά σελίδας

en: Page Preloading
el_GR: Προφόρτωση σελίδας

en: Page Sidebar navigation
el_GR: Πλοήγηση πλευρικής σελίδας

en: Page Split
el_GR: Διαχωρισμός σελίδας

en: Page Transitions
el_GR: Μεταβάσεις σελίδας

en: Page/Post ID
el_GR: Αναγνωριστικό σελίδας / ανάρτησης

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση

en: Paragraph
el_GR: Παράγραφος

en: Parallax
el_GR: Παράλλαξη

en: Partner/Logo Element
el_GR: Στοιχείο συνεργάτη / λογότυπου

en: Partner/Logo Link?
el_GR: Σύνδεσμος συνεργάτη / λογότυπο;

en: Perfect Automatic Masonry: Display a grid where most elements get the same size, only elements with very wide images get twice the width and elements with very high images get twice the height. To qualify for "very wide" or "very high" the image must have a aspect ratio of 16:9 or higher
el_GR: Αυτόματο πλέγμα: Εμφανίστε ένα πλέγμα όπου τα περισσότερα στοιχεία έχουν το ίδιο μέγεθος, μόνο τα στοιχεία με πολύ μεγάλες εικόνες έχουν διπλάσιο πλάτος και τα στοιχεία με πολύ υψηλές εικόνες έχουν διπλάσιο ύψος. Για να πληροίτε τις προϋποθέσεις για "πολύ ευρεία" ή "πολύ υψηλή", η εικόνα πρέπει να έχει αναλογία διαστάσεων 16: 9 ή υψηλότερη

en: Perfect Grid: Display a perfect grid where each element has exactly the same size. Images get cropped/stretched if they don't fit
el_GR: Perfect Grid: Εμφάνιση ενός τέλειου πλέγματος όπου κάθε στοιχείο έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος. Οι εικόνες περικόπτονται / τεντώνονται εάν δεν ταιριάζουν

en: Perfect Grid: Display a perfect grid where each image has exactly the same size. Images get cropped/stretched if they don't fit
el_GR: Εμφάνιση ενός τέλειου πλέγματος όπου κάθε εικόνα έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος. Οι εικόνες περικόπτονται / τεντώνονται εάν δεν ταιριάζουν

en: Perfect Manual Masonry: Manually control the height and width of entries by adding either a "landscape" or "portrait" tag when creating the entry. Elements with no such tag use a fixed default size, elements with both tags will display extra large
el_GR: Ρύθμιση πλέγματος χειροκίνητα Ελέγξτε με μη αυτόματο τρόπο το ύψος και το πλάτος των καταχωρίσεων προσθέτοντας είτε μια "οριζόντια" είτε μια "κατακόρυφη" ετικέτα κατά τη δημιουργία της καταχώρησης. Τα στοιχεία χωρίς τέτοια ετικέτα χρησιμοποιούν σταθερό προεπιλεγμένο μέγεθος, τα στοιχεία και με τις δύο ετικέτες θα εμφανίζονται πολύ μεγάλα

en: Permanent Link:
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος:

en: Phone Number or small info text
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου ή μικρό κείμενο πληροφοριών

en: Pick a date in the future.
el_GR: Διαλέξτε μια ημερομηνία στο μέλλον.

en: Pick the hour of the day
el_GR: Διαλέξτε την ώρα της ημέρας

en: Pick the minute of the hour
el_GR: Διαλέξτε το λεπτό της ώρας

en: Pink
el_GR: Ροζ

en: Pinterest link
el_GR: Σύνδεσμος Pinterest

en: Pinterest link
el_GR: Σύνδεσμος Pinterest

en: Please enter a valid Mailchimp API key, otherwise we will not be able to retrieve the lists that your visitors may subscribe to.
el_GR: Εισαγάγετε ένα έγκυρο κλειδί API Mailchimp, διαφορετικά δεν θα είμαστε σε θέση να ανακτήσουμε τις λίστες στις οποίες ενδέχεται να εγγραφούν οι επισκέπτες σας.

en: Please fill in all required fields.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε όλα τα υποχρεωτικά πεδία.

en: Please insert a valid address in the fields above
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση στα παραπάνω πεδία

en: Please make sure that your fields are filled in correctly
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι τα πεδία σας έχουν συμπληρωθεί σωστά

en: Please note that Mega Menus are not supported for this element
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι τα Mega Menu δεν υποστηρίζονται για αυτό το στοιχείο

en: Please note that the Advanced Layout Builder for products will not work with all WooCommerce Extensions
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι το Advanced Layout Builder για προϊόντα δεν θα λειτουργεί με όλες τις επεκτάσεις WooCommerce

en: Please note:
el_GR: Παρακαλώ σημειώστε:

en: Please note: Images within the tooltip are currently not supported
el_GR: Σημείωση: Προς το παρόν δεν υποστηρίζονται εικόνες εντός της συμβουλής εργαλείων

en: Please prove that you are human by solving the equation
el_GR: Παρακαλώ αποδείξτε ότι είστε άνθρωπος επιλύοντας την εξίσωση

en: Please provide a valid email address.
el_GR: Καταχωρίστε μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: Please try another search term
el_GR: Δοκιμάστε έναν άλλο όρο αναζήτησης

en: Plugin Additions
el_GR: Προσθήκες προσθηκών (plugin)

en: Pop up
el_GR: Ανάδυση

en: Popular
el_GR: Δημοφιλής

en: Popularity
el_GR: Δημοτικότητα

en: Portfolio
el_GR: Χαρτοφυλάκιο

en: Portfolio Grid
el_GR: Πλέγμα χαρτοφυλακίου

en: Portfolio Grid Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας πλέγματος χαρτοφυλακίου

en: Position
el_GR: Θέση

en: Position at the Left
el_GR: Θέση στα αριστερά

en: Position at the Right
el_GR: Θέση στα δεξιά

en: Position of the image
el_GR: Θέση της εικόνας

en: Post Number
el_GR: Αριθμός δημοσίευσης

en: Post Slider
el_GR: Δημοσίευση ρυθμιστικού

en: Postcode:
el_GR: Ταχυδρομικός Κωδικός:

en: Prepended static text
el_GR: Προετοιμασμένο στατικό κείμενο

en: Press ENTER on your keyboard or the Save Button to save current state of a popup window
el_GR: Πατήστε ENTER στο πληκτρολόγιό σας ή στο κουμπί Αποθήκευση για να αποθηκεύσετε την τρέχουσα κατάσταση ενός αναδυόμενου παραθύρου

en: Press ESC on your keyboard or the Close Button to close popup window.
el_GR: Πατήστε ESC στο πληκτρολόγιό σας ή στο κουμπί Κλείσιμο για να κλείσετε το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Press TAB to navigate trough the various form fields of a popup window.
el_GR: Πατήστε TAB για πλοήγηση στα διάφορα πεδία φόρμας ενός αναδυόμενου παραθύρου.

en: Prev
el_GR: Προηγ

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Preview Image Size
el_GR: Μέγεθος προεπισκόπησης εικόνας

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Previously used menu
el_GR: Μενού που χρησιμοποιήθηκε στο παρελθόν

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Pricing
el_GR: Τιμολόγηση

en: Pricing Row
el_GR: Σειρά τιμολόγησης

en: Primary color
el_GR: Πρωτεύον χρώμα

en: Product Grid
el_GR: Πλέγμα προϊόντος

en: Product Hover
el_GR: Πέρασμα ποντικιού στο προϊόν

en: Product Images
el_GR: Εικόνες προϊόντος

en: Product Info
el_GR: Πληροφορίες προϊόντος

en: Product Info Tab
el_GR: Καρτέλα Πληροφορίες προϊόντος

en: Product List
el_GR: Λίστα προϊόντων

en: Product Purchase Button
el_GR: Κουμπί αγοράς προϊόντος

en: Product Reviews
el_GR: Κριτικές προϊόντων

en: Product Slider
el_GR: Ολισθητικό προϊόντος

en: Product layout on overview pages
el_GR: Διάταξη προϊόντος σε σελίδες επισκόπησης

en: Products per page
el_GR: Προϊόντα ανά σελίδα

en: Profile for User:
el_GR: Προφίλ του Χρήστη:

en: Progress Bar Animation enabled?
el_GR: Ενεργοποιήθηκε η κίνηση γραμμής προόδου;

en: Progress Bar Style
el_GR: Στυλ γραμμής προόδου

en: Progress Bars
el_GR: Γραμμή προόδου

en: Progress Bars Title
el_GR: Τίτλος μπάρας προόδου

en: Progress in &percnt;
el_GR: Πρόοδος σε &percnt;

en: Promo Box
el_GR: Κουτί προσφοράς

en: Promo Box Button
el_GR: Κουμπί κουτιού προσφοράς

en: Purple
el_GR: Μωβ

en: Quick CSS
el_GR: Γρήγορο CSS

en: Quick Info & Hotkeys
el_GR: Γρήγορες πληροφορίες & πλήκτρα πρόσβασης

en: Quote
el_GR: Παράθεση

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Recent
el_GR: Πρόσφατος

en: Recommended Plugins:
el_GR: Προτεινόμενα πρόσθετα:

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Reddit link
el_GR: Σύνδεσμος Reddit

en: Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Redirect the user to another page
el_GR: Ανακατεύθυνση του χρήστη σε άλλη σελίδα

en: Redo
el_GR: Επανάληψη

en: Referal URL 2:
el_GR: Παραπομπή διεύθυνσης URL 2:

en: Referal URL:
el_GR: Διεύθυνση URL παραπομπής:

en: Register
el_GR: Κάντε εγγραφή

en: Related Entries
el_GR: Σχετικές καταχωρήσεις

en: Related Products
el_GR: Σχετικά προϊόντα

en: Remind Me Later
el_GR: Υπενθύμιση αργότερα

en: Remove Image
el_GR: Κατάργηση εικόνας

en: Remove Images
el_GR: Κατάργηση εικόνων

en: Remove element if the user navigated away from page 1 to page 2,3,4 etc
el_GR: Αφαιρέστε το στοιχείο εάν ο χρήστης απομακρύνθηκε από τη σελίδα 1 στη σελίδα 2,3,4 κλπ

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Required Plugins:
el_GR: Εγκατάσταση απαιτούμενων προσθέτων (plugin)

en: Responsive
el_GR: Λειτουργία απόκρισης

en: Responsive Site
el_GR: Αποκριτικός ιστότοπος

en: Responsive Styling
el_GR: Αποκριτικό στυλ

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Right Bottom
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Right Centered
el_GR: Δεξιά (κέντρο)

en: Right Framed
el_GR: Δεξιό πλαίσιο

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική γραμμή

en: Right Top
el_GR: Επάνω δεξιά

en: Right to Left
el_GR: Από δεξιά προς τα αριστερά

en: Right without Frame
el_GR: Δεξιά χωρίς πλαίσιο

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Rotating Text
el_GR: Περιστρεφόμενο κείμενο

en: Rotation Animation
el_GR: Κινούμενα σχέδια περιστροφής

en: Row Settings
el_GR: Ρυθμίσεις σειράς

en: Row Settings apply to all columns in this row but can only be set in the first column
el_GR: Οι Ρυθμίσεις γραμμής ισχύουν για όλες τις στήλες αυτής της σειράς αλλά μπορούν να οριστούν μόνο στην πρώτη στήλη

en: Sale!
el_GR: Πώληση!

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Element as Template
el_GR: Αποθήκευση στοιχείου ως πρότυπο

en: Save Element as Template: Choose a Name
el_GR: Αποθήκευση στοιχείου ως πρότυπο: Επιλέξτε ένα όνομα

en: Save Entry as Template
el_GR: Αποθήκευση καταχώρησης ως πρότυπο

en: Scale to fit (scales image so the whole image is always visible)
el_GR: Κλίμακα για εφαρμογή (κλίμακα εικόνας, ώστε ολόκληρη η εικόνα να είναι πάντα ορατή)

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: Scroll to top
el_GR: Μεταβείτε στην κορυφή

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search Portfolio Entries
el_GR: Αναζήτηση σε καταχωρήσεις χαρτοφυλακίου

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για &quot;%1$s&quot;

en: Search results for:
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Second
el_GR: Δευτερόλεπτο

en: Secondary Menu
el_GR: Δευτερεύον μενού

en: Secondary Menu - will be displayed if you selected a header layout that supports a submenu
el_GR: Δευτερεύον μενού - θα εμφανιστεί εάν επιλέξατε μια διάταξη κεφαλίδας που υποστηρίζει ένα υπομενού

en: Secondary Menu in top bar at the left
el_GR: Δευτερεύον μενού στην επάνω γραμμή στα αριστερά

en: Secondary Menu in top bar at the right
el_GR: Δευτερεύον μενού στην επάνω γραμμή στα δεξιά

en: Secondary color for link and button hover, etc
el_GR: Δευτερεύον χρώμα για σύνδεση συνδέσμου και κουμπιού, κλπ

en: Seconds
el_GR: Δευτερόλεπτα

en: Section Bottom Border Styling
el_GR: Ενότητα κάτω στυλ περιγράμματος

en: Section Colors
el_GR: Χρώματα ενότητας

en: Section Minimum Height
el_GR: Ενότητα Ελάχιστο ύψος

en: Section Padding
el_GR: Επένδυση ενότητας

en: Section Top Border Styling
el_GR: Ενότητα Κορυφαίο στυλ περιγράμματος

en: Section Top Shadow
el_GR: Τμήμα σκιάς κορυφής

en: Section custom height
el_GR: Τμήμα προσαρμοσμένο ύψος

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select Post Type
el_GR: Επιλέξτε Τύπο δημοσίευσης

en: Select a background color for your overlay here.
el_GR: Επιλέξτε εδώ ένα χρώμα φόντου για την επικάλυψή σας.

en: Select a cell layout
el_GR: Επιλέξτε μια διάταξη κελιού

en: Select a custom  color for your overlay here. Leave empty if you want no color overlay
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για την επικάλυψή σας εδώ. Αφήστε κενό εάν δεν θέλετε επικάλυψη χρώματος

en: Select a custom background color for this cell here. Leave empty for default color
el_GR: Επιλέξτε εδώ ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για αυτό το κελί. Αφήστε κενό για προεπιλεγμένο χρώμα

en: Select a custom background color for your Button here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για το κουμπί σας εδώ

en: Select a custom background color for your Notification here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για την ειδοποίησή σας εδώ

en: Select a custom background color for your dropcap here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου για το dropcap σας εδώ

en: Select a custom background color here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου εδώ

en: Select a custom background color. Leave empty to use the default
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα φόντου. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή

en: Select a custom border color here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα περιγράμματος εδώ

en: Select a custom border color. Leave empty to use the default
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα περιγράμματος. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή

en: Select a custom color for your Map here. The map will be tinted with that color. Leave empty if you want to use the default map color
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για το χάρτη σας εδώ. Ο χάρτης θα είναι χρωματισμένος με αυτό το χρώμα. Αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο χρώμα χάρτη

en: Select a custom color for your text here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα για το κείμενό σας εδώ

en: Select a custom font color for your Button here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς για το κουμπί σας εδώ

en: Select a custom font color for your Heading area here
el_GR: Επιλέξτε εδώ ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς για την περιοχή επικεφαλίδας

en: Select a custom font color for your Heading here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς για την επικεφαλίδα σας εδώ

en: Select a custom font color for your Notification here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς για την ειδοποίησή σας εδώ

en: Select a custom font color here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς εδώ

en: Select a custom font color. Leave empty to use the default
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλογή

en: Select a custom pulse color here
el_GR: Επιλέξτε ένα προσαρμοσμένο παλμό χρώμα εδώ

en: Select a font color for your overlay here.
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα γραμματοσειράς για την επικάλυψή σας εδώ.

en: Select a form color scheme here
el_GR: Επιλέξτε ένα συνδυασμό χρωμάτων φόρμας εδώ

en: Select a heading color
el_GR: Επιλέξτε ένα χρώμα κεφαλίδας

en: Select a heading style
el_GR: Επιλέξτε στυλ επικεφαλίδας

en: Select a mailchimp list...
el_GR: Επιλέξτε μια λίστα mailchimp ...

en: Select a number between 0 and 100
el_GR: Επιλέξτε έναν αριθμό μεταξύ 0 και 100

en: Select a page
el_GR: Επιλέξτε μια σελίδα

en: Select a predefined color scheme
el_GR: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο συνδυασμό χρωμάτων

en: Select an Icon below
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο παρακάτω

en: Select an IconBox Icon below
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο IconBox παρακάτω

en: Select an element to customize
el_GR: Επιλέξτε ένα στοιχείο για προσαρμογή

en: Select an existing or upload a new background image
el_GR: Επιλέξτε μια υπάρχουσα ή ανεβάστε μια νέα εικόνα φόντου

en: Select an icon below
el_GR: Επιλέξτε ένα από τα παρακάτω εικονίδια

en: Select an icon for the element here
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο για το στοιχείο εδώ

en: Select an icon for your Button below
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο για το κουμπί σας παρακάτω

en: Select an icon for your list item below
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο για το στοιχείο της λίστας σας παρακάτω

en: Select an icon for your tab title below
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο για τον τίτλο της καρτέλας σας παρακάτω

en: Select custom image size
el_GR: Επιλέξτε προσαρμοσμένο μέγεθος εικόνας

en: Select custom preview image size
el_GR: Επιλέξτε προσαρμοσμένο μέγεθος εικόνας προεπισκόπησης

en: Select here if you want to open the linked page in a new window
el_GR: Επιλέξτε εδώ εάν θέλετε να ανοίξετε τη συνδεδεμένη σελίδα σε νέο παράθυρο

en: Select how to align the form labels and the send button
el_GR: Επιλέξτε τον τρόπο ευθυγράμμισης των ετικετών φόρμας και του κουμπιού αποστολής

en: Select if the iconbox should receive a border around the content
el_GR: Επιλέξτε αν το εικονίδιο θα λάβει περίγραμμα γύρω από το περιεχόμενο

en: Select menu to display
el_GR: Επιλέξτε μενού για εμφάνιση

en: Select options
el_GR: Ορίστε επιλογές

en: Select the color of your shop description
el_GR: Επιλέξτε το χρώμα της περιγραφής του καταστήματός σας

en: Select the desired Page layout
el_GR: Επιλέξτε την επιθυμητή διάταξη σελίδας

en: Select the gap between the elements
el_GR: Επιλέξτε το κενό μεταξύ των στοιχείων

en: Select the list that the user should be added to. The form will be build automatically based on the list that you have set up in mailchimp.
el_GR: Επιλέξτε τη λίστα στην οποία πρέπει να προστεθεί ο χρήστης. Η φόρμα θα δημιουργηθεί αυτόματα με βάση τη λίστα που έχετε ρυθμίσει στο mailchimp.

en: Select the opacity of your colored banner overlay
el_GR: Επιλέξτε την αδιαφάνεια της έγχρωμης επικάλυψης banner

en: Select the rotation animation
el_GR: Επιλέξτε την κίνηση περιστροφής

en: Select the styling of your menu item
el_GR: Επιλέξτε το στυλ του στοιχείου μενού σας

en: Select the width of the tooltip. Height is based on the content
el_GR: Επιλέξτε το πλάτος της συμβουλής εργαλείου. Το ύψος βασίζεται στο περιεχόμενο

en: Select when to display the tooltips
el_GR: Επιλέξτε πότε θα εμφανίζονται οι συμβουλές εργαλείων

en: Select where to display the tooltip in relation to the hotspot
el_GR: Επιλέξτε πού θα εμφανίζεται η συμβουλή εργαλείου σε σχέση με το σημείο πρόσβασης

en: Select which entries should be displayed by selecting a taxonomy
el_GR: Επιλέξτε ποιες καταχωρήσεις πρέπει να εμφανίζονται επιλέγοντας ταξινόμηση

en: Select which kind of HTML markup you want to apply to set the importance of the headline for search engines
el_GR: Επιλέξτε το είδος της σήμανσης HTML που θέλετε να εφαρμόσετε για να ορίσετε τη σημασία της επικεφαλίδας για τις μηχανές αναζήτησης

en: Select which kind of heading you want to display.
el_GR: Επιλέξτε το είδος της επικεφαλίδας που θέλετε να εμφανίσετε.

en: Select which page to display as your Blog Page. If left blank no blog will be displayed
el_GR: Επιλέξτε ποια σελίδα θα εμφανίζεται ως Σελίδα ιστολογίου σας. Εάν αφεθεί κενό, δεν θα εμφανίζεται ιστολόγιο

en: Select which page to display on your Frontpage. If left blank the Blog will be displayed
el_GR: Επιλέξτε ποια σελίδα θα εμφανίζεται στο Frontpage. Εάν αφεθεί κενό, το Blog θα εμφανιστεί

en: Select which table styling should be used if the screen is too small for the table.
el_GR: Επιλέξτε ποιο στυλ τραπεζιού θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί εάν η οθόνη είναι πολύ μικρή για το τραπέζι.

en: Send us mail
el_GR: Στείλτε μας email

en: Sending
el_GR: Γίνετε αποστολή

en: Separator / Whitespace
el_GR: Διαχωριστής / Κενός Χώρος

en: Separator between menu items
el_GR: Διαχωριστής μεταξύ των στοιχείων μενού

en: Set Cell Size
el_GR: Ορισμός μεγέθους κελιού

en: Set Manually
el_GR: Χειροκίνητος ορισμός

en: Set Zoom level automatically to show all markers
el_GR: Ρυθμίστε αυτόματα το επίπεδο ζουμ για εμφάνιση όλων των δεικτών

en: Set a border color for this column
el_GR: Ορίστε ένα χρώμα περιγράμματος για αυτήν τη στήλη

en: Set a color to display a overlay above the banner image.
el_GR: Ορίστε ένα χρώμα για να εμφανιστεί μια επικάλυψη πάνω από την εικόνα του banner.

en: Set a custom top or bottom margin. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;
el_GR: Ορίστε ένα προσαρμοσμένο επάνω ή κάτω περιθώριο. Και pixel και &percnt; γίνονται αποδεκτές τιμές. π.χ.: 30px, 5&percnt;

en: Set an animation for this element. The animation will be shown once the element appears first on screen. Animations only work in modern browsers and only on desktop computers to keep page rendering as fast as possible.
el_GR: Ορίστε μια κινούμενη εικόνα για αυτό το στοιχείο. Το κινούμενο σχέδιο θα εμφανιστεί μόλις το στοιχείο εμφανιστεί πρώτο στην οθόνη. Τα κινούμενα σχέδια λειτουργούν μόνο σε μοντέρνα προγράμματα περιήγησης και μόνο σε επιτραπέζιους υπολογιστές για να διατηρήσουν την απόδοση της σελίδας όσο πιο γρήγορα γίνεται.

en: Set opacity for color Overlay
el_GR: Ρύθμιση αδιαφάνειας για έγχρωμη επικάλυψη

en: Set the Portfolio Grid image size automatically based on column or layout width
el_GR: Ορίστε το μέγεθος εικόνας πλέγματος χαρτοφυλακίου αυτόματα με βάση το πλάτος της στήλης ή της διάταξης

en: Set the border of the column here
el_GR: Ορίστε το περίγραμμα της στήλης εδώ

en: Set the border radius of the column
el_GR: Ορίστε την ακτίνα περιγράμματος της στήλης

en: Set the colors of your hotspot
el_GR: Ορίστε τα χρώματα του hotspot σας

en: Set the distance from the cell content to the border here. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;
el_GR: Ορίστε την απόσταση από το περιεχόμενο κελιού στο περίγραμμα εδώ. Και pixel και &percnt;  γίνονται αποδεκτές τιμές. π.χ.: 330px, 5&percnt;

en: Set the distance from the column content to the border here. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;
el_GR: Ορίστε την απόσταση από το περιεχόμενο της στήλης στο περίγραμμα εδώ. Και pixel και &percnt; γίνονται αποδεκτές τιμές. π.χ.: 30px, 5&percnt; ;

en: Set the image size of the Portfolio Grid images
el_GR: Ορίστε το μέγεθος εικόνας των εικόνων του χαρτοφυλακίου χαρτοφυλακίου

en: Set the image size of the preview images
el_GR: Ορίστε το μέγεθος εικόνας των εικόνων προεπισκόπησης

en: Set the minimum height of all the cells in pixel. eg:400px
el_GR: Ορίστε το ελάχιστο ύψος όλων των κελιών σε pixel. π.χ.: 400px

en: Set the opacity of your overlay: 0.1 is barely visible, 1.0 is opaque
el_GR: Ορίστε την αδιαφάνεια της επικάλυψης: 0,1 είναι σχεδόν ορατό, 1,0 είναι αδιαφανές

en: Set the position of the icons
el_GR: Ορίστε τη θέση των εικονιδίων

en: Set the position of the short ruler
el_GR: Ορίστε τη θέση του κοντού χάρακα

en: Set the preview image size automatically based on column or layout width
el_GR: Ορίστε το μέγεθος της εικόνας προεπισκόπησης με βάση το πλάτος της στήλης ή της διάταξης

en: Set the preview image size automatically based on column width
el_GR: Ορίστε αυτόματα το μέγεθος της εικόνας προεπισκόπησης με βάση το πλάτος της στήλης

en: Set the preview image size automatically based on slider height
el_GR: Ορίστε αυτόματα το μέγεθος της εικόνας προεπισκόπησης με βάση το ύψος του ρυθμιστικού

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Several options to change the header transparency and visibility on this page.
el_GR: Αρκετές επιλογές για αλλαγή της διαφάνειας και της προβολής της κεφαλίδας σε αυτήν τη σελίδα.

en: Share by Mail
el_GR: Κοινοποίηση μέσω ταχυδρομείου

en: Share links at the bottom of your blog post
el_GR: Μοιραστείτε συνδέσμους στο κάτω μέρος της ανάρτησης ιστολογίου σας

en: Share on
el_GR: Κοινή χρήση

en: Share this entry
el_GR: Μοιραστείτε αυτήν την καταχώρηση

en: Shop
el_GR: Κατάστημα

en: Shop Banner Image
el_GR: Banner εικόνας Αγοράς

en: Shop Banner Image Color Overlay
el_GR: Αγορά επικάλυψης χρώματος εικόνας banner

en: Shop Description
el_GR: Περιγραφή καταστήματος

en: Shop Description Color
el_GR: Χρώμα Περιγραφής καταστήματος

en: Shop Options
el_GR: Επιλογές καταστημάτων

en: Shopping Cart
el_GR: Καλάθι αγορών

en: Short Separator
el_GR: Κοντός διαχωριστής

en: Should a pagination be displayed?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται μια σελιδοποίηση;

en: Should a pagination or load more option be displayed to view additional images?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται μια επιλογή σελιδοποίησης ή φόρτωσης περισσότερων για προβολή πρόσθετων εικόνων;

en: Should an icon be displayed at the center?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται ένα εικονίδιο στο κέντρο;

en: Should an icon be displayed at the left side of the button
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται ένα εικονίδιο στην αριστερή πλευρά του κουμπιού

en: Should an icon be displayed at the left side of the progress bar
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται ένα εικονίδιο στην αριστερή πλευρά της γραμμής προόδου

en: Should an icon be displayed at the left side of the tab title?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται ένα εικονίδιο στην αριστερή πλευρά του τίτλου της καρτέλας;

en: Should only one toggle be active at a time and the others be hidden or can multiple toggles be open at the same time?
el_GR: Θα πρέπει μόνο μια εναλλαγή να είναι ενεργή κάθε φορά και οι άλλες να είναι κρυφές ή μπορούν να ανοίγουν ταυτόχρονα πολλαπλές εναλλαγές;

en: Should product image be displayed?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται η εικόνα του προϊόντος;

en: Should sorting options based on the taxonomies above be displayed?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζονται επιλογές ταξινόμησης με βάση τις παραπάνω ταξινομίες;

en: Should the first entry be displayed bigger?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται η πρώτη καταχώρηση μεγαλύτερη;

en: Should the full entry be displayed or just a small excerpt?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζεται η πλήρης καταχώρηση ή μόνο ένα μικρό απόσπασμα;

en: Should the sorting options based on categories be displayed?
el_GR: Πρέπει να εμφανίζονται οι επιλογές ταξινόμησης βάσει κατηγοριών;

en: Show
el_GR: Προβολή

en: Show Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Show Tooltips
el_GR: Εμφάνιση συμβουλών εργαλείων

en: Show a list of upcoming events
el_GR: Εμφάνιση λίστας μελλοντικών εκδηλώσεων

en: Show a preloader when opening a page on your site.
el_GR: Εμφανίστε έναν προ-φορτωτή κατά το άνοιγμα μιας σελίδας στον ιστότοπό σας.

en: Show empty Cells
el_GR: Εμφάνιση κενών κελιών

en: Show sidebar on smartphones
el_GR: Εμφάνιση πλευρικής γραμμής σε smartphone

en: Show sidebar on smartphones (Sidebar is displayed then below the actual content)
el_GR: Εμφάνιση πλευρικής γραμμής σε smartphone (Η πλευρική γραμμή εμφανίζεται κάτω από το πραγματικό περιεχόμενο)

en: Show single product page
el_GR: Εμφάνιση σελίδας μεμονωμένου προϊόντος

en: Show the animation when user scrolls to the gallery
el_GR: Δείξτε την κινούμενη εικόνα όταν ο χρήστης μετακινείται στη συλλογή

en: Show the description above or below the title?
el_GR: Εμφάνιση της περιγραφής πάνω ή κάτω από τον τίτλο;

en: Show the full Video without cropping
el_GR: Εμφάνιση ολόκληρου του βίντεο χωρίς περικοπή

en: Shrinking Header
el_GR: Συρρίκνωση κεφαλίδας

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική γραμμή

en: Sidebar Separator Styling
el_GR: Στυλ πλευρικού διαχωριστή

en: Sidebar Setting
el_GR: Ρύθμιση πλευρικής γραμμής

en: Sidebar Settings
el_GR: Ρυθμίσεις πλευρικής γραμμής

en: Sidebar on Archive Pages
el_GR: Πλευρική γραμμή στις σελίδες αρχειοθέτησης

en: Sidebar on Blog Page
el_GR: Πλευρική γραμμή στη σελίδα ιστολογίου

en: Sidebar on Pages
el_GR: Πλευρική γραμμή στις σελίδες

en: Sidebar on Single Post Entries
el_GR: Πλευρική γραμμή σε μεμονωμένες καταχωρήσεις

en: Sidebar on Smartphones
el_GR: Πλευρική γραμμή σε smartphone

en: Signup Form Styling
el_GR: Στυλ φόρμας εγγραφής

en: Silver
el_GR: Ασημί

en: Simple Fade in
el_GR: Απλό ξεθώριασμα

en: Single Author, big preview Pic (no author picture is displayed, feature image is big)
el_GR: Ένας συγγραφέας, μεγάλη προεπισκόπηση φωτογραφίας (δεν εμφανίζεται εικόνα συγγραφέα, η εικόνα χαρακτηριστικών είναι μεγάλη)

en: Single Author, small preview Pic (no author picture is displayed, feature image is small)
el_GR: Ενιαίος συντάκτης, μικρή προεπισκόπηση φωτογραφίας (δεν εμφανίζεται εικόνα συγγραφέα, η εικόνα χαρακτηριστικών είναι μικρή)

en: Single Color
el_GR: Ενιαίο χρώμα

en: Single Entry
el_GR: Μονή καταχώρηση

en: Single Post
el_GR: Ενιαία ανάρτηση

en: Single Post Options
el_GR: Επιλογές μεμονωμένης ανάρτησης

en: Single Post Style
el_GR: Στυλ μεμονομένης ανάρτησης

en: Single post with big preview image (featured image)
el_GR: Μία ανάρτηση με μεγάλη εικόνα προεπισκόπησης (επιλεγμένη εικόνα)

en: Single post with small preview image (featured image)
el_GR: Μία ανάρτηση με μικρή εικόνα προεπισκόπησης (επιλεγμένη εικόνα)

en: Size Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μεγέθους

en: Size of the text in px
el_GR: Μέγεθος του κειμένου σε px

en: Size of your caption in pixel
el_GR: Μέγεθος της λεζάντας σας σε pixel

en: Size of your numbers in Pixel
el_GR: Μέγεθος των αριθμών σας σε Pixel

en: Skill or Task
el_GR: Τεχνική ή Εργασία

en: Slide
el_GR: Ολίσθηση

en: Slide 1
el_GR: Διαφάνεια 1

en: Slide 2
el_GR: Διαφάνεια 2

en: Slide Animations
el_GR: Κίνηση Διαφάνειας

en: Slide Caption
el_GR: Λεζάντα διαφάνειας

en: Slide Content
el_GR: Περιεχόμενο διαφανειών

en: Slide Content goes here
el_GR: Το περιεχόμενο διαφανειών πηγαίνει εδώ

en: Slide Title
el_GR: Τίτλος διαφάνειας

en: Slide sidewards
el_GR: Σύρετε προς τα πλάγια

en: Slide up/down
el_GR: Σύρετε πάνω / κάτω

en: Slider
el_GR: Ολισθητής

en: Slider Width/Height Ratio
el_GR: Αναλογία πλάτους / ύψους ολισθητήρα

en: Slider autorotation duration
el_GR: Διάρκεια αυτόματης περιστροφής του ρυθμιστικού

en: Slider controls
el_GR: Ρυθμιστικά χειριστήρια

en: Slides can either be generated based on images you choose or on recent post entries
el_GR: Οι διαφάνειες μπορούν να δημιουργηθούν με βάση τις εικόνες που επιλέγετε ή τις πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Slideshow
el_GR: Παρουσίαση

en: Slideshow Background Image
el_GR: Εικόνα φόντου παρουσίασης

en: Slideshow Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας παρουσίασης

en: Slideshow Image and Video Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας και βίντεο διαφανειών

en: Slideshow Transition
el_GR: Μετάβαση παρουσίασης

en: Slideshow autorotation Settings in Seconds
el_GR: Ρυθμίσεις αυτόματης περιστροφής διαφανειών σε δευτερόλεπτα

en: Slideshow autorotation duration
el_GR: Διάρκεια αυτόματης περιστροφής διαφανειών

en: Slideshow control styling?
el_GR: Στυλ ελέγχου διαφανειών;

en: Slideshow will rotate every X seconds
el_GR: Η παρουσίαση θα περιστρέφεται κάθε Χ δευτερόλεπτα

en: Slightly oversaturated
el_GR: Ελαφρώς κορεσμένος

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Small Padding
el_GR: Μικρή επένδυση

en: Small Thumbnails
el_GR: Μικρές μικρογραφίες

en: Small bar above Main Menu
el_GR: Μικρή γραμμή πάνω από το Κύριο μενού

en: Small separator
el_GR: Μικρός διαχωριστής

en: Small title
el_GR: Μικρός τίτλος

en: Smallest time unit
el_GR: Η μικρότερη μονάδα χρόνου

en: Smooth page transition when navigating from one page to the next. Please disable if this causes problems with plugins when navigating ajax or otherwise dynamical created content
el_GR: Ομαλή μετάβαση σελίδας κατά την πλοήγηση από τη μία σελίδα στην άλλη. Απενεργοποιήστε εάν αυτό προκαλεί προβλήματα με τις προσθήκες κατά την πλοήγηση στο ajax ή με άλλο τρόπο δυναμικό περιεχόμενο που δημιουργήθηκε

en: Social Buttons
el_GR: Κουμπιά κοινωνικών δικτύων

en: Social Icon
el_GR: Κοινωνικό εικονίδιο

en: Social Icon URL:
el_GR: Διεύθυνση URL κοινωνικού εικονιδίου:

en: Social Icons
el_GR: Κοινωνικά εικονίδια

en: Social Profiles
el_GR: Κοινωνικά προφίλ

en: Social Share Buttons
el_GR: Κουμπιά κοινής χρήσης

en: Solid
el_GR: Στερεό

en: Sorry, no posts matched your criteria
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις που να ταιριάζουν με τα κριτήριά σας

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις που να ταιριάζουν με τα κριτήριά σας Δοκιμάστε μια άλλη αναζήτηση

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
el_GR: Λυπούμαστε, η ανάρτηση που ψάχνετε δεν είναι διαθέσιμη. Ίσως θέλετε να πραγματοποιήσετε μια αναζήτηση;

en: Sort alphabetically
el_GR: Ταξινόμηση αλφαβητικά

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Sort by most recent
el_GR: Ταξινόμηση κατά πιο πρόσφατο

en: Sort by popularity
el_GR: Ταξινόμηση κατά δημοτικότητα

en: Sort by price
el_GR: Ταξινόμηση ανά τιμή

en: Sortable?
el_GR: Ταξινόμηση;

en: Sorting
el_GR: Ταξινόμηση

en: Sorting Active
el_GR: Ενεργή ταξινόμηση

en: Space between columns
el_GR: Διάστημα μεταξύ στηλών

en: Special Heading
el_GR: Ειδική επικεφαλίδα

en: Special: Email Icon (add your own URL to link to a contact form)
el_GR: Ειδικό: Εικονίδιο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (προσθέστε τη δική σας διεύθυνση URL για σύνδεση σε μια φόρμα επικοινωνίας)

en: Special: RSS (add RSS URL, leave blank if you want to use default WordPress RSS feed)
el_GR: Ειδικό: RSS (προσθέστε RSS URL, αφήστε κενό εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη τροφοδοσία WordPress RSS)

en: Specify a favicon for your site.
el_GR: Καθορίστε ένα favicon για τον ιστότοπό σας.

en: Square
el_GR: Τετράγωνο

en: Standalone Icon with border and optional caption
el_GR: Αυτόνομο εικονίδιο με περίγραμμα και προαιρετική λεζάντα

en: Start by adding columns and rows, then add content and styling to each.
el_GR: Ξεκινήστε προσθέτοντας στήλες και σειρές και, στη συνέχεια, προσθέστε περιεχόμενο και στυλ σε καθεμία.

en: State:
el_GR: Πολιτεία:

en: Sticky Header
el_GR: Κολλώδης κεφαλίδα

en: Sticky Sidebar menu
el_GR: Μενού Κολλώδης πλευρική γραμμή

en: Sticky Submenu
el_GR: Κολλώδες υπομενού

en: Sticky if Sidebar is smaller than the screen height, scroll otherwise
el_GR: Κολλώδες εάν η πλαϊνή γραμμή είναι μικρότερη από το ύψος της οθόνης, κάντε κύλιση διαφορετικά

en: Stop Autorotation with the last slide
el_GR: Διακοπή αυτόματης περιστροφής με την τελευταία διαφάνεια

en: Street Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: Street address
el_GR: Διεύθυνση

en: Stretch Fullscreen
el_GR: Τέντωμα σε πλήρη οθόνη

en: Stretch Video so it covers the whole slideshow (Video must be 16:9 for this option to work properly)
el_GR: Τράβηγμα βίντεο ώστε να καλύπτει ολόκληρη την προβολή διαφανειών (Το βίντεο πρέπει να είναι 16:9 για να λειτουργεί σωστά αυτή η επιλογή)

en: Stretch fullwidth
el_GR: Τέντωμα πλήρους πλάτους

en: Stretch image to fit the slideshow size?
el_GR: Τεντώστε την εικόνα για να ταιριάζει στο μέγεθος της παρουσίασης;

en: Stretch to fit (stretches image to cover the element)
el_GR: Τέντωμα για να ταιριάζει (τεντώνει την εικόνα για να καλύψει το στοιχείο)

en: Stretched layout
el_GR: Τεντωμένη διάταξη

en: Striped
el_GR: Ριγέ

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Subheading
el_GR: Υπότιτλος

en: Subheading Text
el_GR: Κείμενο υπότιτλου

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Submit Button Label
el_GR: Υποβολή ετικέτας κουμπιού

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφείτε

en: Subscriber
el_GR: Συνδρομητής

en: Subtitle below name
el_GR: Υπότιτλος κάτω από το όνομα

en: Success (Green)
el_GR: Επιτυχία (Πράσινο)

en: Tab 1
el_GR: Καρτέλα 1

en: Tab 2
el_GR: Καρτέλα 2

en: Tab Content
el_GR: Περιεχόμενο καρτέλας

en: Tab Content goes here
el_GR: Το περιεχόμενο της καρτέλας πηγαίνει εδώ

en: Tab Icon
el_GR: Εικονίδιο καρτέλας

en: Tab Position
el_GR: Θέση καρτέλας

en: Tab Title
el_GR: Τίτλος καρτέλας

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Table Builder
el_GR: Δημιουργός Πίνακα

en: Table Caption
el_GR: Λεζάντα πίνακα

en: Table Design
el_GR: Σχεδίαση πίνακα τιμών

en: Table Purpose
el_GR: Σκοπός του πίνακα

en: Tabs
el_GR: Καρτέλες

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: Tag Archive for:
el_GR: Αρχείο ετικετών για:

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

en: Taxonomy Overview Page
el_GR: Επισκόπηση ταξινομίας

en: Teal
el_GR: Σκιά του γαλάζιου μεσαίο σκούρο

en: Team Member
el_GR: Μέλος της ομάδας

en: Team Member Description
el_GR: Περιγραφή μέλους ομάδας

en: Team Member Image
el_GR: Εικόνα μέλους ομάδας

en: Team Member Job title
el_GR: Τίτλος εργασίας μέλους ομάδας

en: Team Member Name
el_GR: Όνομα μέλους ομάδας

en: Template Name must have at least 3 characters
el_GR: Το όνομα προτύπου πρέπει να έχει τουλάχιστον 3 χαρακτήρες

en: Template name already in use. Please delete the template with this name first or choose a different name
el_GR: Το όνομα προτύπου χρησιμοποιείται ήδη. Διαγράψτε πρώτα το πρότυπο με αυτό το όνομα ή επιλέξτε διαφορετικό όνομα

en: Templates
el_GR: Πρότυπα

en: Temporarily disable and hide the item without deleting it, if its out of stock
el_GR: Απενεργοποιήστε προσωρινά και αποκρύψτε το στοιχείο χωρίς να το διαγράψετε, εάν δεν είναι διαθέσιμο

en: Testimonial Grid
el_GR: Πλέγμα μαρτυρίας

en: Testimonial Grid Columns
el_GR: Στήλες πλέγματος μαρτυρίας

en: Testimonial Slider (Compact)
el_GR: Ολισθητικό μαρτυρίας (Συμπαγής)

en: Testimonial Slider (Large)
el_GR: Ολισθητικό μαρτυρίας (Μεγάλο)

en: Testimonial Style
el_GR: Στυλ μαρτυρίας

en: Testimonial by
el_GR: Μαρτυρία από

en: Testimonials
el_GR: Μαρτυρίες

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Text Align
el_GR: Στοίχιση κειμένου

en: Text Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση κειμένου

en: Text Block
el_GR: Πεδίο κειμένου

en: Text Decoration
el_GR: Διακόσμηση κειμένου

en: Text Link?
el_GR: Σύνδεσμος κειμένου;

en: Text Transform
el_GR: Μετασχηματισμός κειμένου

en: Text align
el_GR: Στοίχιση κειμένου

en: Text that appears if you place your mouse above the Icon
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται εάν τοποθετήσετε το ποντίκι σας πάνω από το εικονίδιο

en: Thank you for subscribing to our newsletter!
el_GR: Σας ευχαριστούμε που εγγραφήκατε στο newsletter μας!

en: Thank you for your Message!
el_GR: Σας ευχαριστούμε για το μήνυμά σας!

en: The 'Default Font' can't be deleted.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή της «Προεπιλεγμένης γραμματοσειράς».

en: The 20 latest Blog Posts
el_GR: Οι 20 τελευταίες αναρτήσεις ιστολογίου

en: The 8 latest Portfolio Entries
el_GR: Οι 8 τελευταίες καταχωρίσεις χαρτοφυλακίου

en: The Avia Layout Builder allows you to create unique layouts with an easy to use, drag and drop interface.
el_GR: Το Avia Layout Builder σάς επιτρέπει να δημιουργείτε μοναδικές διατάξεις με μια εύχρηστη διεπαφή μεταφοράς και απόθεσης.

en: The Builder is available on Pages and Single Portfolio Entries
el_GR: Το Builder είναι διαθέσιμο σε καταχωρίσεις σελίδων και μεμονωμένων χαρτοφυλακίων

en: The Events Calendar Plugin is currently not active. Please install and activate it, then reload this page in order to be able to import this demo
el_GR: Η προσθήκη ημερολογίου συμβάντων δεν είναι προς το παρόν ενεργή. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το και, στη συνέχεια, φορτώστε ξανά αυτήν τη σελίδα για να μπορέσετε να εισαγάγετε αυτήν την επίδειξη

en: The WooCommerce Plugin is currently not active. Please install and activate it, then reload this page in order to be able to import this demo
el_GR: Η προσθήκη WooCommerce δεν είναι προς το παρόν ενεργή. Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το, και στη συνέχεια, φορτώστε ξανά αυτήν τη σελίδα για να μπορέσετε να εισαγάγετε αυτήν την επίδειξη

en: The background image of your
el_GR: Η εικόνα φόντου του δικού σας

en: The background image of your Body
el_GR: Η εικόνα φόντου στο σώμα κειμένου

en: The current number of cells does not allow any layout variations
el_GR: Ο τρέχων αριθμός κελιών δεν επιτρέπει παραλλαγές διάταξης

en: The default font size for your content (eg: blog post content)
el_GR: Το προεπιλεγμένο μέγεθος γραμματοσειράς για το περιεχόμενό σας (π.χ. περιεχόμενο ιστολογίου ιστολογίου)

en: The largest unit that will be displayed
el_GR: Η μεγαλύτερη μονάδα που θα εμφανιστεί

en: The latest version is
el_GR: Η τελευταία έκδοση είναι

en: The menu will use the color scheme you select. Color schemes are defined on your styling page
el_GR: Το μενού θα χρησιμοποιεί το συνδυασμό χρωμάτων που επιλέγετε. Οι χρωματικοί συνδυασμοί καθορίζονται στη σελίδα στυλ σας

en: The offset determines where the query begins pulling entries. Useful if you want to remove a certain number of entries because you already query them with another element.
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει καταχωρήσεις. Χρήσιμο εάν θέλετε να καταργήσετε έναν συγκεκριμένο αριθμό καταχωρήσεων, επειδή τις έχετε ήδη υποβάλει ερώτημα με άλλο στοιχείο.

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another blog or magazine element.
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει αναρτήσεις. Χρήσιμο εάν θέλετε να αφαιρέσετε έναν συγκεκριμένο αριθμό αναρτήσεων επειδή τις έχετε ήδη υποβάλει ερωτήσεις με άλλο στοιχείο ιστολογίου ή περιοδικού.

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another element.
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει αναρτήσεις. Χρήσιμο εάν θέλετε να αφαιρέσετε έναν συγκεκριμένο αριθμό αναρτήσεων επειδή τις έχετε ήδη υποβάλει ερώτημα με άλλο στοιχείο.

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another post slider element.
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει αναρτήσεις. Χρήσιμο εάν θέλετε να καταργήσετε έναν συγκεκριμένο αριθμό αναρτήσεων επειδή τις έχετε ήδη υποβάλει ερώτημα με ένα άλλο ρυθμιστικό στοιχείο ανάρτησης.

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product grid. Attention: Use this option only if the product sorting of the product grids match and do not allow the user to pick the sort order!
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει προϊόντα. Χρήσιμο εάν θέλετε να καταργήσετε έναν ορισμένο αριθμό προϊόντων επειδή τα έχετε ήδη υποβάλει ερωτήματα με άλλο πλέγμα προϊόντων. Προσοχή: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή μόνο εάν η ταξινόμηση προϊόντων των πλεγμάτων προϊόντων ταιριάζει και δεν επιτρέπετε στο χρήστη να επιλέξει τη σειρά ταξινόμησης!

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product slider. Attention: Use this option only if the product sorting of the product sliders match!
el_GR: Η μετατόπιση καθορίζει πού αρχίζει το ερώτημα να τραβάει προϊόντα. Χρήσιμο εάν θέλετε να καταργήσετε έναν ορισμένο αριθμό προϊόντων, επειδή τα έχετε ήδη υποβάλει ερώτημα με άλλο ρυθμιστικό προϊόντος. Προσοχή: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή μόνο εάν ταιριάζει η ταξινόμηση των ρυθμιστικών προϊόντων!

en: The section will use the color scheme you select. Color schemes are defined on your styling page
el_GR: Η ενότητα θα χρησιμοποιήσει το συνδυασμό χρωμάτων που θα επιλέξετε. Οι χρωματικοί συνδυασμοί καθορίζονται στη σελίδα στυλ σας

en: The smallest unit that will be displayed
el_GR: Η μικρότερη μονάδα που θα εμφανιστεί

en: The stretched layout expands from the left side of the viewport to the right.
el_GR: Η τεντωμένη διάταξη επεκτείνεται από την αριστερή πλευρά της θύρας προβολής προς τα δεξιά.

en: The text will appear beside your gallery/slideshow
el_GR: Το κείμενο θα εμφανίζεται δίπλα στη συλλογή / προβολή διαφανειών σας

en: The theme adds generic HTML schema markup to your template builder elements to provide additional context for search engines. If you want to add your own specific markup via plugins or custom HTML code, you can deactivate this setting
el_GR: Το θέμα προσθέτει γενική σήμανση σχήματος HTML στα στοιχεία δημιουργίας προτύπων για να παρέχει επιπλέον πλαίσιο για τις μηχανές αναζήτησης. Εάν θέλετε να προσθέσετε τη δική σας συγκεκριμένη σήμανση μέσω προσθηκών ή προσαρμοσμένου κώδικα HTML, μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν τη ρύθμιση

en: The theme allows you to display share links to various social networks at the bottom of your blog posts. Check which links you want to display:
el_GR: Το θέμα σάς επιτρέπει να εμφανίζετε κοινόχρηστους συνδέσμους σε διάφορα κοινωνικά δίκτυα στο κάτω μέρος των αναρτήσεων ιστολογίου σας. Ελέγξτε τους συνδέσμους που θέλετε να εμφανίσετε:

en: The theme supports the creation of custom widget areas. Simply open your
el_GR: Το θέμα υποστηρίζει τη δημιουργία προσαρμοσμένων περιοχών widget. Απλώς ανοίξτε το δικό σας

en: Theme Color
el_GR: Χρώμα θέματος

en: Theme Color Subtle
el_GR: Χρώμα θεματικής σχεδίασης

en: Theme Default (13px)
el_GR: Προεπιλογή θέματος (13px)

en: Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος

en: Theme colors
el_GR: Χρώματα θέματος

en: These options are only available if you select a layout that has a main menu positioned at the top. You currently have your main menu placed in a sidebar
el_GR: Αυτές οι επιλογές είναι διαθέσιμες μόνο εάν επιλέξετε μια διάταξη που έχει ένα κύριο μενού τοποθετημένο στην κορυφή. Αυτήν τη στιγμή έχετε τοποθετήσει το κύριο μενού σας σε μια πλευρική γραμμή

en: These options are only available if you select the 'boxed' or 'framed' layout. Your currently have a different layout selected
el_GR: Αυτές οι επιλογές είναι διαθέσιμες μόνο εάν επιλέξετε τη διάταξη "boxed" ή "framed". Έχετε αυτήν τη στιγμή διαφορετική διάταξη

en: These setting apply to all columns in this row and can only be set in the first column.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις ισχύουν για όλες τις στήλες αυτής της σειράς και μπορούν να οριστούν μόνο στην πρώτη στήλη.

en: These settings are only available for layouts with a main menu placed at the top
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι διαθέσιμες μόνο για διατάξεις με κύριο μενού τοποθετημένο στην κορυφή

en: These settings change the permalinks used for the
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις αλλάζουν τους μόνιμους συνδέσμους που χρησιμοποιούνται για το

en: This author has yet to write their bio.
el_GR: Αυτός ο συγγραφέας δεν έχει ακόμη γράψει το βιογραφικό του.

en: This element can only be used on single product pages
el_GR: Αυτό το στοιχείο μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο σε σελίδες ενός προϊόντος

en: This element currently only supports basic list subscription with basic form fields (text and dropdowns). Please let us know if you would like to see more advanced features.
el_GR: Αυτό το στοιχείο υποστηρίζει αυτήν τη στιγμή μόνο τη βασική συνδρομή λίστας με βασικά πεδία φόρμας (κείμενο και αναπτυσσόμενα). Ενημερώστε μας εάν θέλετε να δείτε πιο προηγμένες λειτουργίες.

en: This element only works with activated advanced layout builder
el_GR: Αυτό το στοιχείο λειτουργεί μόνο με ενεργοποιημένο προηγμένο πρόγραμμα δημιουργίας διάταξης

en: This element will stretch across the whole screen by default.
el_GR: Αυτό το στοιχείο θα εκτείνεται σε ολόκληρη την οθόνη από προεπιλογή.

en: This email address is already subscribed, thank you!
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει ήδη εγγραφεί, σας ευχαριστούμε!

en: This feature is in active BETA! We will constantly add new elements to customize and need your help: If you got any suggestions on what to add please post them here:
el_GR: Αυτή η δυνατότητα είναι ενεργή BETA! Θα προσθέτουμε συνεχώς νέα στοιχεία για προσαρμογή και χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας: Εάν έχετε οποιεσδήποτε προτάσεις σχετικά με το τι να προσθέσετε, δημοσιεύστε τα εδώ:

en: This installation is connected to the Mailchimp account:
el_GR: Αυτή η εγκατάσταση είναι συνδεδεμένη στον λογαριασμό Mailchimp:

en: This is a notification of some sort.
el_GR: Αυτή είναι μια ειδοποίηση κάποιου είδους.

en: This is the color that is displayed behind your boxed content area
el_GR: Αυτό είναι το χρώμα που εμφανίζεται πίσω από την περιοχή περιεχομένου σας

en: This is the small title at the top of your Notification.
el_GR: Αυτός είναι ο μικρός τίτλος στην κορυφή της ειδοποίησής σας.

en: This is the text that appears in your Notification.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται στην Ειδοποίησή σας.

en: This is the text that appears on your button.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί σας.

en: This is the text that appears on your second button.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται στο δεύτερο κουμπί σας.

en: This page is set as the default WooCommerce Shop Overview and therefore does not support the Enfold advanced layout editor
el_GR: Αυτή η σελίδα έχει οριστεί ως η προεπιλεγμένη επισκόπηση του WooCommerce Shop και επομένως δεν υποστηρίζει τον επεξεργαστή σύνθετης διάταξης Enfold

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el_GR: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να δείτε όλα τα σχόλια.

en: This removes the ability to move or delete existing template builder elements, or add new ones, for everyone who is not an administrator. The content of an existing element can still be changed by everyone who can edit that entry.
el_GR: Αυτό καταργεί τη δυνατότητα μετακίνησης ή διαγραφής υπαρχόντων στοιχείων δημιουργίας προτύπων ή προσθήκης νέων, για όλους όσους δεν είναι διαχειριστές. Το περιεχόμενο ενός υπάρχοντος στοιχείου μπορεί να αλλάξει από όλους όσοι μπορούν να επεξεργαστούν αυτήν την καταχώριση.

en: This will lock the elements for all administrators including you, to prevent accidental changing of a page layout. In order to change a page layout later, you will need to uncheck this option first
el_GR: Αυτό θα κλειδώσει τα στοιχεία για όλους τους διαχειριστές, συμπεριλαμβανομένου σας, για να αποφευχθεί η τυχαία αλλαγή μιας διάταξης σελίδας. Για να αλλάξετε μια διάταξη σελίδας αργότερα, θα πρέπει πρώτα να καταργήσετε την επιλογή αυτής της επιλογής

en: Those icons can then be used in your Layout Builder.
el_GR: Αυτά τα εικονίδια μπορούν στη συνέχεια να χρησιμοποιηθούν στο πρόγραμμα δημιουργίας διάταξης.

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: Thumbnail Image
el_GR: Μικρογραφία εικόνας

en: Thumbnail fade in effect
el_GR: Εφέ εξασθένισης μικρογραφίας

en: Tile Horizontally
el_GR: Ψηφίδα οριζόντια

en: Tile Vertically
el_GR: Ψηφίδα κάθετα

en: Timeline
el_GR: Χρονοδιάγραμμα

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title + Excerpt + Read More Button
el_GR: Τίτλος + Απόσπασμα + Κουμπί Διαβάστε περισσότερα

en: Title + Read More Button
el_GR: Τίτλος + κουμπί Διαβάστε περισσότερα

en: Title Bar Settings
el_GR: Ρυθμίσεις γραμμής τίτλου

en: Title Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς τίτλου

en: Title Link?
el_GR: Σύνδεσμος τίτλου;

en: Title and Excerpt
el_GR: Τίτλος και απόσπασμα

en: Title and Excerpt + Read More Link
el_GR: Τίτλος και απόσπασμα + Διαβάστε περισσότερα Link

en: Title and Read More Button
el_GR: Τίτλος και κουμπί Διαβάστε περισσότερα

en: Title below
el_GR: Τίτλος κάτω

en: Title on top
el_GR: Τίτλος στην κορυφή

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: To insert an Element either click the insert button for that element or drag the button onto the canvas
el_GR: Για να εισαγάγετε ένα στοιχείο, κάντε κλικ στο κουμπί εισαγωγής για αυτό το στοιχείο ή σύρετε το κουμπί στον καμβά

en: To search the site please enter a valid term
el_GR: Για αναζήτηση στον ιστότοπο εισάγετε έναν έγκυρο όρο

en: To sort and arrange your elements just drag them to a position of your choice and release them
el_GR: Για να ταξινομήσετε και να τακτοποιήσετε τα στοιχεία σας απλά σύρετέ τα στη θέση της επιλογής σας και αφήστε τα

en: To which page do you want the user send to?
el_GR: Σε ποια σελίδα θέλετε να στείλει ο χρήστης;

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Toggle 1
el_GR: Εναλλαγή 1

en: Toggle 2
el_GR: Εναλλαγή 2

en: Toggle Content
el_GR: Εναλλαγή περιεχομένου

en: Toggle Content goes here
el_GR: Εναλλαγή περιεχομένου πηγαίνει εδώ

en: Toggle Sorting Tags
el_GR: Εναλλαγή ετικετών ταξινόμησης

en: Toggle Title
el_GR: Τίτλος εναλλαγής

en: Too many requests at once, please refresh the page to complete geocoding
el_GR: Υπερβολικά πολλά αιτήματα ταυτόχρονα, ανανεώστε τη σελίδα για να ολοκληρώσετε τη γεωκωδικοποίηση

en: Too many requests at once, please wait a few seconds before requesting coordinates again
el_GR: Πάρα πολλά αιτήματα ταυτόχρονα, περιμένετε λίγα δευτερόλεπτα προτού ζητήσετε ξανά συντεταγμένες

en: Tooltip
el_GR: Επεξήγηση εργαλείου

en: Tooltip Position
el_GR: Θέση επεξήγησης εργαλείου

en: Tooltip Style
el_GR: Στυλ επεξήγησης εργαλείου

en: Tooltip Width
el_GR: Πλάτος επεξήγησης εργαλείου

en: Top
el_GR: Επάνω

en: Top Center
el_GR: Κέντρο τέρμα πάνω

en: Top Centered
el_GR: Επάνω (κέντρο)

en: Top Header
el_GR: Κορυφαία κεφαλίδα

en: Top Left
el_GR: Τέρμα πάνω ριστερά

en: Top Margin in px
el_GR: Κορυφαίο περιθώριο σε px

en: Top Right
el_GR: Τέρμα πάνω δεξιά

en: Top to Bottom
el_GR: Πάνω προς τα κάτω

en: Top-Left-Radius
el_GR: Κορυφαία-αριστερή ακτίνα

en: Top-Right-Radius
el_GR: Επάνω-δεξιά-ακτίνα

en: Trackbacks &amp; Pingbacks
el_GR: Παρακολούθηση &amp; Παράθεση

en: Transition
el_GR: Μετάβαση

en: Translucent Buttons
el_GR: Διαφανή κουμπιά

en: Transparency Logo
el_GR: Λογότυπο Διαφάνειας

en: Transparency Options
el_GR: Επιλογές διαφάνειας

en: Transparency menu color
el_GR: Χρώμα μενού διαφάνειας

en: Transparent & Glassy Header
el_GR: Διαφανής και υαλώδης κεφαλίδα

en: Transparent Dark
el_GR: Διαφανές σκούρο

en: Transparent Header
el_GR: Διαφανής κεφαλίδα

en: Transparent Light
el_GR: Διαφανές φωτεινό

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
el_GR: Δοκιμάστε μια παρόμοια λέξη-κλειδί, για παράδειγμα: tablet αντί φορητ;ός υπολογιστής.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
el_GR: Δοκιμάστε παρόμοιες λέξεις-κλειδιά, για παράδειγμα: tablet αντί φορητός υπολογιστής.

en: Try to match the default slideshow size (Video will not be cropped, but black borders will be visible at each side)
el_GR: Προσπαθήστε να αντιστοιχίσετε το προεπιλεγμένο μέγεθος παρουσίασης (Το βίντεο δεν θα περικοπεί, αλλά θα εμφανίζονται ορατά τα μαύρα περιγράμματα)

en: Try to match the default slideshow size but stretch the video to fill the whole slider (video will be cropped at top and bottom)
el_GR: Προσπαθήστε να ταιριάξετε το προεπιλεγμένο μέγεθος παρουσίασης αλλά τεντώστε το βίντεο για να γεμίσετε ολόκληρο το ρυθμιστικό (το βίντεο θα περικοπεί στην κορυφή και στο κάτω μέρος)

en: Try using more than one keyword.
el_GR: Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερες από μία λέξεις-κλειδιά.

en: Tumblr link
el_GR: Σύνδεσμος Tumblr

en: Twitter Username:
el_GR: Ονομα χρήστη Twitter:

en: Twitter link
el_GR: Σύνδεσμος Twitter

en: Unable to communicate with Instagram.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με το Instagram.

en: Underline
el_GR: Υπογράμμιση

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: Unstick topbar
el_GR: Απόσπαση μπάρας (top)

en: Upcoming
el_GR: Επερχόμενα

en: Upcoming Events
el_GR: Επερχόμενες εκδηλώσεις

en: Upload Theme Settings File
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου ρυθμίσεων θέματος

en: Upload a BG image for your
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα BG για τη δική σας

en: Upload a BG image for your Body
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα BG για το σώμα κειμένου

en: Upload a large banner image which will be displayed as a background to the shop description
el_GR: Ανεβάστε μια μεγάλη εικόνα banner που θα εμφανίζεται ως φόντο στην περιγραφή του καταστήματος

en: Upload a logo image, or enter the URL or ID of an image if its already uploaded. (Leave empty to use the default logo)
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα λογότυπου ή εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ή το αναγνωριστικό μιας εικόνας, εάν έχει ήδη μεταφορτωθεί. (Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο λογότυπο)

en: Upload a logo image, or enter the URL or ID of an image if its already uploaded. The themes default logo gets applied if the input field is left blank
el_GR: Ανεβάστε μια εικόνα λογότυπου ή εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ή το αναγνωριστικό μιας εικόνας, εάν έχει ήδη μεταφορτωθεί. Το προεπιλεγμένο λογότυπο θεμάτων εφαρμόζεται εάν το πεδίο εισαγωγής είναι κενό

en: Upload a theme configuration file here. Note that the configuration file settings will overwrite your current configuration and you can't restore the current configuration afterwards.
el_GR: Ανεβάστε εδώ ένα αρχείο διαμόρφωσης θέματος. Σημειώστε ότι οι ρυθμίσεις του αρχείου διαμόρφωσης θα αντικαταστήσουν την τρέχουσα διαμόρφωση και ότι δεν μπορείτε να επαναφέρετε την τρέχουσα διαμόρφωση μετά.

en: Upload an optional logo image for your preloader page
el_GR: Ανεβάστε μια προαιρετική εικόνα λογότυπου για τη σελίδα προφόρτωσης

en: Upload custom image
el_GR: Ανεβάστε προσαρμοσμένη εικόνα

en: Upload your own seamless pattern
el_GR: Ανεβάστε το δικό σας πρότυπο

en: Upload/Select Fontello Font Zip
el_GR: Ανεβάστε / Επιλέξτε Fontello Font Zip

en: Uppercase
el_GR: Κεφαλαία

en: Use Defaults that are also used for your blog
el_GR: Χρησιμοποιήστε τις προεπιλογές που χρησιμοποιούνται επίσης για το ιστολόγιό σας

en: Use Image
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εικόνα

en: Use Image as Favicon
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εικόνα ως Favicon

en: Use Image as banner
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εικόνα ως banner

en: Use Image as logo
el_GR: Χρησιμοποιήστε την εικόνα ως λογότυπο

en: Use Lighbox
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Lightbox

en: Use Video
el_GR: Χρησιμοποιήστε το βίντεο

en: Use a custom Image as marker. (make sure that you use a square image, otherwise it will be cropped)
el_GR: Χρησιμοποιήστε μια προσαρμοσμένη εικόνα ως δείκτη. (βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε τετράγωνη εικόνα, διαφορετικά θα περικοπεί)

en: Use a custom set
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα προσαρμοσμένο σύνολο

en: Use default portfolio layout
el_GR: Χρησιμοποιήστε την προεπιλεγμένη διάταξη χαρτοφυλακίου

en: Use either the default or minimal design
el_GR: Χρησιμοποιήστε την προεπιλεγμένη ή την ελάχιστη σχεδίαση

en: Use existing menu
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα υπάρχον μενού

en: Use first slides caption as permanent caption
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη λεζάντα πρώτων διαφανειών ως μόνιμη λεζάντα

en: Use special 1 column layout (side by side)
el_GR: Χρησιμοποιήστε ειδική διάταξη στήλης 1 (δίπλα-δίπλα)

en: Use stretched or boxed layout?
el_GR: Χρησιμοποιήστε διάταξη με τεντωμένο ή τετράγωνο;

en: Use the advance layout editor to build your own blog layout (simply edit the page you have chosen in Enfold->Theme Options as a blog page)
el_GR: Χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα επεξεργασίας εκ των προτέρων για να δημιουργήσετε τη δική σας διάταξη ιστολογίου (απλώς επεξεργαστείτε τη σελίδα που έχετε επιλέξει στο Enfold-> Επιλογές θέματος ως σελίδα ιστολογίου)

en: Use the table as a Pricing Table
el_GR: Χρησιμοποιήστε τον πίνακα ως πίνακα τιμών

en: Use the table to display tabular data
el_GR: Χρησιμοποιήστε τον πίνακα για να εμφανίσετε δεδομένα

en: User is Admin
el_GR: Ο χρήστης είναι Διαχειριστής

en: User is Author
el_GR: Ο χρήστης είναι Συγγραφέας

en: User is Contributor
el_GR: Ο χρήστης Συνησφέρει

en: User is Editor
el_GR: Ο χρήστης είναι Συντάκτης

en: User is Subscriber
el_GR: Ο χρήστης είναι Συνδρομητής

en: User is logged in
el_GR: Ο χρήστης έχει συνδεθεί

en: User is logged out
el_GR: Ο χρήστης έχει αποσυνδεθεί

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: VK link
el_GR: Σύνδεσμος VK

en: Valid E-Mail address
el_GR: Έγκυρη διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Valid Number
el_GR: Έγκυρος αριθμός

en: Valid Phone Number
el_GR: Έγκυρος αριθμός τηλεφώνου

en: Valid drop targets will be highlighted. Some elements like fullwidth sliders and color section can not be dropped onto other elements
el_GR: Θα επισημανθούν οι έγκυροι στόχοι πτώσης. Ορισμένα στοιχεία όπως τα ρυθμιστικά πλήρους πλάτους και η ενότητα χρώματος δεν μπορούν να πέσουν σε άλλα στοιχεία

en: Vertical
el_GR: Κάθετη

en: Vertical Alignment
el_GR: Κατακόρυφη στοίχιση

en: Vertical align
el_GR: Κάθετη ευθυγράμμιση

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Video Aspect Ratio
el_GR: Αναλογία διαστάσεων βίντεο

en: Video Display
el_GR: Προβολή βίντεο

en: Video Format
el_GR: Μορφή βίντεο

en: Video Size
el_GR: Μέγεθος βίντεο

en: Video Slide
el_GR: Διαφάνεια βίντεο

en: Video height
el_GR: Ύψος βίντεο

en: Video width
el_GR: Πλάτος βίντεο

en: View Changelog
el_GR: Δείτε τις αλλαγές

en: View Changelog on http://kriesi.at
el_GR: Δείτε τις αλλαγές στο http://kriesi.at

en: View Order
el_GR: Προβολή παραγγελίας

en: View Portfolio Entry
el_GR: Προβολή καταχώρησης χαρτοφυλακίου

en: View all results
el_GR: Δείτε όλα τα αποτελέσματα

en: Visual layout editor
el_GR: Επεξεργαστής οπτικής διάταξης

en: Want to join the discussion?
el_GR: Θέλετε να συμμετάσχετε στη συζήτηση;

en: Warning (Red)
el_GR: Προειδοποίηση (κόκκινο)

en: We are
el_GR: Είμαστε

en: We are very sorry but something went wrong. Please try again later.
el_GR: Λυπούμαστε πολύ, αλλά κάτι πήγε στραβά. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: We could not find any lists that your customers can subscribe to. Please check if the API key you have entered in your Enfold Theme Panel is valid and also check if you have at least one list created on mailchimp
el_GR: Δεν μπορέσαμε να βρούμε λίστες στις οποίες μπορούν να εγγραφούν οι πελάτες σας. Ελέγξτε εάν το κλειδί API που έχετε εισαγάγει στο Enfold Theme Panel είναι έγκυρο και επίσης ελέγξτε εάν έχετε δημιουργήσει τουλάχιστον μία λίστα στο mailchimp

en: We have detected that you are using a Child Theme. That's Great!. If you want to, we can import the settings of your Parent theme to your Child theme. Please be aware that this will overwrite your current child theme settings.
el_GR: Εντοπίσαμε ότι χρησιμοποιείτε child θέμα. Αυτό είναι υπέροχο!. Εάν θέλετε, μπορούμε να εισαγάγουμε τις ρυθμίσεις του θέματος γονέα στο θέμα του child. Λάβετε υπόψη ότι αυτό θα αντικαταστήσει τις τρέχουσες ρυθμίσεις child θέματος.

en: We were able to connect to your Mailchimp account
el_GR: Καταφέραμε να συνδεθούμε στον λογαριασμό σας στο Mailchimp

en: We were not able to find any Newsletter List on your Mailchimp that your visitors can subscribe to. Please create at least one in your Mailchimp back-end and refresh the list data here to use Mailchimp with this theme.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να βρούμε καμία λίστα ενημερωτικών δελτίων στο Mailchimp σας στην οποία μπορούν να εγγραφούν οι επισκέπτες σας. Δημιουργήστε τουλάχιστον ένα στο παρασκήνιο του Mailchimp και ανανεώστε τα δεδομένα της λίστας εδώ για να χρησιμοποιήσετε το Mailchimp με αυτό το θέμα.

en: Website Link
el_GR: Σύνδεσμος ιστοσελίδας

en: Website Name
el_GR: Όνομα ιστοσελίδας

en: Week
el_GR: Εβδομάδα

en: Week %1$s
el_GR: Εβδομάδα %1$s

en: Weeks
el_GR: Εβδομάδες

en: Welcome Stranger! This is an example Text for your fantastic Promo Box! Feel Free to delete it and replace it with your own fancy Message!
el_GR: Καλώς ορίσατε! Αυτό είναι ένα παράδειγμα κειμένου για το φανταστικό κουτί προώθησης! Μη διστάσετε να το διαγράψετε και να το αντικαταστήσετε με το δικό σας φανταχτερό μήνυμα!

en: What is a
el_GR: Τι είναι ένα

en: What is header transparency
el_GR: Τι είναι η διαφάνεια κεφαλίδας

en: What should be displayed once the message is sent?
el_GR: Τι πρέπει να εμφανίζεται μετά την αποστολή του μηνύματος;

en: What should happen if a user clicks the product link?
el_GR: Τι πρέπει να συμβεί εάν ένας χρήστης κάνει κλικ στον σύνδεσμο προϊόντος;

en: What should happen once the form gets sent?
el_GR: Τι πρέπει να συμβεί μόλις σταλεί η φόρμα;

en: What you get:
el_GR: Τι περιλαμβάνει:

en: When clicking on a portfolio item you can choose to open the link to the single entry, open a preview (aka AJAX Portfolio) or show a bigger version of the image in a lightbox overlay
el_GR: Όταν κάνετε κλικ σε ένα στοιχείο χαρτοφυλακίου, μπορείτε να επιλέξετε να ανοίξετε το σύνδεσμο για τη μοναδική καταχώριση, να ανοίξετε μια προεπισκόπηση (γνωστός και ως AJAX Portfolio) ή να εμφανίσετε μια μεγαλύτερη έκδοση της εικόνας σε μια επικάλυψη lightbox

en: When creating/editing a page you can select to have the header be transparent and display the content (usually a fullwidth slideshow or a fullwidth image) beneath. In those cases you will usually need a different Logo and Main Menu color which can be set here.
el_GR: Κατά τη δημιουργία / επεξεργασία μιας σελίδας, μπορείτε να επιλέξετε να είναι διαφανής η κεφαλίδα και να εμφανίζεται το περιεχόμενο (συνήθως μια προβολή πλήρους πλάτους ή μια εικόνα πλήρους πλάτους) κάτω. Σε αυτές τις περιπτώσεις, συνήθως θα χρειαστείτε ένα διαφορετικό χρώμα λογότυπου και βασικού μενού που μπορείτε να ορίσετε εδώ.

en: When should the element be displayed?
el_GR: Πότε πρέπει να εμφανίζεται το στοιχείο;

en: When to display the caption?
el_GR: Πότε να εμφανίζεται η λεζάντα;

en: Where do you want to display the first entry?
el_GR: Πού θέλετε να εμφανίσετε την πρώτη καταχώρηση;

en: Where should the Button link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί το κουμπί;

en: Where should the Image link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί η εικόνα;

en: Where should the heading link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί η επικεφαλίδα;

en: Where should the image/logo link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί η εικόνα / το λογότυπο;

en: Where should the tabs be displayed
el_GR: Πού πρέπει να εμφανίζονται οι καρτέλες

en: Where should your button link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί το κουμπί σας;

en: Where should your hotspot link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί το hotspot σας;

en: Where should your image link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί η εικόνα σας;

en: Where should your item link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί το αντικείμενο σας;

en: Where should your title link to?
el_GR: Πού πρέπει να συνδεθεί ο τίτλος σας;

en: Which Entries?
el_GR: Ποιες καταχωρήσεις;

en: Which Entry?
el_GR: Ποια καταχώριση;

en: Which Social Buttons do you want to display? Defaults are set in
el_GR: Ποια κουμπιά κοινωνικών δικτύων θέλετε να εμφανίζονται; Οι προεπιλογές έχουν οριστεί

en: Which categories should be used for the blog?
el_GR: Ποιες κατηγορίες πρέπει να χρησιμοποιηθούν για το ιστολόγιο;

en: Which categories should be used for the portfolio?
el_GR: Ποιες κατηγορίες πρέπει να χρησιμοποιηθούν για το χαρτοφυλάκιο;

en: Which kind of menu do you want to display
el_GR: Τι είδους μενού θέλετε να εμφανίσετε

en: Which type of slide is this?
el_GR: Ποιος τύπος διαφάνειας είναι αυτός;

en: Which type of slider is this?
el_GR: Ποιος τύπος ρυθμιστικού είναι αυτός;

en: Whitespace
el_GR: Κενός χώρος

en: Widget Area
el_GR: Περιοχή Widget

en: Widgets Page
el_GR: Σελίδα Widgets

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Will be displayed if you selected a header layout that supports a submenu
el_GR: Θα εμφανιστεί εάν επιλέξατε μια διάταξη κεφαλίδας που υποστηρίζει ένα υπομενού

en: With Border
el_GR: Με περίγραμμα

en: With border
el_GR: Με περίγραμμα

en: Without border
el_GR: Χωρίς περίγραμμα

en: WordPress will convert the html tags to readable text.
el_GR: Το WordPress θα μετατρέψει τις ετικέτες html σε αναγνώσιμο κείμενο.

en: Working examples Youtube & Vimeo:
el_GR: Παραδείγματα Youtube & Vimeo:

en: Working examples, in case you want to use an external service:
el_GR: Παραδείγματα εργασίας, σε περίπτωση που θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια εξωτερική υπηρεσία:

en: Wrap your code into a html tag (i.e. pre or code tag). Insert the tag without <>
el_GR: Τυλίξτε τον κωδικό σας σε μια ετικέτα html (δηλ. Ετικέτα προ ή κώδικα). Εισαγάγετε την ετικέτα χωρίς <>

en: X Large
el_GR: Πολύ Μεγάλο

en: Year
el_GR: Ετος

en: Years
el_GR: Έτη

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes - display everywhere
el_GR: Ναι - εμφάνιση παντού

en: Yes - display, but remove title on mobile devices
el_GR: Ναι - εμφάνιση, αλλά κατάργηση τίτλου σε κινητές συσκευές

en: Yes, apply link to icon and title
el_GR: Ναι, εφαρμόστε σύνδεσμο στο εικονίδιο και τον τίτλο

en: Yes, apply link to icon only
el_GR: Ναι, εφαρμόστε μόνο σύνδεσμο στο εικονίδιο

en: Yes, display Icon
el_GR: Ναι, εμφανίστε το εικονίδιο

en: Yes, display Icon to the left
el_GR: Ναι, εμφανίστε το εικονίδιο στα αριστερά

en: Yes, display Icon to the left of the title
el_GR: Ναι, εμφανίστε το εικονίδιο στα αριστερά του τίτλου

en: Yes, display Icon to the right
el_GR: Ναι, εμφανίστε το εικονίδιο στα δεξιά

en: Yes, display Icon to the right of the title
el_GR: Ναι, εμφανίστε το εικονίδιο στα δεξιά του τίτλου

en: Yes, display a banner image
el_GR: Ναι, εμφανίστε μια εικόνα banner

en: Yes, display an icon after the number
el_GR: Ναι, εμφανίστε ένα εικονίδιο μετά τον αριθμό

en: Yes, display an icon in front of number
el_GR: Ναι, εμφανίστε ένα εικονίδιο μπροστά από τον αριθμό

en: Yes, display arrow control buttons
el_GR: Ναι, εμφανίστε τα κουμπιά ελέγχου βέλους

en: Yes, display dot control buttons
el_GR: Ναι, εμφανίστε κουμπιά ελέγχου κουκκίδων

en: Yes, display sort options and currently active categories
el_GR: Ναι, εμφανίστε τις επιλογές ταξινόμησης και τις τρέχουσες ενεργές κατηγορίες

en: Yes, display sort options and currently active taxonomy
el_GR: Ναι, εμφανίστε επιλογές ταξινόμησης και ενεργή ταξινόμηση

en: Yes, force same size on all Big Preview images, even if they use a different aspect ratio
el_GR: Ναι, επιβάλλετε το ίδιο μέγεθος σε όλες τις εικόνες Μεγάλης προεπισκόπησης, ακόμα κι αν χρησιμοποιούν διαφορετική αναλογία διαστάσεων

en: Yes, slightly increase the image size
el_GR: Ναι, αυξήστε ελαφρώς το μέγεθος της εικόνας

en: Yes, stretch the image
el_GR: Ναι, τεντώστε την εικόνα

en: You are here:
el_GR: Είστε εδώ:

en: You can add a link to any (external) page here.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε έναν σύνδεσμο σε οποιαδήποτε (εξωτερική) σελίδα εδώ

en: You can also place a video as background for your section. Enter the URL to the Video. Currently supported are Youtube, Vimeo and direct linking of web-video files (mp4, webm, ogv)
el_GR: Μπορείτε επίσης να τοποθετήσετε ένα βίντεο ως φόντο για την ενότητα σας. Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL του βίντεο. Επί του παρόντος υποστηρίζονται τα Youtube, Vimeo και άμεση σύνδεση αρχείων web-video (mp4, webm, ogv)

en: You can change that setting
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε αυτήν τη ρύθμιση

en: You can choose if you want a sticky sidebar that does not scroll with the content
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε εάν θέλετε μια κολλώδη πλαϊνή γραμμή που δεν μετακινείται με το περιεχόμενο

en: You can choose if you want to display title and/or excerpt
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε εάν θέλετε να εμφανιστεί ο τίτλος ή / και το απόσπασμα

en: You can choose the appearance of the cart icon here
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε την εμφάνιση του εικονιδίου καλαθιού εδώ

en: You can choose the appearance of your products here
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε την εμφάνιση των προϊόντων σας εδώ

en: You can choose the styling for the title and excerpt here
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε το στυλ για τον τίτλο και το απόσπασμα εδώ

en: You can choose to apply the link to the whole image
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε να εφαρμόσετε το σύνδεσμο σε ολόκληρη την εικόνα

en: You can choose to apply the link to the whole image or to add 'Call to Action Buttons' that get appended to the caption
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε να εφαρμόσετε το σύνδεσμο σε ολόκληρη την εικόνα ή να προσθέσετε "Κουμπιά πρόσκλησης σε δράση" που προσαρτώνται στη λεζάντα

en: You can choose to display a parallax banner with description on the shop page
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε να εμφανιστεί ένα πανό παραλλαγής με περιγραφή στη σελίδα του καταστήματος

en: You can choose to use the main menu area to also display widget areas
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε να χρησιμοποιήσετε την κύρια περιοχή μενού για να εμφανίσετε επίσης περιοχές widget

en: You can choose various different logo and main menu positions here
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε διάφορες διαφορετικές θέσεις λογότυπου και κύριου μενού εδώ

en: You can choose whether to always display Title and Excerpt or only on hover
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε αν θα εμφανίζεται πάντα ο τίτλος και το απόσπασμα ή μόνο κατά την τοποθέτηση του ποντικιού

en: You can create new menus in
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε νέα μενού στο

en: You can define a custom Email Subject for your form here. If left empty the subject will be
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε ένα προσαρμοσμένο θέμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για τη φόρμα σας εδώ. Εάν αφεθεί κενό το θέμα θα είναι

en: You can either define a fixed height in pixel like '300px' or enter a width/height ratio like 16:9
el_GR: Μπορείτε είτε να ορίσετε ένα σταθερό ύψος σε pixel όπως "300px" ή να εισαγάγετε λόγο πλάτους / ύψους όπως 16:9

en: You can either make sure that the whole video is visible and no cropping occurs or that the video is stretched to display full screen
el_GR: Μπορείτε είτε να βεβαιωθείτε ότι ολόκληρο το βίντεο είναι ορατό και ότι δεν γίνεται περικοπή ή ότι το βίντεο είναι τεντωμένο για προβολή σε πλήρη οθόνη

en: You can enable the shop banner for all categories as well. You can also set individual banners by editing the category
el_GR: Μπορείτε επίσης να ενεργοποιήσετε το banner του καταστήματος για όλες τις κατηγορίες. Μπορείτε επίσης να ορίσετε μεμονωμένα πανό με την επεξεργασία της κατηγορίας

en: You can enter your API key here
el_GR: Μπορείτε να εισαγάγετε το κλειδί API εδώ

en: You can find your API key here
el_GR: Μπορείτε να βρείτε το κλειδί API εδώ

en: You can only hide form fields that are not required
el_GR: Μπορείτε να αποκρύψετε μόνο πεδία φόρμας που δεν απαιτούνται

en: You can order the result by various attributes like creation date, title, author etc
el_GR: Μπορείτε να παραγγείλετε το αποτέλεσμα με διάφορα χαρακτηριστικά όπως ημερομηνία δημιουργίας, τίτλο, συγγραφέα κλπ

en: You can place your logo and main menu at the top of your site or within a sidebar
el_GR: Μπορείτε να τοποθετήσετε το λογότυπό σας και το κύριο μενού στο επάνω μέρος του ιστότοπού σας ή σε μια πλευρική γραμμή

en: You can remove the default space between columns here.
el_GR: Μπορείτε να καταργήσετε τον προεπιλεγμένο χώρο μεταξύ των στηλών εδώ.

en: You can select multiple categories here
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε πολλές κατηγορίες εδώ

en: You can select multiple categories here. The Page will then show posts from only those categories.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε πολλές κατηγορίες εδώ. Στη συνέχεια η σελίδα θα εμφανίζει αναρτήσεις μόνο από αυτές τις κατηγορίες.

en: You can set when the gallery thumbnail animation starts
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε πότε ξεκινά η κινούμενη εικόνα μικρογραφίας συλλογής

en: You can upload additional Iconfont Packages generated with
el_GR: Μπορείτε να ανεβάσετε επιπλέον πακέτα Iconfont που δημιουργήθηκαν με

en: You can use the default font colors and styles or use a custom font color for the element (in case you use a background image for example)
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα προεπιλεγμένα χρώματα και στυλ γραμματοσειράς ή να χρησιμοποιήσετε ένα προσαρμοσμένο χρώμα γραμματοσειράς για το στοιχείο (σε περίπτωση που χρησιμοποιείτε μια εικόνα φόντου για παράδειγμα)

en: You might also like
el_GR: Μπορεί επίσης να σας αρέσει

en: You might also want to check your internet connection and make sure that mailchimp.com is available
el_GR: Ίσως θέλετε επίσης να ελέγξετε τη σύνδεσή σας στο Διαδίκτυο και να βεβαιωθείτε ότι το mailchimp.com είναι διαθέσιμο

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
el_GR: Ίσως θελήσετε να εξετάσετε μερικές από τις προτάσεις μας για να έχετε καλύτερα αποτελέσματα:

en: You need to add at least one cell
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τουλάχιστον ένα κελί

en: You need to add at least one element to the canvas to save this entry as a template
el_GR: Πρέπει να προσθέσετε τουλάχιστον ένα στοιχείο στον καμβά για να αποθηκεύσετε αυτήν την καταχώρηση ως πρότυπο

en: You need to remove at least one cell
el_GR: Πρέπει να αφαιρέσετε τουλάχιστον ένα κελί

en: You're using version
el_GR: Χρησιμοποιείτε την έκδοση

en: Your Message:
el_GR: Το μήνυμά σου:

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει έλεγχο.

en: Your email address
el_GR: Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση

en: Your message has been sent!
el_GR: Το μήνυμα σας εστάλει!

en: Your session timed out. Simply reload the page and try again
el_GR: Η συνεδρία σας έληξε. Απλώς φορτώστε ξανά τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά

en: Your social profiles
el_GR: Τα κοινωνικά σας προφίλ

en: Zoom Level
el_GR: Επίπεδο ζουμ

en: Zoom Level:
el_GR: Επίπεδο ζουμ:

en: and add a new Sidebar Area. Afterwards you can choose to display this Widget Area in the Edit Page Screen.
el_GR: και προσθέστε μια νέα περιοχή πλευρικής γραμμής. Στη συνέχεια, μπορείτε να επιλέξετε να εμφανίσετε αυτήν την περιοχή Widget στην οθόνη επεξεργασίας σελίδας.

en: at General Layout
el_GR: στη Γενική Διάταξη

en: available add-ons
el_GR: διαθέσιμα πρόσθετα

en: background color
el_GR: χρώμα του φόντου

en: below the menu
el_GR: κάτω από το μενού

en: by
el_GR: από

en: couldn't be found by Google, please add them manually
el_GR: δεν ήταν δυνατή η εύρεση του από την Google, προσθέστε τα με μη αυτόματο τρόπο

en: custom pixel value
el_GR: προσαρμοσμένη τιμή σε pixel

en: display title and excerpt
el_GR: εμφανίστε τον τίτλο και το απόσπασμα

en: e.g:
el_GR: π.χ.:

en: edit
el_GR: επεξεργασία

en: fast
el_GR: γρήγοροι

en: fat
el_GR: παχύ

en: font color
el_GR: χρώμα γραμματοσειράς

en: for:
el_GR: για:

en: great
el_GR: εξαιρετικοί

en: here
el_GR: εδώ

en: if
el_GR: αν

en: in
el_GR: σε

en: in your socket
el_GR: στην υποδοχή του υποσέλιδου

en: is available!
el_GR: είναι διαθέσιμη!

en: large
el_GR: μεγάλο

en: left sidebar
el_GR: αριστερή πλευρική γραμμή

en: move down
el_GR: μετακίνηση κάτω

en: move left
el_GR: μετακίνηση αριστερά

en: move right
el_GR: μετακίνηση δεξιά

en: move up
el_GR: μετακίνηση πάνω

en: no
el_GR: όχι

en: no repeat
el_GR: χωρίς επανάληψη

en: no sidebar
el_GR: χωρίς πλευρική γραμμή

en: none
el_GR: κανένα

en: on Twitter
el_GR: στο Twitter

en: or the Enfold Child theme.
el_GR: ή το θέμα Enfold Child.

[ctx: portfolio]
en: Add New
el_GR: Προσθεσε νεο

en: portfolio-item
el_GR: στοιχείο χαρτοφυλακίου

en: portfolio_entries
el_GR: καταχωρήσεις χαρτοφυλακίου

[ctx: post type general name]
en: Portfolio Items
el_GR: Είδη χαρτοφυλακίου

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio Entry
el_GR: Εισαγωγή χαρτοφυλακίου

en: replies
el_GR: απαντήσεις

en: reply
el_GR: απάντηση

en: required
el_GR: απαιτείται

en: right sidebar
el_GR: δεξιά πλευρική γραμμή

en: says:
el_GR: αναφέρει:

en: search result for:
el_GR: αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: search results for:
el_GR: αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: secondary font color
el_GR: δευτερεύον χρώμα γραμματοσειράς

en: sent by contact form at
el_GR: αποστέλλεται με φόρμα επικοινωνίας στο

en: show title only
el_GR: εμφάνιση τίτλου μόνο

en: slim
el_GR: λεπτό

en: smart
el_GR: έξυπνοι

en: thin
el_GR: λεπτό

en: to RSS Feed
el_GR: στο RSS Feed

en: was added to the cart
el_GR: προστέθηκε στο καλάθι

en: yes
el_GR: ναι
